Ilok–Prevlaka offroad: možebitno najveći offroad đir po Hrvatskoj, bez WallE-ja

lb

Active member
Uvod

„Razmišljam već neko vrijeme o jednoj stvari: napraviti rutu Ilok - Prevlaka off road...“ napisao sam baš na ovom forumu 25. travnja 2010. Nešto više od tri godine poslije, tik pred ulazak Hrvatske u EU,  nakon više od 5.000 kilometara napravljenih trasirajući rutu te nakon bezbroj sati provedenih buljeći u Google Earth i DGU 1:25000 topografske karte – nekolicina nas je uspjela koliko toliko završiti trasiranje i poklopiti termine godišnjeg odmora. U petak 21.6. nakon posla krećemo prema Vinkovcima gdje će nas ugostiti Shadow, a u subotu ujutro đir kreće iz Iloka. Čeka nas ruta od 1.400 km, od čega 1.000 km prašine, blata i znoja.

Ovaj puta ekipa koja će sudjelovati u ovoj vožnji je „interna“ , radi se o ljudima koji su na neki način doprinjeli stvaranju rute, nismo htjeli preveliki broj ljudi,  ali ako sve bude OK i ako procijenimo da je izvedivo, možda složimo nekakav masovniji Benduro, XXXL Turbo Ultra Rejsing Edišn.

Elem, na ovom điru očekujemo vidjeti sve lijepo što Hrvatska jednom prljavom endurašu može ponuditi.
Od Slavonskih šuma:
slavonskaSuma.jpg


Potoka na pitomim gorama Banije i Korduna:
potok.jpg


Plinovoda:
ktmOdmaraNaPlinovodu.jpg


Starinskih drvenih mostova:
most.jpg


Pogleda na more s Velebita:
pogledNaMore1.jpg


I tako dalje, skroz do najjužnije točke Hrvatske. Ono čega se nadamo da neće biti, kako bi mogli držati planirani tempo, iako sumLJaN da ćemo uspjeći izbjeći su sljedeći nemili događaji:

Probušene gume:
probusenaGuma.jpg


Jamahe kojima ne radi struja:
jamahaSaKrepanomStrujom.jpg


Kako je OrMar uspio rasipati getribu na DRZ-u dok smo bili na Benduru, računam da je loša sreća za cijelo društvo ispucana za ovu sezonu  te ne očekujem nekih dramatičnih gubitaka u tehnici.  Optimizam sam upalio na najjače! Hm... to mi inače nije karakteristika, možda bolje da šutim...

Ono čemu se ipak, barem potajno nadamo, je da ćemo opet svjedočiti vrhunskoj vještini parkiranja,  bez obzira sto smo svi prekaljeni enduro šoferčine i dobro znamo prvo pravilo dobre voznje, a to je da gumena strana motora ide dolje:

parkiranje.jpg



Priprema rute

Rutu smo podijelili na nekoliko dionica. Svatko je dobio zaduženje da iz svoje dionice pokuša izvući  maksimalno offroada, a da pritom ipak stvari budu prohodne za teške natovarene motore.  Konkretno, dionice su bile podijeljene ovako:

- Shadow: Ilok – Ivankovo (upozorenje: ako ikada budete prolazili kroz Ivankovo – držite guzicu okrenutu prema zidu)
- AnteK : Ivankovo – Sirač
- LB: Sirač – Obrovac
- Forgas: Obrovac – Gradac,a u odsustvu istoga,  po njegovoj trasi  ekipu odabranih vodim ja
- LB: Gradac – Prevlaka

Kako  sam, kao što vidite, riješio najveći dio rute, dajem si za pravo da:

- Ne nosim alat
- Ne radim ništa dok drugi krpaju gume, osim što ću, naravno, pušiti cigare
- Ne lovim tapire za večeru
- Podjebavam Zeca  i kumeka mi, koliko god i kada god hoću

Ne znam kakve su sofisticirane metode drugi koristili za pripremu rute, ali ja sam koristio prokušanu metodu pokušaja, pogrešaka i ponovnih pogrešaka, ovako nekako:

