I mi predstavljamo opasnost drugima

Status
Not open for further replies.

enduro

Well-known member
https://m.24sata.hr/amp/news/zena-poginula-u-naletu-motora-dok-je-prelazila-cestu-s-unukom-637522
https://epodravina.hr/motociklom-naletio-na-vozaca-bicikla-i-srusio-ga-na-kolnik/amp/
 
Sranja se svuda događaju..
Ne znam da li je završen očevid gdje je ova gospođa poginula, ali tko zna što se tu dogodilo, možda je ona istrčala za djetetom na cestu, možda nije ni pogledala. Tko zna.. Žao mi je i sad tog djeteta jer tko zna kako će on o tome svemu imati posljedice..
A što se tiče druge situacije to mi isto nije jasno, mislim ako je dečko od tamo i sve to.. Zna da je tamo pješački zašto onda divljati ? Mislim da ne smije se biciklom na pješački i bla bla, ali ne budeš išao nikoga zgaziti ako je biciklu i na pješačkom prijelazu.
Može se dogoditi svakome od nas, ali treba izbjegavati napaljivanje osoba ženskog roda sa divljanjem kroz grad..  :misli:
 
Baš sam htio postaviti ovu temu. Uglavnom, grozno... nije se dogodilo na nepreglednom dijelu ceste, već na označenom dijelu - pješačkom prijelazu u naselju. Koja je to brzina trebala biti da je žena na mjestu poginula?!?

I ne može mi nitko reći - kao, to se može svakom bajkeru dogoditi!  :palacdolje:
 
Meni je opet druga situacija savršeno jasna. To ovdje viđam svaki dan. Biciklisti, pogotovo stariji, doslovce NE GLEDAJU NA PROMET OKO SEBE. Misle da mogu što hoće, kad god hoće. To treba vidjet da bi se vjerovalo.

A da to nije slučaj samo u selendri poput ove gdje živim, i u ZGu izlijeću na pješački ko muhe bez glave, dozivio sam to.

Tako da što se tiče prometne kulture i znanja biciklista u HR, mogu samo reć...  :palacdolje:
 
Chase, nemoj bit ko vecina komentatora sa  portala na ovu vijest koji generaliziraju i sad sve motoriste stavljaju u isti kos, zapravo offtopicare. Cinjenica je da se ovo dogodilo na zebri, jebemu, treba pazit na to, ok, desi se da pjesak zakoraci, nisi ocekivao, brainfart u tvojoj glavi, splet vise okolnosti, al valjda nemas veliku brzinu ak nisi usredotocen na sve. Opet, moze se svakom desit, za ubit pjesaka motorom ne treba velika brzina, manja nego autom ak se sve nepovoljno sabere

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 
meni se čini....da svi griješe, da svi olako shvaćaju promet, svi sudionici u prometu
ali da ne možeš utjecati na drugog u prometu već polaziti od sebe
i u najboljem slučaju i uz dosta sreće neće se dogoditi ništa

ako olako sudjeluješ u prometu, pa uz to u prometu sudjeluješ s nečim što je brzo ili samo po sebi nestabilno, ili imaš neku životnu dob, ili je pakleno vruće ili nemaš sreće....to je ubitačna kombinacija

ne osuđujući nikoga....u prometu ljudi pre olako sudjeluju i često iz banalnih situacija može nastati tragedija

ne nužno ova situacija, ali:
- centar grada
- motor 200 ks i + 250 kg
- ubitačna vručina, zasljepljene sunca, nervoza zbog vručine
- iznenadni prelazak ceste, ja sam na zebri ja ima prednost, ja sam na zebri koju stalno prelazim
- nešto ili netko tko ti odvrača pozornost (ppoznanik uz cestu, dijete koje te vuče za ruku, pčela u kacigi, nešto ti je upalo u oko)
- žurba
______________________________
tot. miriše na sranje

ali svaka situacija na cesti miriše na sranje
pre olako sudjelujemo u prometu
ponekad ne poštujemo druge sudionike u prometu

m,eni je žao zbog ovakve situacije, ali ovo je tragedija za svakog sudionika
s ovime treba moći živjeti

s druge strane...svakakvi komentari po Internetu su zluradi, nepošteni, jer oni koji ih pišu ne polaze od sebe, jer ne poznaju i ne znaju, jer osuđuju bez da su iskusili....svi možemo nagađati, ali točan splet okolnosti sada zna samo vozač motocikla...jedini pošteni komentar bilo koga drugoga bi bilo: žalosno, tragedija...jer u ovome su svi doživjeli nesreću i osobe više nema

čuvajte se!


