Hornet 600, vilice?

m_rikar

New member
imam pitanje u vezi prerade Horneta 600 2003..Zanima me dal je moguće "jednostavno" skinuti prednje vilice,kompletne s trokutima i staviti kompletne vilice,preokrenutih krakova i trokute od CBR-a 600 2005.g. Ako neko ima kakvih iskustva kaj bi tu dobro leglo od preokrenutih vilica?
 
m_rikar said:
imam pitanje u vezi prerade Horneta 600 2003..Zanima me dal je moguće "jednostavno" skinuti prednje vilice,kompletne s trokutima i staviti kompletne vilice,preokrenutih krakova i trokute od CBR-a 600 2005.g. Ako neko ima kakvih iskustva kaj bi tu dobro leglo od preokrenutih vilica?

Nece ti biti problem,ako osovina ne pase(vjerujem da ne pase),izbijes na presu osovinu od cbr-a,ili je jednostavno otokaris,i napravis sjediste za osovinu od horneta(ili otokaris novu osovinu,kao od horneta,prilagodenu trokutima od cbr-a),i ugradis vilice!
Ja san to sebi radia,nije neki problem prilagodit!
 
Jako je bitna i duzina vilica zbog ciklistike, moguche je da ce nove up side down vilice biti malo krache od standardnih teleskopskih.
Predlazem ti da razmislish i oko opcije novih trokuta, i mogucnost produzavanja prednjice....ili testirati ciklistiku motora bez produzetka, da bi video shta dobijash u kojim rezimima voznje ili sta gubish sa time.
Kako i da je odgovor je da vrlo je lako moguche napasirat bilo kakvu drugu prednjicu!
 
Ironforge said:
Jako je bitna i duzina vilica zbog ciklistike, moguche je da ce nove up side down vilice biti malo krache od standardnih teleskopskih.
Predlazem ti da razmislish i oko opcije novih trokuta, i mogucnost produzavanja prednjice....ili testirati ciklistiku motora bez produzetka, da bi video shta dobijash u kojim rezimima voznje ili sta gubish sa time.
Kako i da je odgovor je da vrlo je lako moguche napasirat bilo kakvu drugu prednjicu!
Nece mu razlika u duljini vilice bas poremetiti ciklistiku,jer je razlika jako mala(ne stvlja vilice od endura),samo mu moze biti manji ili veci meduosovinski razmak(vjerovatno manji),zbog "dubine trokuta(mostova)",jer su oni na RR motorima obicno plici,a time  se poveca najmanji krug okretanja te postoji mogucnost da vilice tuku u rezervar(treba granicnike preradit)!
 
bole said:
Nece mu razlika u duljini vilice bas poremetiti ciklistiku,jer je razlika jako mala(ne stvlja vilice od endura),samo mu moze biti manji ili veci meduosovinski razmak(vjerovatno manji),zbog "dubine trokuta(mostova)",jer su oni na RR motorima obicno plici,a time  se poveca najmanji krug okretanja te postoji mogucnost da vilice tuku u rezervar(treba granicnike preradit)!
**************************************
Tachno tako....manji ili vechi medjuosovinski razmak menja ciklistiku....a razilku ce osetitit na vechim brzinama u zavojima na bolje ili gore zavisi od slova "T" (vidjeti dole u tekstu). Sto se tiche dodir vilica sa rezervoarom to je vech drugi problem, koji se lako reshava na 2 nachina. Ili preraditi granicnike ili na old school nachin.....ischoppirati rezeroar i uljubiti ga tamo gde dodiruju i napraviti ga unikatnim pri tom i funkcionalnim  (y)
Evo dijagram sa kojim se trail "predtrag" (mislim da se tako zove na Hrvatski) preracunati lako:

http://i104.photobucket.com/albums/m172/Morgostas/Razno/chopgeom01.gif

To check your trail please do the following:
aa) with a measuring tape or a straight stick draw a parallel through the steering head and down to the ground
bb) Then draw another line from the center of the front axle and straight down to the ground.
You should now measure the distance between the two points, which is the actual trail of your bike.
This is the actual trail and the distance should be between 2-7 inches

To calculate your rake, front fork and trail there are a few values that need to be known.
For future reference I will refer to them as follows:
L = Total length of front fork measured from the top of the triple tree to the center of the front axle
R = Radius of tire and rim
a = Angle measured from a straight line down from the steering head to the center of the fork tube
b = Rake in triple tree
D = Distance from a straight line through the center top of the front forks to the steering head axis.
measured from the top of the triple tree
T = Trail of the bike
H = Distance from the top of the steering head straight down to the ground.

Ova procedura je laka za iskalkulirati, nadam se da ce pomoci puno onima koji su u dodir sa preradama. Prevechi ili premanji predtrag "T" dovodi do prelako ili preteshko okretanje prednjice, a pogreshan predtrag isto tako dovodi do vibracija prednice na visokim brzinama ili nemoguchnost hvatanje istog zavoja sa brzionom od prije.
Puno toga zavisi i od rama Horneta.Ugao vrata i duzine downtube-s. Hornet je jako okretljiv motor....sad ne znam koliko ga vlasnik koristi maximum od okretlivost motora....no ako ga koristi kao svakodnevno prevozno sredstvo za sve prilike.....neche mozda ni osjetit razlike sa novom prednicom
 
Aahhaha, matematika je od uvjek bila moja slaba strana...mislite da ja uvjek sve racunam???
Measuring Destroy's Art....rekao je Billy Lane  :mrgreen:  :D  :)  :wink:
 
pa pogledaj mog gsxr-a imao je klasicne a ja montirao USD bez ikakvog pripasivanja!
jedino sto sam morao i diskove i celjusti promjenit!"
 
Zlatni2001 said:
pa pogledaj mog gsxr-a imao je klasicne a ja montirao USD bez ikakvog pripasivanja!
jedino sto sam morao i diskove i celjusti promjenit!"

jesi i trokute,odnosno mostove mjenjao!!  :misli:
mislim da,da!  :mrgreen:
 
Zlatni2001 said:
pa pogledaj mog gsxr-a imao je klasicne a ja montirao USD bez ikakvog pripasivanja!
jedino sto sam morao i diskove i celjusti promjenit!"

nisi dobro formulirao recenicu,pa sam zato to naveo!!  (y)

a jeli ti osovina kroz vrat pasala ??ako su vilice od slicnog modela,mozda,ako ne moras prilagodit osovinu!(ili napravit novu)