1. Nacrtaš track za kojeg misliš da bi trebao biti prohodan, uz obavezne alternative, te iskcraš nacrtano u planinarskog Garmina sa AdriaTopo kartom:

trasiranjeRute2.jpg


2. Odeš u đir, pa malo zapinješ u poplavi:

poplava.jpg


3. Malo se prevrćeš u blatu:

prevrtanjeUBlatu.JPG


4. Malo otklanjaš tehničke začkoljice:

popravakKtma.jpg


5. Vratiš se doma i skineš ono što si zabilježio u GPS tijekom đira, što se naravno nikada ne poklopi sa planiranim:

trasiranjeRute.jpg


6. Ponoviš korake 1-5 osamsto puta
7. Sklopiš sve što si prikupio u veeeliki track sa waypoint-ima koji obilježavaju ključna križanja i potencijalne zajebe  i voila, nemere jednostavnije  ;-)

Spavanje nismo specijalno planirali – spavati ćemo gdje nas uhvati mrak. Imamo šatore i vreće, ali se potajno nadamo pokojem čvrstom smještaju i tušu. Što se hrane tiče – tu smo već uigrani – Zec nosi špeka i luka i to je to, više nam od toga ni ne treba.

Pred polazak

I tako, polazak se bliži, žifci rade pa po pet puta vrtim brojalicu sa stvarima koje trebam ponijeti:

- Čiste gaće – check
- Tablete protiv sraćke – check
- Tablete protiv zatvora - check
- Tetejac – check
- Kompletić za opuštanje(čitaj: Lavov i Xanax) - check
- Pur-pjena za zaštopavanje Flendrixa  i kumeka mi, ukoliko dotični budu hrkali - check

Inače nemam običaj postati na forum prije nego đir završi, ali  ovaj puta radim iznimku, i to samo iz jednog razloga – kako bi nam se naš team mechanic, gospodin M., jazavac koji je zaključio da mu je pametnije kupiti desetljeće starog Husaberga nego otići s nama na ovu povijesnu vožnju, mogao live rugati na forumu kada mu javimo da nam je nešto krepalo, da se moramo gurtnati iz blata ili da smo se pogubili negdje u pripizdini, a svi skupa imamo tri decilitra goriva. Srcati irudova, koja dugačka rečenica...

M. mi je i ovaj puta, naravno opet u zadnji čas(zbog mene, ne zbog njega) pripremio tormo. Ove godine nije bilo nabuđivanja, samo mijenjali disk plocice i iznutrice glavnog cilindra kvacila koje mi svako toliko propadne, i to zadnji puta pred očima većeg broja Jamaha... jebena Magura....
Kumek mi, taj lovokradica i ocoubica, uopće nije pripremio motor. Jazavac misli da je dovoljno da pregleda šarafe od plastika... Nema veze, mrtav hladan ga ostavljam usred šume ako mu  japansko smeće krepa...

Start

Napokon, vrijeme polaska! Vrum! Kuplung, prva, međugas pa druga!! Vrum vrum!!  Sranje, opet mi je propalo kvačilo!! Ha! Bazinga!! Nije!! Još kad bi se samo nekako mogao teleportirati do Vinkovaca... jebeni autoput i jebeni Vakula, i njega isto nabijem nakurac!  Bilo bu dobro ak' se nebum zrušil na putu do tamo...  Nurse!! Clear!! Suction!!

Pišemo se docnije!

PS

Reminder  to myself: Luka, kretenu, udostoji se isprati lamele kilera od 5 kila blata sa prošlog đira, tormo će ti biti zahvalan...
 
Ovo je rezervirani post za putopis nakon đira, moderatori molim ne brišite, hvala
 
Upiša san se... :lolcry: Genijalno... (y)
Neka van je sa srićon...


©
 
ne sumnjam da cete se zabaviti...a, zelim vam svu srecu svijeta na putu!
 
Situacija je na rubu incidenta...
Ako Zec veceras ne dobije po picki od domace ekipe u VK, to ce biti ravno dobitku na lotu...
 
Čujem da se spremaju neke sačekuše. :rock:

PS: molim papka koji će od doma glumit izvještaje sa PD, neka nauči terminologiju. Ono sa B3 je bilo loše. :jesus:
 
svakak said:
Koji gej. Nadam se da vam u Ivankovu stavljaju resice na volane.

Ja i flendrix smo taman obukli kozne hlace i idemo na moto party.. Imas kaj protif? :p