I da sad čujem mišljenja...

Bandit

Administrator
Od kada smo uredili ovaj dio foruma prošlo je x mjeseci.
Kako vam se to sada čini, imate li nekih prijedloga?
Primjedbe?

A? :mrgreen:
Da čujem, ajmo mišljenja na sunce  :mrgreen:
 
Sad je malo preglednije ako znaš šta tražiš ali mi je prije bilo zanimljivije
 
Meni malo previše podjela sad....

Ja bi spojio sve o skuterima i tehnička pitanja....a sve ove podforume (skuteri od i do 50 ccm, termo grupa, ...) bi stavio isto kao podforume u taj zajednički....

Vožnje i druženja bi spojio zajedno sa putovanjima ili jednodnevnim izletima i druženjima jer tako i onako se nerijetko događa da ima i skutera i motora zajedno pa ne vidim razloga zašto bi to separirali.

 
uvažene kolege bi htjele reći:

da, vrlo smo zadovoljni i veseli zbog evolucije našeg malog mjesta na velikom forumu.  (y) :mrgreen:

 
Iako nisam ekstremno čest gost na skuterima, meni se čini da je ovako preglednije...  (y)

Tehnička pitanja nisu tu da bi nekome nešto bilo zanimljivo (ako se to tako pokušava prezentirati  (y) ), već da bi se nekome pomoglo u problemima koji nastaju ...

Forum u cjelosti lagano poprima oblik kakav bi i trebao imati ....  (y)

tamo gdje je zajebancija, tamo je zajebancija, a tamo gdje bi trebalo biti ozbiljno, sve je manje zajebancije... a to je dobro ...  (y)
 
Mislim da je posjećeniji forum o skuterima nego o motorima.
 
Evo ti mog pogleda  :mrgreen:  po prometalu skuteraš  8)a u onom ostalom valjda više spadam u oni drugi dio foruma za odrasle i nedozrele :starac: ..i ine :wc:...:LOL:
Dobro sad zaozbiljno mislim da je podforum skutera na motorima možda malo i predimenzioniran  :misli: tako da se dio zanimljivih tema razvodni (makar za ovaj broj forumaša šta bace oko i na skutere a nestignu sve viditi a dosta je tema zajedničkih ili sličnih) :shock: ukoliko se broj novopridošlih forumaša na podforumu povečaje a ovo je regrutni dio budućih..... :biker: a nastavi svojom kvalitetom (moderatora) nema razloga za ozbiljniji redizajn...za napredak ima  :jesus:

Kotrlj !
 
Mislin da bi u podforum o skuterima bilo dobro da se osim skutera do 50 cc i skutera od 50 cc ubaci i maxi skuter od 400 cc navise.
Inace je ostalo vrlo dobro.
 
Oglasnik bi trebalo popraviti, razdvojiti ponudu i potraznju ako je moguce, jer ovo sad izgleda nepregledno i nedjelotvorno...

Ostalo sve stima...
 
Znam da ima, i da je ovo napravljeno tek toliko da nesto ima, ali mozda kad bi se malo dotjerao bi postao funkcionalniji...
 
Osobno sam zadovoljan izgledom i koncepcijom ovog podforuma.

Smatram da nebi bilo dobro spajati "Tehnicka pitanja" sa "Generalnim podforumom Skuteri", a ako procitate pravila oba podforuma znati cete i zasto, mada mislim da se i bez toga moze zakljuciti.  :wink:

Slazem se sa Strasilovim postom.

Također, primjetio sam da se posjecenost ovoga podforuma prilicno povecala. Prosle godine u ovo doba ovdje gotovo pa da i nije bilo zive duse. Dok sada ima sve veci broj aktivnih clanova koji ovaj podforum prate na dnevnoj bazi. Također, ovdje se skupio i dobar dio clanova koji svojim iskustvom i kvalitetom pridonose kvaliteti i posjecenosti podforuma, te naravno pomazu ostalim clanovima. Također, generalne teme o modelima skutera su prilicno aktivne i konstruktivne.

Najposjeceniji je ocekivano podforum "Skuteri preko 50ccm".

Dalje, podjela na jos jedan podforum, kako je predlozeno "Skuteri preko 400ccm" je po meni nepotrebna, bar za sada, sa trenutnim brojem aktivnih clanova i tema.