 
Alfa... da, imaš pravo, nije u redu generalizirati, iako mi je zaključak posta upravo takav.
Nemam ništa protiv biciklista. Ali u Belom Manastiru svakodnevno viđam kako biciklisti voze pločnikom, pa bez gledanja iskoriste zebru da se uključe u promet. Ili obrnuto. I masovno se cesta biciklom prelazi na zebri. Kad je to svakodnevno, to me ljuti. Al nije me briga što se ne poštuju propisi, već što ću jednog dana jednog takvog pokupit. Takvim ponašanjem mene ugrožavaš, to mi smeta.
 
liberty said:
meni se čini....da svi griješe, da svi olako shvaćaju promet, svi sudionici u prometu
ali da ne možeš utjecati na drugog u prometu već polaziti od sebe
i u najboljem slučaju i uz dosta sreće neće se dogoditi ništa

ako olako sudjeluješ u prometu, pa uz to u prometu sudjeluješ s nečim što je brzo ili samo po sebi nestabilno, ili imaš neku životnu dob, ili je pakleno vruće ili nemaš sreće....to je ubitačna kombinacija

ne osuđujući nikoga....u prometu ljudi pre olako sudjeluju i često iz banalnih situacija može nastati tragedija

ne nužno ova situacija, ali:
- centar grada
- motor 200 ks i + 250 kg
- ubitačna vručina, zasljepljene sunca, nervoza zbog vručine
- iznenadni prelazak ceste, ja sam na zebri ja ima prednost, ja sam na zebri koju stalno prelazim
- nešto ili netko tko ti odvrača pozornost (ppoznanik uz cestu, dijete koje te vuče za ruku, pčela u kacigi, nešto ti je upalo u oko)
- žurba
______________________________
tot. miriše na sranje

ali svaka situacija na cesti miriše na sranje
pre olako sudjelujemo u prometu
ponekad ne poštujemo druge sudionike u prometu

m,eni je žao zbog ovakve situacije, ali ovo je tragedija za svakog sudionika
s ovime treba moći živjeti

s druge strane...svakakvi komentari po Internetu su zluradi, nepošteni, jer oni koji ih pišu ne polaze od sebe, jer ne poznaju i ne znaju, jer osuđuju bez da su iskusili....svi možemo nagađati, ali točan splet okolnosti sada zna samo vozač motocikla...jedini pošteni komentar bilo koga drugoga bi bilo: žalosno, tragedija...jer u ovome su svi doživjeli nesreću i osobe više nema

čuvajte se!

Znas koja je razlika neopreznog motoriste i vozaca auta? To sto ce motorist vjerojatno prije zavrsit karijeru motorista zbog udesa, dok ce vozac auta imat puno vise gresaka koje su dovele do nesreca, laksih i/ili tezih, nebitno, ali, nastavit ce...

Ocekujem od motorista da voze brze od vozaca auta, nekako mi to prirodno (ne pricam o autoputu, brzinama duplo trocifrenima...) , ali ocekujem i neproporcionalno vecu paznju od njih dok voze, pa njihov je zivot u pitanju prvenstveno. Zato sam ljut kad se ovakvo nesto desi, pogotovo nekom od 39 godina koji ne vozi od jucer. Ali isto tako, ne znamo se cinjenice, sranje je obitcno splet okolnosti, a ne jedan faktor. Kako bilo, zebra, nije se smjelo dogodit

Apropo vrucine i motora - da. Jucer od Vrapca do Crnomerca kolona, nemres izmedju, samo u kontra smjeru kad se ukaze prillika, autobusi, kamioni, preusko i za bicikl da prodje. Kuhao sam, vozio u prekrsaju 99% vremena, pizdio, bio nervozan, ali, neki racio moras imat, prihvatis nesto veci rizik, ali to ne znaci da ces "zacrnit" u glavi i bit tempirana bomba. Eto, sad i ja offtopicarim pa se ispricavam :D
 
chasingdog said:
Alfa... da, imaš pravo, nije u redu generalizirati, iako mi je zaključak posta upravo takav.
Nemam ništa protiv biciklista. Ali u Belom Manastiru svakodnevno viđam kako biciklisti voze pločnikom, pa bez gledanja iskoriste zebru da se uključe u promet. Ili obrnuto. I masovno se cesta biciklom prelazi na zebri. Kad je to svakodnevno, to me ljuti. Al nije me briga što se ne poštuju propisi, već što ću jednog dana jednog takvog pokupit. Takvim ponašanjem mene ugrožavaš, to mi smeta.

