Hypermotard 1100

Ace

Active member
Budući da se ovdje ne piše puno, evo jedne zanimljivosti iz prve ruke. A možda i koji mit o Ducatiju razbijemo.  :mrgreen:

Ima tome koji tjedan da na turi od Zadra do Splita sjedoh popit kavu i nešto prigrist u kafiću prije šibenskog mosta. Nakon pola sata chillanja dolazi momak na Hypermotardu u Ducatijevom outfitu s njemačkom tablom. Započeli nešto pričat koji dio magistrale vrijedi vozit, koji ne. I tako krenuo ga ispitivat o motoru pošto jel Hypermotard mi privlačan bike a i nešto sam u zadnje vrijeme slab na crvenu boju.  :mrgreen:  Kud, kamo, i kak, turneja po Jadranu rekoše on, pa jel te služi Ducati pitam ja? - Je, je, služi reče, evo baš nedavno okrenuh devedeset tisuća km. Devetnaest? Ne, ne, DEVEDESET tisuća. Dakle, šok i nevjerica.  :mrgreen:  Naravno da sam fotku morao okinut. Model je prvi od 1100, 2007 IIRC. Uglavnom, već i sam zna kaj mu od dijelova treba pa je tako pola torbe na repu rezervirano za dijelove. I to je još bike iz vremena kad je Ducatijev failure rate bio iznad 1%. Uglavnom, i dalje sam u čudu.  (y)
 
Imam cetvrtog u zadnje 2 god
Uglavnom frendovi uzmu na probu, ono da vide kak se to vozi i tak..
Eto na prvu im sjedne pa trzimo  :cool:
I sad nakon nekog vremena jos uvijek ga hvale, nije im dosadio
Uzak, cvrst, visok a opet nevelik, zanimljivi agregati, dobre kocnice i ovjes,
mala potrosnja(kome je to bitno)..di ces vise (y) dobar motoric
 
rio said:
Imam cetvrtog u zadnje 2 god
Uglavnom frendovi uzmu na probu, ono da vide kak se to vozi i tak..
Eto na prvu im sjedne pa trzimo  :cool:
I sad nakon nekog vremena jos uvijek ga hvale, nije im dosadio
Uzak, cvrst, visok a opet nevelik, zanimljivi agregati, dobre kocnice i ovjes,
mala potrosnja(kome je to bitno)..di ces vise (y) dobar motoric
4 hypermotarda u dvije godne?  :shock: :shock: :shock:

Kaj je to, oduševljenje koje odmah razočaRRa i tako u kRRug?  :mrgreen:
 
rio said:
Imam cetvrtog u zadnje 2 god
Uglavnom frendovi uzmu na probu, ono da vide kak se to vozi i tak..
Eto na prvu im sjedne pa trzimo  :cool:
I sad nakon nekog vremena jos uvijek ga hvale, nije im dosadio
Uzak, cvrst, visok a opet nevelik, zanimljivi agregati, dobre kocnice i ovjes,
mala potrosnja(kome je to bitno)..di ces vise (y) dobar motoric

Još da ima osjećaj prednjeg kotača, gdje bi mu bio kraj... :mrgreen:
 
A sta bi se to moglo pokvariti na zracnom dvoventilasu napravljenom prije skoro 100 godina. Ako ga nisu do savrenstva za to vrijeme doveli onda bolje da se vodoinstalatera igraju  :mrgreen:
 
mate said:
Još da ima osjećaj prednjeg kotača, gdje bi mu bio kraj... :mrgreen:
uf,uf..probo sve i svasta i fali gripa..sam cekam
zapravo ko da ga uopce nema kad oces 'na rubu' bit  :LOL:
 
Nijesam vozio taj bajk - ipak sam ja sa sela i kilometrima udaljen od svih važnih zbivanja i mogućnosti, no ono o čemu su mnogi pisali je šugav osjećaj u nagibu, neka neodređena nesigurnost se pojavljuje u nekom ne baš zgodnom trenutku. Ono što se meni kod tih motora ne sviđa je uzak sic, kao da si na kozi, i bar meni, to nikako nije leglo za zavoje - glup osjećaj, ne mogu si nikako ni odredrediti pravi položaj, pravo mjesto za sjedenje, sve nešto nedefinirano kad da sjediš na kobasici :mrgreen:. Netko tko dolazi is SM voda možda bi to lakše provario. Ipak, za dizajn i unikatnost HM-a čista desetka!!!!!!!!!!!!!!!!!!


A i čuo sam da SM-ovce zovu i KOBASIČARI iliti KOBASANI!?

Navodno zbog tog osjećaja kao da sjede na kobasi?!?!? :misli: :misli: :misli:
 
Frend mi ga ima, nekakvu posebnu ediciju....ne pitajte me koju i kaže da se vozi ko lud po zavojima....a to mogu potvrditi
 
DOk ne vidimo "filmić" tko će vjerovati, jer svaki cigo svoga konja hvali. Drhtao sam pred nekim ljudima i bajkovioma jer su premoćmi i predbri, reko kud ću ja seljo međ njih - sve dok se nismo našli na cesti. Onda je ispalo da to baš i nije tako, premoćan je jedino bio njihov jezik i doživljaj,ali tatica ih je izbrijao, onako, s lakoćom. Kao mate tu sve nas na forumu (riječima, naravno :mrgreen::mrgreen:

(y)
:wink:
 
Ma ekipa kaj se zna vozit zbrijala bu te i na 125ccm a to kaj pričaju motoristi ti je isto ko i lovci i ribolovci.
 
protman said:
Ma ekipa kaj se zna vozit zbrijala bu te i na 125ccm a to kaj pričaju motoristi ti je isto ko i lovci i ribolovci.
Ako su motoristi ribolovci i lovci, što su onda forumaši kao ti? Kuvani kRRastavci?  :shocked: :shocked: :shocked:

:grin:
 
hehehe,ova je dobra.Jaki sam ja forumaš a kamoli kuvani krrastavac.Nisam mislil nikog uvrijedit a naročito lovce i ribolovce ali svi znamo kak je kad se počne pričat o jurnjavi...ili pecanju hahaha.
 
protman said:
hehehe,ova je dobra.Jaki sam ja forumaš a kamoli kuvani krrastavac.Nisam mislil nikog uvrijedit a naročito lovce i ribolovce ali svi znamo kak je kad se počne pričat o jurnjavi...ili pecanju hahaha.
ne uzmi ništa k srcu, samo te zezam. Svi smo mi nekad lovci u priči i kuhani kRRastavci na cesti - s godinama sve više  (y) (y) (y)
 
Sve u svemu skrenuli smo s teme.HM je fina i brza pila koju bi i ja rado probal pa ak si ju može neko priuštit nek se vozi kak hoče i priča kaj hoče.Bitno je da se vozi i uživa. (y) (y)
 
protman said:
Sve u svemu skrenuli smo s teme.HM je fina i brza pila koju bi i ja rado probal pa ak si ju može neko priuštit nek se vozi kak hoče i priča kaj hoče.Bitno je da se vozi i uživa. (y) (y)
ma je, sve je to istina, možda i najbitnija, ali s vremenom i nekim iskustvom, ljudi počnu to malo detaljnije gledati, a istina i cjepidlačiti, pa onda imaš dobre bajkove koji ipak imaju mana preko kojih netko ne želi prijeći jer ima boljeg, i tako ti onda tema o motorima dobije na širini i dužini...  :LOL:

tako to jednostvano ide...  (y)