Hyosung gt650 iskustva

G0jA

Member
Znaci iskustva iz prve ruke o kvarovima i izdrzljivosti? Neki kazu da je masina od sv650 drugi kazu da nije  :misli: mane poput zavrsne obrade i mekanog ovjesa sam nasao na internetu tako da me ubiti zanima izdrzljivost i dali vrijedi kupnja? Cijene u oglasnicima su privlacne par komada ima za cijenu skutera 100ccm  :mrgreen:
 
Mašina nije od SV, več je samo vrlo slična, stariji modeli imali su problema sa pucanjem ventila, zbog sistema uvođenje sekundarnog zraka u ispušni sustav, radi smanjenja emisije plinova. Taj (hladan) zrak sukobljava se sa vručim ispušnim plinovima, i uzrokuje pucanje ventila ili ispušnog kanala i to se dešavalo na motorima koji su imali poprilično malo prijeđenih km (oko 20000), naravno ne na svima. Ljudi su to riješavali na način da bi zablindirali dovod zraka, koji ide od usisnog filtera prema ispuhu.
 
Znaci to se da rjesiti? Ovaj koji ja gledam je 2004god vjv taj stariji model  :( ima na sebi 28 000km nadam se da moze odvrtit bar jos toliko  :?
 
Mozda glupo pitanje ali kako prepoznati da je ispusni kanal puknuo ili napukao? Znaci nebih volio kupiti motor pa da se ispostavi da ga covjek prodaje bas radi toga :/
 
Ja sam imao gt250, ne znam koliko je imao km ali preko 50tkm sigurno. Masina je bila zdrava, jedino sam imao problem sta je rezervar bio jako hrđav unutra pa mi je znalo gorivo curit van. A dijelova nema ni za lijek...
 
A jel znas mozda dali pase sta od sv650 na njega kada su masine slicne?  I kako si nabavljao dijelove? Ebay, polovni?
 
Ima tu na forumu tema di je netko upasivao sv mašinu u gt okvir, ili obratno.
Nije baš bilo na šaraf, čak štoviše.

 
a moj je bio 250 i nije imao ni S od Suzukija...nista nije pasalo. Nabavljao sam preko ebaya i jos neke stranice, sad vise ne znam kako se je zvala. Ali svejedno nisam uspio nac sve sta mi je trebalo
 
SM fan said:
a moj je bio 250 i nije imao ni S od Suzukija...nista nije pasalo. Nabavljao sam preko ebaya i jos neke stranice, sad vise ne znam kako se je zvala. Ali svejedno nisam uspio nac sve sta mi je trebalo

Ma ide i u 250-ku nešto Suzukijevih dijelova...Npr. filter ulja je kao na hrpi modela Suzukija, filter zraka i pločice za štelanje ventila su isti kao na prvom modelu SV650, mislim da bi se još toga našlo...Ovaj moj nedavno prevrtio 40000 i zasad nikakvih problema, osim nekih manje bitnih dječjih bolesti. Da li si ikada kontrolirao ventile na svom kad kažeš da je imao preko 50k?
 
Pozdrav!

Prije godinu dana sam kupio GT 650R 2008 godinu  :021: :021:, prije mjesec dana sam uradio full servis. Motocikl je po meni odličan u omjeru uloženo / dobiveno. Ne slažem se da nema djelova, šta god trebaš od djelova može se nabaviti direktno iz Koreje. Ja sam sebi uzimao filter zraka i ulja. Cijena je dosta povoljna, jedina razlika što ti ide cc-a 100kn plačanje aviona i treba se raspitati nakon koje cijene ide carina. Ja sam prešao malo cifru od 300kn sa narudžbom i dobio sam carinu, a neki su rekli naknadno da carina ide iznad 300kn (znači da nisam naručio elastilčnu mrežu, ostali bi mi novci, ali to nisam provjeravao, jer je već pojeo vuk magare). Potoršnja motora je stvarno mala, točnije da se izrazim oko 5 litara, ali sam pričao sa nekim ljudima da su ga spustili i ispod 4,5 litre, ali računaj oko 5. Kad sam ga "terao", potrošnja je bila 5,9 litara. Originalne pločice se malo brže potroše (valjda su nekvalitetnije) :misli:, ali vidjet ću kako će se sad ponašati nove pločice... Jedina stvar koja bi po meni još bila važna za napomenuti, a to su gume. Teško ćeš naći polovni set guma za taj motor, jer su dimenzije u knjižici 120 60 17 / 160 60 17. Zadnju gumu ćeš naći bez problema, ali prednjih nema, večina su 120 70 17, a ja sam htio staviti isključivo preporučene, jer volim malo agresivniju vožnju, pa slučajno ako šta bude, da me ne mogu kriviti radi guma... Ako sam što propustio slobodno me pitaj... (y)
 
E puno hvala na odgovorima, cekam da zavrsim A kategoriju ovih dana pa cu vjv otici pogledat a na kraju mozda i uzet jednog nakeda 650.. najvise me brine to oko glave da nebi pukla :/ ovo za djelove sam navikao imao sam kineske quadove pa sam sve narucivao ebay,aliexpress itd  :mrgreen:
 
G0jA said:
Mozda glupo pitanje ali kako prepoznati da je ispusni kanal puknuo ili napukao? Znaci nebih volio kupiti motor pa da se ispostavi da ga covjek prodaje bas radi toga :/
Ne puca kanal nego ventil. Bez otvaranja ne možeš nikako vidjeti da li je kakvo oštečenje na njemu. Progooglaj malo po netu ima dosta tema o tome, pa i po nekih forumima, a ima i pojašnjenja i filmića na yt kako riješiti tu blokadu.
 
Nisam stelao ventile, nije bilo potrebe za tim. Sta se dijelova tice,jednom mi je nesto proslo u pumpi goriva..neka sitnica koju naravno nisam mogao nac posebno nego sam morao kupiti cijelu pumpu. I imao sam problema sa FI i za to nisam mogao nigdje nac dijelove koji su mi trebali....zbog toga sam ga i prodao.