Hornet Fun Club

Pozdrav Hornet-sekto! 😁😄

Ovih dana sam nakanio pogledat jednog Horneta, konkretno ovog https://www.index.hr/oglasi/honda-cb600f-hornet/oid/2466544

Ono kaj mene muči je to da ima Fejkrapovič, skroz otvoren u domaćoj radinosti - kao bivši vlasnik je napravil decat tak da je otpilil original katalizator. Sadašnji vlasnik je natrag vratio sve "na tvorničke postavke" (to ću vidjet sutra kak je odradio posel) jer mu je bil preglasan.

Zaboravil sam ga pitat jer imal gore i kakav PowerCommander i njemu slično da to "kemijanje" uskladi sa radom mašine.

Kaj mogu očekivati od motora nakon takve rabote na auspuhu, tj. koje su posljedice po mašinu?


Jesi li pogledao tog Horneta, jer je i meni privukao paznju !
Jel sve stima s njim ?
 
Jesi li pogledao tog Horneta, jer je i meni privukao paznju !
Jel sve stima s njim ?

Bio sam ga vidit i prepeljat (po parkiralištu, ali vlasnik je sam nudio da ga đirnem do susjednog sela ak hoću, nisam jer sam "pobjego" s posla časkom da ga vidim samo). Al motor se vozi ko biciklin, ne trza, na hladno pali bez beda, ne dimi i nije prenatočen uljem, eventualno bi trebalo sajlu od kvačila zeru dotegnut. Valjalo bi ga razvrtit malo u visoke okretaje i prošetat kroz brzine da budeš siguran da je sa getribom sve ok, al to je ipak Honda.

Motor je očuvan vozi ga stari bajker od 50+, prodaje ga jer ima artritis, ima nove gume (Bridgestone Battleax), napravljen je servis (navodno i ulje u vilicama stavljeno gušće, čistaći su također novi ak sam dobro videl, uglavnom vilice nisu masne), full Fejkrapovič je složio bivši vlasnik, ovaj je stavio original auspuh na njega jer fejkrapovič previše ruži (fejkrapovič ide uz njega ako kupac hoće). Od "nedostataka" sam spazil da su žmigavci omotani izolir trakom (brijem da nije od pada neg je guma napucala od starosti). Od ulaganja bude trebalo uskoro mijenjat lanac i lančanike (ak sam dobro uočio). Išel bi za 27000 km sam tak, a možda i jeftinije jer ima još jedan crveni Hornet u KŽ, koji ide za 25000.

Već sam bil rešil da ću ga kupii ali sam se u zadnji tren predomislio, srce hoće litru i hoće R-a i nemrem se prisilit kupit nekaj drugo (ista situacija je bila kad sam kupoval prvi motor, gledal Suzanu SV650 i već bio u niskom startu s novcima, a onda sam sjeo na CBR600RR i to je bilo to)...

Uglavnom, taj Hornet mi se čini uredu.
 
Last edited:
u nedjelju bio malo u djiru
 

Attachments

  • 20201213_112723_copy_1512x2016.jpg
    20201213_112723_copy_1512x2016.jpg
    392.7 KB · Views: 121
  • Like
Reactions: giantMC
Bacija je bili dim,nema iz njega više ništa 😎
a u kurac....nisam znao da je to to...znaci i auto mi u kurcu sad po zimi?
 
  • Haha
Reactions: cadjo
nije jos prava zima zatvorila motore.. drzimo se i mi na sjeveru.. ali ne stigne se od raznih dogadjanja..

btw jel neko vidio ove divne E homologirane farove za horneta (ima i za ostale motorinjose ako kome treba)?
bas si nekaj mislim kolko bi neko nas cijenio da tak nekaj radi, vjerojatno bi mogo kupit cijeli motor za jednu lampu..


razmisljal sam metnut LED zarulju, al onda treba pazit koju, pa narihtavat da ne baca krivo svijetlo pa kurac palac, ak ima aktivno hladjenje jel stane u kuciste..
jel ima neko iskustva sa zamjenom osvjetljenja? jer ove zarulje i far nisu bas nekaj milina za nocnu voznju.. tj jesu ak se vozim iza frenda na stromu, onda se narihtam da moje svijetlo ide do njegovog kotaca a za voznju gledam njegovo svijetlo jos ispred :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
nije jos prava zima zatvorila motore.. drzimo se i mi na sjeveru.. ali ne stigne se od raznih dogadjanja..

btw jel neko vidio ove divne E homologirane farove za horneta (ima i za ostale motorinjose ako kome treba)?
bas si nekaj mislim kolko bi neko nas cijenio da tak nekaj radi, vjerojatno bi mogo kupit cijeli motor za jednu lampu..