Za Malagutijevu temu "Oglasnik" slazem se sa clanom X-Spiritom.

Zakljucak: Smatram da je dobro kako je sada, ALI da cemo pravi i potpuni "feedback" dobiti tek nakon pocetka sezone '10., jer ipak veliki broj "skuterasa" svoja prometala ne vozi zimi (za razliku od nas koji smo uvijek na cesti :mrgreen: ), pa samim time treba vidjeti sto ce reci, tj. kako ce ovaj izgled prihvatiti novi clanovi. Misljenja sam da bi kompletan podforum "Skuteri" mogao izrasti u najjaci skuter-(pod)forum u nas.

(y)
 
meni je ok ovako
preglednije mi je
čak mi djeluje da je više posječen ovaj podforum
ponekad se netko zezne i metne u tehnička pitanja neku temu koja bi trebala ići u temo o tehničkim pitanjima pojedinih notora, ali rijetko

i btw. točno znam ko će se sve javiti da mu se ovakav podforum ili moderatori ne sviđaju
jer je opće poznato da uvijek isti članovi nešto njurkaju
i mislim da se oni uvijek referiraju na nesklonost pojedinim moderatorima a ne samom podforum
i to čisto iz samo njima poznatih razloga

uglavnom, moderiranje ovog podforuma je dosta zahtjevno
pa evo sad, ovim putem napominjem da ću se večeras posebno pozabaviti svim onima koji ne poštuju ili eskiviraju pravila. tako da ne bi bilo nisam znao

(y)
 
bilo mi je super i prije, super mi je i sada :mrgreen:

sasvim mi je svejedno i ovako koristim 3-4 teme koje su uvjek tu negdje(pri vrhu stranica) ostalo me ni ne zanima
 
Ovak je puno bolje - dobro je sto vise nema pljuvanja i blacenja servisera, prodavatelja i ljudi koji se bave poslom. U temama se drzi tema, a ako neko uleti s nekom upadicom ne skine mu se glava odma - kaj je i uredu :).
Mozda bi bilo lakse da ne "cepate atome" odnosno da ne izdvajate svaki skuter zasebno....ali ovo je bolje nego sto je bilo :)
 
1. U ovoj temi nisam brisao nista (u pravilu brisem samo teski off-topic, a dozvoljavam ljudima da se izjasne, jer to je i cilj foruma);
2. Glede podjele po podforumima sam se izjasnio, i detaljno obrazlozio svoje misljenje ranije u temi;
3. Glede podforuma "Skuteri preko 50ccm", Nike, Malaguti, Liberty, Bmw i ja se nesto dogovaramo, ali najvjerovatnije ostaje ovako, bez sticky generalnih tema, eventualno cu stickati jednu temu u kojoj cu staviti linkove na generalne topice, za slucaj da isti potonu, kao sto sam napravio u "Voznje i druzenja" ( http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,154025.0.html ).
4. Eto, moje misljenje, ako vas jos sta zanima, pitajte/predlazite/kritizirajte, tu smo da se poboljsamo. :mrgreen:
 
biker4life said:
1. U ovoj temi nisam brisao nista (u pravilu brisem samo teski off-topic, a dozvoljavam ljudima da se izjasne, jer to je i cilj foruma);
2. Glede podjele po podforumima sam se izjasnio, i detaljno obrazlozio svoje misljenje ranije u temi;
3. Glede podforuma "Skuteri preko 50ccm", Nike, Malaguti, Liberty, Bmw i ja se nesto dogovaramo, ali najvjerovatnije ostaje ovako, bez sticky generalnih tema, eventualno cu stickati jednu temu u kojoj cu staviti linkove na generalne topice, za slucaj da isti potonu, kao sto sam napravio u "Voznje i druzenja" ( http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,154025.0.html ).
4. Eto, moje misljenje, ako vas jos sta zanima, pitajte/predlazite/kritizirajte, tu smo da se poboljsamo. :mrgreen:
Ti mozda nisi, al netko je.

Evo jedan prijedlog koji sam dobio na PP nakon kaj sam se zakacio s malagutijem.
1. da se malagutiju oduzme modreratorsko mjesto jer to nije za njega zbog njegove nagle naravi..brise postove kad treba i netreba sa razlogom i bez njega..dovljno je samo da ne djelite isto misljenje, posta nece vise biti..

