hornet 2007 gas

bu2rider

New member
zanima me da li se nekome desava da mu ne prima gas kako treba...tj kad mu recimo u prvoj brzini kad krenem sabiem naglo full gas motor su ugusi i nece da ppovuce...ali kad postepeno to radim sve ok...i malo na leru kao cudno radi kao da radi recimo na tri cilindra ali cim dam gas prima normalno ..moze li biti da je to zbog promjene auspuha ili skidanja katalizatora...ili je gorivo lose...cini mi se da je na auspuhu malo jace se cuje gorivo smrdi jako :misli:
 
bu2rider said:
zanima me da li se nekome desava da mu ne prima gas kako treba...tj kad mu recimo u prvoj brzini kad krenem sabiem naglo full gas motor su ugusi i nece da ppovuce...ali kad postepeno to radim sve ok...i malo na leru kao cudno radi kao da radi recimo na tri cilindra ali cim dam gas prima normalno ..moze li biti da je to zbog promjene auspuha ili skidanja katalizatora...ili je gorivo lose...cini mi se da je na auspuhu malo jace se cuje gorivo smrdi jako :misli:
vjerojatno si stavio preotvoreni ispuh, a nisi poštelao smijesu, najbolje ti je da odeš do svojega ovlaštenog servisa..
dok naglo daš gas motor crkne ili uopće ne primi pa onda nakon par trenutaka primi ko blesav i zacukne??
 
problem je jer vise nema katalizator..sad su mu parametri drugaciji..Ocito da ima prebogatu smjesu ako smrdi benzin. Otvoreni auspuh nema veze s tim....Tebe nesto drugo hebe... :misli:
 
bu2rider said:
zanima me da li se nekome desava da mu ne prima gas kako treba...tj kad mu recimo u prvoj brzini kad krenem sabiem naglo full gas motor su ugusi i nece da ppovuce...ali kad postepeno to radim sve ok...i malo na leru kao cudno radi kao da radi recimo na tri cilindra ali cim dam gas prima normalno

Imam isti problem. Isti motor. Isto godište. (ima otv. auspuh i sportski filter zraka).
U leru uopce nemoze primiti gas naglo, ili se ugasi ili se zagrcne nekako.
Ali problem se nije pojavio stavljanjem auspuha ili filtera. Nego je odjednom poceo
raditi tako. Ne puca iz auspuha i na visim okretajima radi normalno.
poz
 
ja srecom nemam takvih problema..... :misli: meni ovo skoro i da ne smeta..mislim smeta jer se malo kanda gusi.....i ne vuce kako bi trebalo...pa kako ste rijesili problem ljudi jeste isli u ovlasteni servis ili sta ste radili..tj sta da radimo :misli: :misli:
 
bu2rider said:
ja srecom nemam takvih problema..... :misli: meni ovo skoro i da ne smeta..mislim smeta jer se malo kanda gusi.....i ne vuce kako bi trebalo...pa kako ste rijesili problem ljudi jeste isli u ovlasteni servis ili sta ste radili..tj sta da radimo :misli: :misli:
pa idi do ovlaštenoga servisa pa nek oni vide u ćemu je problem, vjerojatno treba poštelati smjesu
 
MOONSHIELD said:
pa idi do ovlaštenoga servisa pa nek oni vide u ćemu je problem, vjerojatno treba poštelati smjesu

Pa kaj nije lambda sonda tu da štela smjesu?
 
bu2rider said:
ne prima gas kako treba...naglo full gas motor su ugusi i nece da ppovuce.....i malo na leru kao cudno radi kao da radi recimo na tri cilindra ali cim dam gas prima normalno ..o :misli:

:mrgreen:

bu2rider said:
ja srecom nemam takvih problema.....

Nisam primjetio neku razliku u mojim i tvojim problemima, no nije ni bitno.

harakiri said:
Pa kaj nije lambda sonda tu da štela smjesu?
Nema lambda sonde u ovoj prici.

Ja mislim da je lose gorivo nesto malo zacepilo prvu.
Ali ipak ce to netko strucniji pogledati  :mrgreen:
 
2wheels4life said:
Neznam, ali ima i karb i okruglo svijetlo. U papirima pise 2007. Mozda je stajao u dućanu
godinu dana. Neznam. Mozda su na pola 2007 izbacili novi model. Neznam.

Ahaa. Onda si trebal reći ipak da je model 06.  :mrgreen:
 
Imala sam isti problem, moja hornetica je 2oo3. i kad sam promjenila auspuh nakon nekog vremena mi se motor počeo gušit, na leru je radila na 3 cilindra i bacala na ispuh crnu garež,al pri večim okretajima je radila normalno . Išla sam na štelanje ventila no to je sve bilo u redu,napravljen je kompletan servis sa promjenim svih filtera i opet isto.No  nakon par savjeta,vratila sam originalni auspuh i motor radi ko vurica
 
ja bi na tvom mjestu odfurao motor kod mehaničara, nek ga malo poštela, počisti karbove i poštela ih, namjesti ventile...malo mi je neobično, pa nisi jedini skoji ima otvoreni auspuh. Po meni je mala vjerojatnost da je to razlog. Kod naglog odvrtanja gasa ušprica veću količinu goriva pri čemu ususa premalo zraka, smjesa se ne može zapalit i motor se guši. Teško mi to ima veze s otvorenim auspuhom.
 
postov vidim ovaj warning za cb1000r ako se promjeni auspuh pa mozda bi to trebalo i uradii i sa hornetom...da mu se promijeni mapping i onda mozda nee biti problema ili jednostavno da se naruci powercommander i da se prekrate muke....300jevreja...hmmmm :misli: :misli: :misli:
 
ja iman horneta 03 i otvoreni auspuh i neman tih problema