razmisljal sam metnut LED zarulju, al onda treba pazit koju, pa narihtavat da ne baca krivo svijetlo pa kurac palac, ak ima aktivno hladjenje jel stane u kuciste..
jel ima neko iskustva sa zamjenom osvjetljenja? jer ove zarulje i far nisu bas nekaj milina za nocnu voznju.. tj jesu ak se vozim iza frenda na stromu, onda se narihtam da moje svijetlo ide do njegovog kotaca a za voznju gledam njegovo svijetlo jos ispred :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ima mi frend na Hornetu 600 2008 g,svitle brutalno 👍
Pitat ću ga koje je stavija....
Nego jučer san proba staviti tank torbu od Givi-ja na kopču (tank lock) i nikako ne paše na Korneta 900 😥
Čep je dosta naprid povučen prema rezervaru a kopča je na sredini torbe pa zapinje skoro od volan.Nosač za mobitel uopće ne može biti na motoru u tom slučaju a na nosaču mi je i punjač.
Ima li još netko da je stavlja taj siste?
Iman torbu na magnete ali san tija ovu jer ne šeta i ne grebe rezervar....
 
Super je taj sistem, ali ako je grbav tank, ne paše. Meni na CBF1000F ne paše, isto ko tebi smeta za volan, a bratov CBF1000 je niži tank i super paše. Odnosno, potraži manju torbu. Koju si ti uzeo?
 
Super je taj sistem, ali ako je grbav tank, ne paše. Meni na CBF1000F ne paše, isto ko tebi smeta za volan, a bratov CBF1000 je niži tank i super paše. Odnosno, potraži manju torbu. Koju si ti uzeo?
Ova je 15 litara od IXS-a,točnije IXS by Givi (Šepić),torba je taman mira za put,stane komplet kišno,sprej,set za krpanje i ostale sitnice koje tribaju stalno po putu a ima i koju litru u rezervi kad se otvori.Manja ne dolazi u obzir tako da je frend automatski ostavija sebi a ja za sad ostajem na magnetskoj i sad razmišljam da nađen neke naljepnice koje bi zalipija na tank prije puta a da se lako mogu odstraniti nakon povratka.
Stvarno mi ide na živce šta napravi sitne crtice po rezervaru ali je u biti puno bolja i praktičnija od ove tank lock...
 
Ima mi frend na Hornetu 600 2008 g,svitle brutalno 👍
Pitat ću ga koje je stavija....


ajde pitaj.. bas sam u komunikaciji s tim covjekom iz poljske, drek je jedino kaj to bas je konverzija kaj on radi, moras dat donor lampu.. ne kupujes gotov proizvod.. al zato napravi kaj god hoces..
kak frend prolazi na tehnickom? jel radio kakvu dodatnu papirologiju?
 
ajde pitaj.. bas sam u komunikaciji s tim covjekom iz poljske, drek je jedino kaj to bas je konverzija kaj on radi, moras dat donor lampu.. ne kupujes gotov proizvod.. al zato napravi kaj god hoces..
kak frend prolazi na tehnickom? jel radio kakvu dodatnu papirologiju?
Ne pizdi po svitlu ništa šta ne možeš vratiti na brzinu u original stanje,ništa od tih pizdarija ne prolazi na tehničkom.On ima samo žarulju i radi odlično ,nažalost nema link ali evo slike 😊
 

Attachments

  • IMG-20210113-WA0014.jpg
    IMG-20210113-WA0014.jpg
    162.9 KB · Views: 59
  • IMG-20210113-WA0013.jpg
    IMG-20210113-WA0013.jpg
    157.1 KB · Views: 58
Ne pizdi po svitlu ništa šta ne možeš vratiti na brzinu u original stanje,ništa od tih pizdarija ne prolazi na tehničkom.On ima samo žarulju i radi odlično ,nažalost nema link ali evo slike 😊


nisma ni mislio nikaj radit tak da me jebu na tehnickom..u kontaktu sam sa CVH, ocu da malo srede gluposti koje im pisu na stranici i koje zagovaraju, a i posebno da svaki djelatnik pojedine stanice prica svoje i zahtjeva svoje..
uz to cu ih jebat da sve te stvari koje ne mijenjaju mehaniku, homologirane su, jednostavno idu laganom procedurom na regularnom tehnickom, a ne da te jebu s atestima i glupostima.. pa neka nam i dignu nekaj malo love za 'upisivanje', al nek se ne prave pametni (ako je jedini uvjet da zmigavac zmiga mislim 82 il 92 puta +/-5 i da je zute ili jantarne boje, onda uz homologaciju nemas kaj bit pametan itd itd).. tak da kad izbacim anketu, a onda i ako krenu konkretno pregovori trebala bu podrska moto zajednice..

btw gledo sam i zarulje al nisam znal jel bi to uzel, nema ih bas puno, a narucit za 100 ojra na netu i da mi dodje nekaj kaj nemrem metnut nutra mi se neda.. inace sam ove gledal



ps.ko mi je taj imenjak? :mrgreen:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: cadjo
Tema zamrla skroz,ajmo je malo podignit 😎
Odradija tehnički i mali servis 😉,protekla godina prošla sa ravno 6000 km na satu.Ove se nadam malo boljem rezultatu jer mi je do sad minimum bija oko 10 000 km...
 

Attachments

  • 20210510_165808.jpg
    20210510_165808.jpg
    3.4 MB · Views: 0