Najfriskiji primjer je prvo editiranje, pa onda brisanje tvog posta u temi u kojoj je bandit otvorio za komentar o sadasnjem stanju foruma, koji nije bio niti vrijeđajuceg niti bezobraznog karaktera..dapace cisti ontopic, samo kaj se ti nisi uvukao njemu u guzicu i eto mozda si imao nekih kometara koji nisu isli njemu u prilog Wink

Na kraju osim te njegove naravi, najbolji argument je da su ljudi pokazali koliko ga zele za moderatora u temi kad se glasalo za tu funkciju...po tome malaguti uopce nije trebao postati mod vec biker i bmw...to se govori...neznam zasto je on uopce postao mod, po pravilima koji su izneseni, nije trebao...

2. po meni je forum stvarno prepodjeljen..gubi se u moru podforuma, nezna se vise di kaj, ne samo zato jer je sve novo pa se treba naviknut, nego je previse toga..treba to sve pojednostavnit..dalo bi se raspravljat, nikakve drasticne mjere.

3. treba malo odpustit kocnice u "moderator teamu" ..slazem se da u tenickim temama od vaznosti treba srezat off da one budu kvalitetne, al da se brise svaki post koji nema striktno veze za naslovom Shocked to je samo jedan ljudska ogranicenost u glavi i neshvacanje funkcije moda...
To jos nisam vidio nigdje i stvar mi je nevjerojatno, pogotovo u temama koje sluze za dogovor neke ekipe na voznju tipa "ZG-ekipa" koje je totalno jedna neobavezna tema i ubiti je svejedno kaj se pise u njoj, brisu se postovi naveliko koji cak imaju veze s temom, dok se s druge strane u ST dogovorima dopusta off, jer eto zato ekipa iz "moderator teama" zajedno s njima nasla u salama i posalicama  Confused
Forum je zbog toga uzasno sterilan...

.........................................................

Definitivno po meni je najveci problem mod malaguti, ne zato jer imam nesto osobno protiv njega, nego jednostavno on nije za to, to se pokazao ne samo ovdje nego i na drugim forumima..decko je prenagao u odlukama, nepromisljen je i vrlo ograicen sto nebi nikako smjele biti glavne karakteristike jednog moda....




..evo ak ces nekaj slat, mozes c/p i ovo kaj sam napisao..cisto jedno misljene da nisi sam..
 
Nisam mislio nista napisati, ali kad vec pisemo otvoreno, onda neka to bude potpuno otvoreno, neka svatko stane iza svog misljenja/texta, a tako cu i ja.

Ova tema je tu da se clanovi izjasne, da iskazu svoja misljenja, prijedloge i komentare, bili oni pozitivni ili negativni. Meni ne smetaju negativni komentari, jer zaista bih htio da se ovaj podforum svidi cim vecem broju skuterasa, samim time zelim da svi dignemo ovaj forum na jednu visu razinu, a mi moderatori smo nista bez vas, clanova. Mozda se i slazem s cinjenicom da su ponegdje poneki postovi obrisani, a da nisu trebali biti obrisani, ali sta je tu je. Ukoliko ste procijenili da ste ozbiljnije zakinuti, podforum "Pitanja, komentari i obavijesti vezani za stranicu i forum" je otvoren za svih, slobodno ste se mogli pozaliti ukoliko se radilo o necem ozbiljnijem, a ne nekoj sitnici/gluposti.

Druga stvar, gledajte, i prije nego su novi moderatori u ovom podforumu bili izglasani, bilo je jasno da ovdje treba uvesti neke promjene. E sad, kako ja to vidim. Osobno sam "rastrgan" između clanova koji bi cak i htjeli jos jedan dodatan podforum, onaj za skutere iznad 400ccm, dok jedna velika skupina smatra da je vec sad previse podforuma. Mi smo ovu koncepciju podforuma preuzeli sa glavnog foruma "MOTORI", i u osnovi vrlo slicna, ta koncepcija tamo funkcionira super. Znam da se ovo ne moze svidjeti svima, ali razmislite realno - kako da svi budu zadovoljni!? Osobno, mislim da je ovaj raspored OK. Moje misljenje podupire cista matematika, broj hitova na slikama, posjecenost podforuma i broj aktivnih tema, kao i sve veci broj dnevno aktivnih clanova govori o tome da smo na dobrom putu da ovaj podforum "Skuteri" postane vodeci (pod)forum u HR te tematike. Problem sa sticky temama je rijesen, na obostrano zadovoljstvo (moderatori <> clanovi). Problem sa brojem podforuma - pa tako, i kompliciranije cak, vam je i u glavnom podforumu "Motori", tako da ne vidim problem, osim onaj vezan uz privikavanje clanova koji se teze snalaze sa SMF (Simple Machines Forum) forumima, mada cu iskoristiti priliku i reci da je ovo bez konkurencije najbolji tip foruma s kojim sam radio (imam nesto sitno moderatorskog iskustva od ranije), i usput najvise user friendly, vjerujte mi. Kako za vas clanove, tako i za nas koji uređujemo i premjestamo teme, itd.

