Husqvarna Nuda 900 R

Big G

New member
Pozdrav, kupujem taj motor, ima li ga itko u RH? Kakva mu je situacija sa održavanjem? Ima li Viktor motorsport dijelove za njega točnije zelim upoznati jednog vlasnika Nude za ostala pitanja? Hvala svima
 
  • Like
Reactions: Nikola18
Ideš prvi put čujem za taj motor, sretno  (y)
 
Ne znam kako ćeš sa dijelovima,mislim da KTM Husqvarna nula bodova, BMW nula bodova. Super je motor, ali...
 
Pa koliko sam njuskao, u europi dijelova ima to nije nikakav problem. Poznati youtuber Royal Jordanian ju ima također. Ima ih po oglasima al ful malo. Ma dok nesto vrhunski ne uleti ne dolazi u obzir ikakva kupnja.
 
Gledao i razmišljao, djeluje atraktivno ali kad pogledaš usporedne testove  i provozaš, vidiš da je nešto između nakeda i SMa i da zapravo nema ništa posebno osim potencijalnih problema s dijelovima. Bila je jedna zanimljivo složena u Trstu i nakon što mi je pobjegla, polako sam odustao.
KTM/Husqvarna ne drži dijelove za stare modele.
 
Pa to im je dosta loša poslovna politika, znači ako imaš novi nema frke ali ako voziš stari model snađi se zato i ima slaba ponuda rabljenih ko će to kupit kad nemreš održavat.
 
Tihich said:
Pa to im je dosta loša poslovna politika, znači ako imaš novi nema frke ali ako voziš stari model snađi se zato i ima slaba ponuda rabljenih ko će to kupit kad nemreš održavat.
Nije to loša poslovna politika.
Tada je Husqvarna bila u vlasništvu BMW-a. Prodali su KTM-u, prestali sa proizvodnjom i rasprodali postrojenja.
 
Da krivo sam se izrazio dobra je za njih ali ne i za potencijalne vlasnike
 
Koliko vidim i citam po forumima i vrlo se informiram, stranica nuda parts ima dosta toga. S tim da motori nemaju neke velike probleme. Odlazi potrosni materijal i odlazi kvacilo jer ljudi idu na zadnja i lože ga ko budale
 
Ma lako za potrošni materijal ako ne trebaš proći križni put da dođeš do njega, uglavnom sretna potraga i nadam se da ćeš naći što tražiš i uživat (y)
 
kaj si tak zapel?? za tom hasanbeginicom :LOL: jbte, prebacili su se na proizvodnju biciklih :mrgreen:
 
Nezgodna situacija za dijelove..

Tadašnja husqvarna pod bmwom je riknula i ime je preuzeo KTM. Stare talijanske tvornice su uzeli kinezi (SWM) i nastavili s proizvodnjom supermoto i enduro na bazi starih. KOliko vidim sasvim su solidni i uspješni i danas.
Svi ostali modeli pa tako i nuda su otišli u zaborav tako da.. iako je mašina derivat bmwa F800r i sigurno nego dijelovi pašu, mislim da je dugoročno rizična kupnja..
Inače uvijek mi se sviđala, baš onako drugačija i privlačno gadna..  :mrgreen:
 
Big G said:
Koliko vidim i citam po forumima i vrlo se informiram, stranica nuda parts ima dosta toga. S tim da motori nemaju neke velike probleme. Odlazi potrosni materijal i odlazi kvacilo jer ljudi idu na zadnja i lože ga ko budale

Jesi na kraju uzea Nudu ili te forum odgovoria?
 
Nisam još, previše km a previše para jer je kao rijedak. Ima na jugu italijr al mafija itd pa to nista. Ako kupim nudu za 6000 eura kostat ce me sva papirologija i da je regan cca 8000 eura al bi ga jedini imao u rh i cista je egzotika. E sad istina kaze da se za 8000 eura mogu tu cuda kupiti mlađa i mozda jaca al ja sam se zaljubio u taj bajk i to je to. Nikad u zivotu nisam vidio slican izgled i to je ono sto me vuce. Tu bi mogao kupiti razne mt-e i slicno i to 2017 pa dalje al tako su malahni motorici da je to sramota a ovo koliko citam je visok motor. Ja jos volim nazvati kozurina, kad bi nesto drugo uzimao bio bi to hypermotard(visok i izgledas kao da imas motor isppd sebe a ne, rekli bi kontinentalci piciklina). Sto ce biti tko zna... Potraga traje i dalje
 
Gledao visoke motore tipa hypermotard ovo ono,svasta cuo od odrzavanja i cuda al nijedan nije egzotika kao nuda :( jbg kupiti par paketa dijelova unaprijed i nadati se najboljem :p
 
900 kubika, rotax motor na bazi rotaxovog 800 kubika, koji je u bmw f800, zakrenut jedan klip za 45 stupnjeva, paljenje kao kod V45°.
uz njega bih spomenuo jos dva motocikla iz bmw/husqvarna braka, tj. jedan u dvije varijante TR650 Strada/terra, sa loncinovom kopijom rotaxa 650 iz bmw f650, ali 58 konja.
raritetni motocikli sa mogucnosti povecanja vrijednosti s godinama.