Honda XR600R moj glomazni otpad

EnduroLab said:
Nisi u pravu. Moze se pofarbati. Komplicirano i tesko ali moze.

Tu rečenicu sam čuo puno puta od raznih lakirera i ni jedan do sada nije uspio.
Dakle, to priznajem tek kada ga neko pofarba, do tada tvrdim da sam u pravu.
 
Dado33 said:
Tu rečenicu sam čuo puno puta od raznih lakirera i ni jedan do sada nije uspio.
Dakle, to priznajem tek kada ga neko pofarba, do tada tvrdim da sam u pravu.

odma si u krivu  :LOL:

on ga moze opiturat ali nakon nekg vremena aj ca
 
Dado33 said:
Tu rečenicu sam čuo puno puta od raznih lakirera i ni jedan do sada nije uspio.
Dakle, to priznajem tek kada ga neko pofarba, do tada tvrdim da sam u pravu.

slažem se s tobom... ja sam napisal da se može polakirat, nisam spomenul da je to dugotrajno (y)
 
Tankovi na ovom motoru su pofarbani 2015.
 

Attachments

  • 7B90353D-A55C-4D78-8171-8F87BB69C8C4.jpeg
    7B90353D-A55C-4D78-8171-8F87BB69C8C4.jpeg
    58 KB · Views: 99
  • F1434D9C-74E9-452C-9C42-20A150912FD2.jpeg
    F1434D9C-74E9-452C-9C42-20A150912FD2.jpeg
    59.9 KB · Views: 85
EnduroLab said:
Koja vrsta plastike je tank na xru?

Na ktmu je PA6, najzajebanije sto moze bit za farbanje
Možda najzajebanije od poznatog. Onda ide XR  :mrgreen:
..a sad za ozbiljno: nisam čuo za nikoga na svijetu da je pofarbao tank od XR-a, a da je potrajalo.
Ne znam koja je vrsta. Mogu potražiti oznaku.
 
EnduroLab said:
Koja vrsta plastike je tank na xru?

Na ktmu je PA6, najzajebanije sto moze bit za farbanje
samo za tvoju informaciju PA6 je jedna od kvalitrtnijih plastika i nju nije problem polakirat da traje a na XR-u je plastika koja nema ni imena ni prezimena (y)
 
mac.airbrush said:
samo za tvoju informaciju PA6 je jedna od kvalitrtnijih plastika i nju nije problem polakirat da traje a na XR-u je plastika koja nema ni imena ni prezimena (y)

Samo za tvoju informaciju, mnogi su probali, rijetki uspjeli  :wink:
 
Vrlo jednostavno i ne kontam zašto nekakve usporedbe koje nemaju smisla :?

Znači rezervoar od XR-a je porozan i napuhne svaku boju..vjerojatno bi tak napuhao i naljepnice.
Rješenje bi bilo ili iznutra sa onim POR-om, znam dosta slučajeva di je vrhunski odradio na metalnim zahrđalim rezervoarima ..mada ne znam kak bi hvatao na plastiku  :misli:

Možda eventualno cijeli rezervoar s vanjske strane obložiti tankim slojem poliestera (jednim slojem mrežice i tanko smolom.
Poliester se dobro veže za plastiku, a sam poliester nebi trebao..vjerujem nebi sigurno propuštato pare
 
EnduroLab said:
Samo za tvoju informaciju, mnogi su probali, rijetki uspjeli  :wink:
za tvoju info oklopi na mojoj CBR-ki su vidiš slučajno od PA6 plastike i na dosta Hondinih modela a i na drugim R motorima tak da opče nije problem.... očito imaš krive informacije  :LOL:
 
Znam od ranije da nisi bio najpametniji u razredu dušo ali dat cu ti sansu....koja je razlika izmedu spremnika za gorivo i oklopa motocikla...?

Ako trebam tipkati sporije, javi!
 
EnduroLab said:
Znam od ranije da nisi bio najpametniji u razredu dušo ali dat cu ti sansu....koja je razlika izmedu spremnika za gorivo i oklopa motocikla...?

Ako trebam tipkati sporije, javi!
bravo majstore.... sjedi  5

iz poznavanja matrijala si vjerovatno imal 6 :LOL:
 
mac.airbrush said:
samo za tvoju informaciju PA6 je jedna od kvalitrtnijih plastika i nju nije problem polakirat da traje a na XR-u je plastika koja nema ni imena ni prezimena (y)

Točno da je PA6 jedan vrlo kvalitetan materijal, no i njih ima nekoliko vrsta i načina proizvodnje, također nakon brizganja
neki PA6 materijali se umaču u vodu ili čak pare u parnim komorama da bi zadržali svoja mehanička svojstva. Tako postaju
dosta čvršći i žilaviji ali i malo higroskopni, pa su nezgodni za naljepnice i bojanje. Obično je feeling pod prstima tako obrađenog
PA6 da je malo "mastan". E sad da li je materijal rezervara baš PA6, pojma nemam, obično na takvim proizvodima negdje
iznutra ima oznaka PA. PA6 = nylon, isti materijal.
 
Pretražio sam tankove koji imam doma i našao sam oznaku CVCC.
Još jednom, nikad nisam čuo niti na internetu našao informaciju da je neko ikad porarbao tank od XR-a (i da je to trajalo). Isto tako, nikad nisam čuo da ga je netko uspio probiti.
Naljepnice se također odljepljuju. Iznimka su one debele naljepnice sa velikim, gustim rupama.
 
Dado33 said:
Pretražio sam tankove koji imam doma i našao sam oznaku CVCC.
Još jednom, nikad nisam čuo niti na internetu našao informaciju da je neko ikad porarbao tank od XR-a (i da je to trajalo). Isto tako, nikad nisam čuo da ga je netko uspio probiti.
Naljepnice se također odljepljuju. Iznimka su one debele naljepnice sa velikim, gustim rupama.

Taj CVCC je neka Hondina oznaka, to ne bi trebao biti materijal. Ima tih materijala koji se ne mogu farbati a radili su se
tankovi od njih, ali to nisu vjerovatno PA6 materijali, pogotovo kod motora starijih godišta.