Dalje, neznam kakvo misljenje o meni kao moderatoru imaju clanovi, ali uvjeravam vas da sam covjek koji voli žuštrije rasprave (naravno, u granicama kulture i bar osnovnih pravila kulturnog ponasanja) , te konstruktivne rasprave, i zaista se trudim da ovaj podforum ima cim veci broj zanimljivih tema. Nisam covjek koji voli cenzuru, jer smatram da to nije dobro za ovakav tip komunikacije (forumi).

Nemam se namjeru nikome uvlaciti u guzi**, jer nisam taj tip covjeka, ako vam se sviđam dobro, ako ne, jbg, ali mislim da ste vi vise manje zadovoljni samnom, :mrgreen: a i ja s vama, :wink: jer puno je tu clanova, a obzirom na to, i zaista mali broj "problematicnih". A i sa njima to ipak vise bude kao friendly debate, nego kao svađa. (y) I, bez obzira na to sto nisam netko tko se uvlaci drugima, uvijek cu vam izaci u susret, i ako nesto mozemo poboljsati, uz malo truda i kompromisa sa obje strane, zasto ne!

Ako netko ima problema sa moderiranjem, izjasnite se, navedite tocnu temu i post, i dati cemo sve od sebe da problem rijesimo. Osobno, aktivan sam (doduse nesto manje, zbog ipak ogranicenog slobodnog vremena, a i ovdje sam moderator) i u drugim podforumima van "Skutera", te se zaista trudim od ostalih (starijih) moderatora pokupiti cim vise iskustva.

Neznam sta drugo da vam kazem. Ako vas nesto muci, SAD je vrijeme da kazete. Glede rasporeda, mogu vam reci da on vrlo vjerovatno ostaje kakav i jest u osnovi, s time da ce vrijeme i zadovoljstvo clanova pokazati dali su potrebni manji zahvati na određenom podforumu ili temi. Osobno, i meni smeta koja sitnica, ali nitko od nas nije svemocan, tj. svi smo dio cjeline, i trebamo se prilagoditi jedni drugima. Mozda je netko obrisao nesto sto nije trebao, s druge strane, ima i clanova koji ponekad pretjeraju, i to vam je to. Svi grijesimo, pitanje je samo koliko cemo potrebne ili nepotrebne buke dignuti ponekad.

Dalje, dobar dio clanova iz ove rasprave znam osobno, i neznam zasto se prepiremo, kada se uzivo slazemo sasvim solidno.

LP, biker. :mrgreen:
 
malaguti said:
...

sad ja to pravi forum sa podforumima,a prije je bio jedan podforum i sve u njemu :?

...

Slazem se.

BaDly said:
Meni malo previše podjela sad....

Ja bi spojio sve o skuterima i tehnička pitanja....a sve ove podforume (skuteri od i do 50 ccm, termo grupa, ...) bi stavio isto kao podforume u taj zajednički....

Vožnje i druženja bi spojio zajedno sa putovanjima ili jednodnevnim izletima i druženjima jer tako i onako se nerijetko događa da ima i skutera i motora zajedno pa ne vidim razloga zašto bi to separirali.

