Hondin koncept CB750 pokretan hidrogenom

Ace

Active member
Prvi CB750 bio je za vrijeme pretstavljanja (1969.) rankiran kao najsoftisciraniji motocikl ikada (prvi produkcijski motocikl sa prednjim disk kocnicama, prvi sa rednim 4cil. motorom). Discovery Channel ga je rankirao kao 3. najbolji motocikl svih vremena.

Za sad poznato (ugrubo):

- pokrece ga motor na tekuci hidrogen a radi manje tezine napravljen je od aluminija, karbona i titanijuma, voda kao nusprodukt
- ovjes: elektromagnetski, elektronski podesiv
- mjenjac: 6 stupnjeva sa dvije spojke, elektronsko prebacivanje brzina, TC...
- kontrolna ploca: 5" touch OLED, 3 menija: GPS, modovi voznje, dijagnostika (vrijeme po krugu, potrosnja, max brzina i sl.), povezivost WIFI, 3G
- sigurnost: ABS, airbag, amortizer volana, neka vrsta radara koja usporava motocikl ukoliko procjeni da idete u frontalni sudar


Ako koncept krene u proizvodnju na cesti ga necemo vidjeti prije 2015. a sudeci po specifikacijama tesko da ce biti pristupacan masama kao prvi CB750.

Komentari? :shock:  :shock:  :shock:

2015hondacb750motorcycl.jpg

2015hondacb750motorcycl.jpg

2015hondacb750motorcycl.jpg
 
Svaka čast starom CB-u,ali ovaj novi svemirski izgled mi se baš i ne sviđa. :misli:
 
To nije koncept, već školski uradak nekog školarca, nema veze sa Hondom. Svakako bi bilo super vidjet motor takvih specifikacija (tamo gdje sam čitao bili su još speci o motoru itd) no današnja tehnologija to ne dopušta.

Bilo bi dobro da prilikom kopiranja ovakih sadržaja navedete i izvor informacije ili već nešto, da se nebi dobio "joke effekt"  :mrgreen: tj hrpa informacija koje lijepo zvuče a zapravo ništa ne znače  :mrgreen: :mrgreen:
 
Meni se baš sviđa, jebiga, nekoć je nekome ovo đto je vama zakon nekkom bilo sranje  (y)
 
lako je to nacrtat ali treba se sa tim čudom po gradu vozit...  :mrgreen:
 
aurellie said:
To nije koncept, već školski uradak nekog školarca, nema veze sa Hondom. Svakako bi bilo super vidjet motor takvih specifikacija (tamo gdje sam čitao bili su još speci o motoru itd) no današnja tehnologija to ne dopušta.

Bilo bi dobro da prilikom kopiranja ovakih sadržaja navedete i izvor informacije ili već nešto, da se nebi dobio "joke effekt"  :mrgreen: tj hrpa informacija koje lijepo zvuče a zapravo ništa ne znače  :mrgreen: :mrgreen:

Nasao na vtec forumu, my bad. 8)
 
izgleda svemirski ali konceptualno nema nikakvih poveznica sa cb750 pa nebi ga se trebalo niti gurat ko nekakvog nasljednika..
 
Ace said:
Prvi CB750 bio je za vrijeme pretstavljanja (1969.) rankiran kao najsoftisciraniji motocikl ikada (prvi produkcijski motocikl sa prednjim disk kocnicama, prvi sa rednim 4cil. motorom). Discovery Channel ga je rankirao kao 3. najbolji motocikl svih vremena.

Evo malo Douglasa iz '20 ih godina prošlog stoljeća , bili su serijski proizvedeni i imali disk kočnice .
 
M900 said:
Evo malo Douglasa iz '20 ih godina prošlog stoljeća , bili su serijski proizvedeni i imali disk kočnice .

Mehanicki?  :misli: