HR oznake i policija u BIH

SpoRRi

Well-known member
Nedavno sam bio u BiH i opomenuo me po drugi puta da moram imati HR oznaku na motoru. Kako vi prolazite? Obicno me nisu nikad dirali ni sa autom. Izgleda da sam nasao na degenerika koji bi nesto za pice jer me je gledao i nije nista drugo mogao naci da nije ispravno..
 
Ne znam ja tko je ovdje degenerik?!
Taj znak dode 15-20 kuna i lijepo ga stavis i miran si.
Zamisli policajac je degenerik jer trazi od tebe da postujes zakon. :rolleyes:
Trebao ti je napisati kaznu. Onda bi valjda naucio....

Btw imam oznaku i na autu i na motoru i vidi nemam problema.. :rolleyes:


 
Na autu je i ja imam ali mi je grehota to lijepit na motor. I mogli su jos vecu napravit jebo ih ja!
 
Imas ih vise verzija i manjih i vecih tako da ne strse.
Jbg sad jel ti se isplati radi jedne naljepnice popusit kaznu???
 
Jel bi ju mogao zalijepiti na tablicu ako bi nasao neku malu?
 
SpoRRi said:
Jel bi ju mogao zalijepiti na tablicu ako bi nasao neku malu?

Naravno da možeš tvoj je motor, ali po propisima ne smiješ....

evo šta iz MUP-a kažu o tome:

  "Pravilnikom o registraciji i označavanju vozila (NN br. 151/08, 89/10 i 104/10), u članku 26. propisano je da vozilo registrirano u Republici Hrvatskoj prilikom napuštanja teritorija Republike Hrvatske mora imati oznaku Republike Hrvatske, bijele boje, elipsastog oblika čija je vodoravna os dužine 175 mm, a okomita 115 mm.
  Na njoj su otisnuta slova "HR" crne boje, visine 80 mm, dok je visina ispisane crte 10 mm. Člankom 13. navedenog Pravilnika propisano je da je registracijska pločica vozila izrađena od metala, presvučena reflektirajućom folijom, bijele boje na kojoj je crnim slovima otisnuta oznaka registarskog područja i registracijski broj vozila. Između registarskog područja i registracijskog broja otisnut je grb Republike Hrvatske.
    Ako se nešto dodaje onda to više nije ni propisana naljepnica "HR“ oznake, kao ni registracijska oznaka i tada nije u skladu s Pravilnikom o registraciji i označavanju vozila.
    Naime, na naljepnici se često reklamiraju pojedina osiguravajuća društva i slične tvrtke, a na registracijskim pločicama naljepnica grba grada i slično.
  Sukladno navedenom, samo vozilo koje na sebi ima navedenim Pravilnikom propisane registracijske pločice i nacionalnu oznaku može prelaziti državnu granicu. "


 
medjunarodna oznaka zna se koje je dimenzije i gjde mora bit postavljena..grdo da bog kaze al eto..vecinom niko te nista ne pita al nekad naletis na pRRavog drota koji ako hoce moze te i kaznit..znaci sve te male na tablici drukcije boje velicine i oblika slova isto ko da ih nemas

a evo i slovo zakona :mrgreen:


HAK.hr
Putne informacije
Korisne informacije
Auto-oznaka države


Auto-oznaka države

Oznaka države na motornom vozilu


Oznaku države propisuje Bečka konvencija o cestovnom prometu iz godine 1968.

Po toj konvenciji, koju je potpisala i Hrvatska, svako vozilo u međunarodnom prometu, na zadnjem dijelu, pored svoje registarske pločice mora imati i oznaku države u kojoj je registrirano.

Oznaka države mora biti vidljiva sa stražnje strane vozila. Ako vučete prikolicu, i ona, uz svoju registarsku pločicu, mora imati oznaku države.

Veličina bijele elipse s crnim obrubom i crnim slovima, po Bečkoj konvenciji za dvoslovne oznake, mora biti, najmanje, 17,5 x 11,5 cm. Crte slova i brojki moraju biti najmanje 8 cm visoke, a široke 1 cm. Za troslovne oznake (kao što je SLO) najmanje dimenzije su 24 cm x 14,5 cm. Iako se, prešutno, prihvaća i veličina koja odgovara dvoslovnim oznakama.

Oznaka nije valjana ako su na njoj ispisani bilo kakvi drugi znaci, reklame i slično.

Vozači automobila s naljepnicama koje su izrazito manjih dimenzija pri prelasku granice mogu imati teškoće. A po našem zakonu, za neimanje naljepnice pri prelasku državne granice, kazne su 300 kuna.

Vozila iz EU, koja u registarskoj tablici imaju uključenu oznaku države u sve države EU lako putuju bez dodatne oznake, a naljepnicu s oznakom svoje države obvezatno moraju imati za putovanja kroz države izvan EU.
 
Nikad je nisan na motor zalipija... Nikad mi riči nije reklo...
Uvik je sa mnom u tank torbi... :mrgreen:
 
Nikad nigdi mi nije niti spomenulo da je triban imat. Zadnji put kad smo prilazili granicu, nije nas cak pitalo ni kacigu skinit, vidi covik da smo posteni  :LOL: :LOL:
 
turist said:
Nikad nigdi mi nije niti spomenulo da je triban imat. Zadnji put kad smo prilazili granicu, nije nas cak pitalo ni kacigu skinit, vidi covik da smo posteni  :LOL: :LOL:
Tko ti je to trebao spomeniti da postoje propisi kojih se trebaš pridržavat kad putuješ u inozemstvo?  :misli: 
 
Na granici mi niko nije spomenija, niko nije pita da se razumljivije izrazin

znan da bi je triba imat ali je ogromno ruglo i ne zelin je lipit po motoru. naljepnice po motoru ne volin, i ona od tehnickoga me nervira
 
Gdje bi to po logici zakona zaljepio na straznju stranu vozila ako se radi o motoru  :misli:

Meni na motoru nema povrsine koja gleda prema nazad a da se moze zaljepit naljepnica....
 
turist said:
Na granici mi niko nije spomenija, niko nije pita da se razumljivije izrazin

znan da bi je triba imat ali je ogromno ruglo i ne zelin je lipit po motoru. naljepnice po motoru ne volin, i ona od tehnickoga me nervira

E sad.... šta ti želiš a šta ne želiš i šta te nervira to su neke druge teme  :wink:  ... ali po važećim propisima ako  dođeš na državnu granicu (s HR strane)  bez oznake države ti si već u prekršaju  od 300kn...   
 
 
Osigurac said:
Gdje bi to po logici zakona zaljepio na straznju stranu vozila ako se radi o motoru  :misli:

Meni na motoru nema povrsine koja gleda prema nazad a da se moze zaljepit naljepnica....

na kofer :mrgreen:...ilinapravis dodatni nosac ispod tablice
 
Na jaketu.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Jedino misto, a ima ga, je na blatarici, al to što to niko od nas nema je druga stvar.Nebi prošli u CH ako vam blatarica ne pokriva  jednu trečinu kola.
 
Kad talijanci popizde unda svakom švicarcu koji nema CH naplati masnu kaznu.