Iako sam vec odgovorio na ovo, mislim da ima dobar dio clanova (uglavnom oni iz generalnih topica, stariji clanovi) ne zeli pricati o mehanici, vec samo o stvarima za korisnike koje imaju nova vozila, tj. ne šarafe ili ne vole šarafiti puno, ili su kao mladi šarafili i sada vise ne zele. Kada bi njih zatrpali sa tehnickim pitanjima, mislim da bi oni popizdi**, pogotovo kada se nebi ticalo njihovih prometala. Ovako imaju svoj kutak, u kojem je iz dana u dan sve veci broj stalno aktivnih korisnika, i djeluju mi zadovoljni. Uz to, upravo je "njihov" podforum ("Skuteri preko 50ccm") najposjeceniji.

malaguti said:
cuj,oglasnik ima na moto forumu,ovaj "nas" je cisto da imamo nesto :wink:

Iskreno, meni ta tema "Oglasnik" i nije nesto.
Imamo oglasnik na stranici, a i u sklopu glavnog foruma, mislim da je to dovoljno.
Ono u pdf-u "Minibike" je druga stvar, njima to dobro dođe.

---

EDIT:

Kao zakljucak svega, mislim da jos trebamo prodiskutirati par stvari:
> dali prihvatiti prijedlog podjele u 3 pdf-a, umjesto dosadasnjih 2, znaci: do 50ccm, 125-400ccm, i 400+ ccm;
> ima par primjedbi vezanih za modeliranje, pa iznesite ih;
> ako vas jos nesto muci, kako sam vec i napisao, sada je vrijeme da kazete, jer necemo svakih tjedan dana ima rasprave valja/ne valja.

I zadnje, ako je netko i pogrijesio/pretjerao, OK, oprostiti cemo mu, nemojte ga/ih razapeti radi toga. Glavno da uvide greske, a na njih ukazite sada.

(y)
 
1. mislim da ne bi trebalo dijeliti skutere na više od kategorija do i preko 50 ccm
2. meni osobno je izdvajanjem tehničkih pitanja u zasaban podpodforum malo se izgubilo na preglednosti, samo zato što imam naviku otvarati prvi, općenitiji podpodforum u ovom podforumu, ali tek kad smo premještali teme, primjetio sam koliko u stvari tema ima
3. nisam baš primjetio neko posebno brisanje postova u temama o meet-ovima, ekipama, vožnjama i sl.
   jer mislim da to nije dobro, da su to "fleksibilnije, opuštenije" teme
   no istina, pojačalo se brisanje postova u ostatku tema ako stvarno nisu u skladu s naslovom teme
   pa sam tako ja danas brisao postove u temi o Tmaxu kad se davao link na manuale i pričalo to živi na kojem kućnom broju
   pa sam brisao u runner temi oko toga da li su ceste na Murteru zavojite ili nisu
   itd.

jedino mi malo nije jasno kako to da se npr. Joke ne buni kad mu brišem postove, a dosta mu ih orišem
ili čak Nike i Strašilo jer sam i njima par puta obrisao neke postove
uopće me nisu pitali zašto to radim
u biti od kad smo moderatori nismo ni kontaktirali međusobno (osim s Nike danas)
i ono što je najvažnije, oko npr. brisanja postova se nikad nisam konzultirao ni s jednim moderatorom i niti jedan moderator ili administrator me nije opominjao radi toga

nije mi jasno zašto frka oko brisanja postova kojima nije mjesto u temama

primjetio sam da neki od dežurnih unitelja imaju u sebi sindrom čoporativnog razmišljanja
huškanja i glasanja samo u gomili, i to samo iza ekrena
i od njih rijetko kada čujem nešto pozitivno ili dobronamjerno
šteta, forum je tu radi razonode, druženja itd.

da smo tako ufurani u moderatorska posla
zasigurno se ne bi ni međusobno družili i prednjačili po druženju s ostalim članovima foruma
organiziranju vožnji i sl.

dakle,opustite se, uživajte, život je lijep (y)

ja sam da se od sticka većina tema kako bi na vrhu bile one koje su samo najaktualnije zbog postanja u njima :)


P.S.
želio sam još reči
o svakom novom moderatoru imam neko svoje mišljenje
poznajem ih sve, ali nije da se uvijek slažem s njima u smislu moderiranja, no istina, niti im pretjerano to ne spočitavam
no najviše poštujem one koji su u moderiranju opušteni,smireni, odmjereni i neprimjetni
smatram da bi nam dobar uzor za moderiranje bili Strašilo jer uvijek na primjeren način smiruje strasti, onako u šali, i nekad Dylan, koji je bio vrlo smiren, neprimjetan, i kojeg sam zbog toga jako poštovao