Ma kuzim, sad pomnozi broj sudionika u prometu sa barem 1000 i dobis ZG  :mrgreen:

Danas na staroj samoborskoj vidio lika na el. romobilu, pici on 30tak km/h, oko njega zuje sleperi u oba smjera sa 60tak km/h, auti, motori brze ako mogu..... A cesta puna rupa, njegovi kotaci velicine jabuke, leluja tako da ce i sam past bez tudje pomoci.....jbg, treba se prilagodit
 
"Kako doznajemo od glasnogovornice PU istarske Nataše Vitasović, u trenutku naleta na glavi nije nosio zaštitnu kacigu, a i njegov motor nije bio registriran."
 
ma sve ok ako je auspuh homologiran i atestiran...sve ovo drugo su manji propusti
 
Turistička sezona je u punom jeku, na svim prometnicama ali i gradskim ulicama povećan je promet a vrućine dodatno pridonose nestrpljivosti vozača. Stoga PU istarska apelira na sve sudionike u prometu da poštuju prometna pravila i uvažavaju druge sudionike u prometu. Posebno apeliramo na vozače da vožnju prilagode uvjetima na cesti, da smanje brzinu kretanja kada se približavaju pješačkim prijelazima, a pješake pozivamo na dodatan oprez.  Ranjiva skupina u prometu su i motociklisti kojih je u ovo doba godine sve više na našim prometnicama, a često stradaju zbog oduzimanja prednosti prolaska od strane drugih vozila, ali i nepoštivanja ograničenja brzine.

Iz izjave PU Istarske. U principu sve rečeno.
 
chasingdog said:
Alfa... da, imaš pravo, nije u redu generalizirati, iako mi je zaključak posta upravo takav.
Nemam ništa protiv biciklista. Ali u Belom Manastiru svakodnevno viđam kako biciklisti voze pločnikom, pa bez gledanja iskoriste zebru da se uključe u promet. Ili obrnuto. I masovno se cesta biciklom prelazi na zebri. Kad je to svakodnevno, to me ljuti. Al nije me briga što se ne poštuju propisi, već što ću jednog dana jednog takvog pokupit. Takvim ponašanjem mene ugrožavaš, to mi smeta.

U Splitu nema toliko puno biciklista ali im je način vožnje potpuno isti gore opisanom. 
 
oceangoing said:
U Splitu nema toliko puno biciklista ali im je način vožnje potpuno isti gore opisanom.

Brdovit grad, mentalitet lijenosti, inace bi ih bilo vise
 
Svakom se moze pizdarija dogodit ali vozit bez kacige i jos neregistriranim vozilom e to nije brainfart nego full retard..
Placat ce familiji dozivotno ostetu pa sreca nece imati za motor vise. Svi u prometu su jebacki nestrpljivi bez obzira na kategoriju i nitko ne postuje pravila.



Edit:


I onda se cudimo zasto nas policija maltretira i puni drzavni proracun, tako ce jedino i doci prometna kultura..
 
Anticitizen419 said:
ma sve ok ako je auspuh homologiran i atestiran...sve ovo drugo su manji propusti

:palacdolje:  :palacdolje: :palacdolje:
On nije ima sta radit na cesti!!!!!
AMEN
 
Prije jedno deset godina i sam san sida na motor neregan(nikad bez kacige) al bilo je i neko
drugo vrime manje se kontroliralo i takvo je bilo opce stanje ´´svi to rade´´
al mi nije jasno da neko s 40 godina u guzici vozi neregan motor po cesti i bez kacige....
cak i kad mi motor nije bija regan potrudija bi se otic svaki put na tehnicki izvadit probe osigurat
tri dana i miran..
 
lopi89 said:
:palacdolje:  :palacdolje: :palacdolje:
On nije ima sta radit na cesti!!!!!
AMEN

Sarkazam ti nije jača strana, ha?
 
Ovo šta se desilo je ogromna tragedija za sve uključene.
Poznajem preminulu i njenu obitelj i strašno je to šta joj se desilo. Žena je tek prebolila zločudnu bolest s kojom se je borila godinama i onda joj se desi ovako nešto...strašno.

Poznajem i motoristu. Prva liga čovjek, miran, korektan i pošten. Nikad ga nisam vidio da je stisnuo gas malo žešće, a kamoli da je jurio po centru ili vozio se bez opreme.
Sa svojim motorom je došao do prijatelja i uzeo njegovu Hayabusu samo da je upali i izvadi iz garaže. Nije ni trebao ići napraviti đir..a išao je...i evo ti tragedije.

Kako se to desilo nije nikome od nas jasno. Pješački je pregledan i vidi ga se lijepo iz daljine. Na to pitanje ne može nitko dati trenutno odgovor, ni jadna žena koje više nema.. niti on koji leži u komi.
Činjenica je da je pogriješio...vozio je prebrzo...bez kacige i neoprezno i te je pogreške platio najvećom cijenom, on i na žalost nedužna žena. Sreća je u nesreći da nije nastradalo i malo dijete koje je bilo s njom na cesti.

Obzirom da znam kakva je dobričina osječam ogromnu žalost što mu se to desilo, a i žalost zbog pogiblje jadne gospođe i tuge koju proživljavaju sada obje obitelji.

Opak je to sport ljudi moji i veliki su ulozi u igri. I sam sam više puta pogriješio, no imao sam sreće i nije bilo većih posljedica. Oni na žalost tu sreću nisu imali.. :(
 
Status
Not open for further replies.