Ima li kraja ovom samodopadnom idiotu...

Naravno, auti su mi znali napamet cestu Zelina - Samobor. :mrgreen: Nula bodova. Nikakav tjuning, sve serijski. Išao sam u servis na regeneraciju barem jednom mjesečno. Srećom kod frenda pa taman dok riješimo cigaretu iz auspuha ispadnu mrtvaci. Zadnji put sam otišao do Beča i natrag u jednom danu, računam taman se auto malo pročistio i ujutro prva stvar lampica i promjena zvuka. Nakon toga je DPF otišao van a rezultati na eko testu na tehničkom nikad bolji.
Činjenica je da sam većinom vozio po gradu što ubije svakog jačeg dizla prije ili kasnije ali je činjenica i da gorivo ima veliku ulogu u tome.

Slažem se da gorivo ima ulogu u tome, ali definitivno ima i način vožnje u jednakoj ili većoj mjeri na što neki trgovci koliko čujem i upozoravaju kupce novih automobila i usmjeravaju na benzince kada čuju riječ "grad", a kako vidim iz osobnih primjera ti ljudi opet kupe diesela zbog navike i regeneriraju. Vjerujem da bi ti imao vrlo sličnu (malo manju ali ipak) razinu problema sa dpf-om i da tankaš shell u nizozemskoj, diesel nije čist, niti namjenjen gradskoj vožnji.
 
Ja u auto krcan svasta tj INU
U Kralja Ecto 95
U Kraljicu Ecto 100(mada Kraljica ide i na regular 83)
Samo LukOil……
Kazu i da Petrol nije los……
Ovo drugo sve je INA…..
 
Nikad nisam imao auto koji bi isao na dizel, uvijek benzinci. Kako s autima, tako i s motorima nikad nisam imao problema sa gorivom (INA u 99,99% sucajeva) u zadnjih 30+ godina. U ovaj motor (na rezervi) sam jednom stavio INA 100 cisto da se osjecam glupo sto sam dao koju kunu vise i taj benzin je ispunio to ocekivanje jer je to jedina razlika koju sam primjetio. :mrgreen:
 
Auu alfa pa koji su to gafovi..Pod hitno malo edukacije o benzini i nemoj u tog lipog kawasakija točiti INU!!
 
Dizele triba vozit ka bezince,pa se nece talozit smece na dpf-u...u nas 90% vlasnika dizelasa u gradu vozi 30km/h, u 5 brzini,da mu ljubimac sta manje trosi.

Jednom misecno mu izvadim mast na a1 i nikad problema...po gradu ga i ne vozim...za grad imam 1.0 benzinca
 
Dizele triba vozit ka bezince,pa se nece talozit smece na dpf-u...u nas 90% vlasnika dizelasa u gradu vozi 30km/h, u 5 brzini,da mu ljubimac sta manje trosi.

Jednom misecno mu izvadim mast na a1 i nikad problema...po gradu ga i ne vozim...za grad imam 1.0 benzinca
Je, slažem se ali problem je što 90% vremena po gradu ni ne možeš brže od 30 km/h.
 
Generalno, računica kod naših ljudi ne štima…
Rade 10-15k godisnje i kupe dizel i voze po gradu, pa tu razliku u cijeni (spram benzinca) nikad ne zavoze i samo imaju probleme…
Još jedna stvar, niko ne pazi na regeneracije, prekinu na pol procesa pa se zaštopa još više i tak ode sve u nepovrat… i meni nekad živce digne kad obavljam nekaj po gradu pa se krene regenerirat, a nemam svaki put vremena vozit se bezveze da obavi kaj ima…
Ali 60-70% mi je autocesta pa mi se rijetko ovo desi da se regenerira u gradu…
Cura ima 1.0 tsi i to je za po gradu zakon, ubiti za sve je zakon, mali potrošač, a jako zvrkast autić 😎
 
Last edited:
Ma fulali ste ceo fudbal! Problem je u tome što proizvođači ne prilagode aute za uvjete i načine kako većna ljudi vozi automobile. Nema nigdje u uputama, kad kupuješ novi auto...nemojte voziti polako i po gradu. Varaju na co2 i uz to proizvode aute koji su u k....cu. Ak platim auto trebam bit u mogućnosti ga voziti kak ja hoću. Pa nije to formula 1
 
ako smatraš da je nešto u kurcu, onda to nećeš kupovati
kod nas je vw/audi/bmw dizlo must have, a svi se stalno žale na pouzdanost i cijene dijelova koji gotovo redovno odlaze, ali ih svejedno kupuju iz nekog meni teško objašnjivog razloga, frend kupio pasatlina poznatog vlasništva, kilometraže i povijesti pa ulupao u par mjeseci više u održavanje i popravke, nego u hondu u 500 tkm, rekli bi pametnom dosta, ali čovjek je relativno pametan pa već gleda kojeg dizla će idućeg kupiti :mrgreen:
 
Ma fulali ste ceo fudbal! Problem je u tome što proizvođači ne prilagode aute za uvjete i načine kako većna ljudi vozi automobile. Nema nigdje u uputama, kad kupuješ novi auto...nemojte voziti polako i po gradu. Varaju na co2 i uz to proizvode aute koji su u k....cu. Ak platim auto trebam bit u mogućnosti ga voziti kak ja hoću. Pa nije to formula 1
eh da, jer se kod nas auto kupuje prema željama, a ne prema potrebi...
Ne znam, ali to malo kaj sam bil po njemačkama, domoroci većinom za grad imaju male gradske autiće, stare i svakakve, hibride i smartove, a tu i tam koja mašina naleti i 95% je za volanom balkanjeros...
Švabo ne kupuje dizlo za grad, ili barem većina ne. Oni kupe dizlo za 200+km dnevno, kaj je tu nama nepojmljivo, ali kaj ja znam, možda sam baš u krivu! :D
 
  • Like
Reactions: Dene and MOONSHIELD
Kako biraš tako regeneriraš.. ima malo veze s gorivom ali više s načinom vožnje i za mene je to to, makar poštujem mišljenja i onih koji misle pogrešno :mrgreen:

Već vidim npr. kad pređemo na strujaše i ljudi za vožnju autoputom kupe nešto gradsko s malo dometa pa koriste brzo punjenje svaki dan, rikne baterija za 3-4 godine i kaže Marušić nevaljaju nam punionice. Fuck.. sad ću imat deja vu za 6-7 godina od ovog...
 
Generalno, računica kod naših ljudi ne štima…
Rade 10-15k godisnje i kupe dizel i voze po gradu, pa tu razliku u cijeni (spram benzinca) nikad ne zavoze i samo imaju probleme…
Jedino sigurno u dugoročnim računicama je da nisu sigurne :mrgreen: s obzirom da nikad ne ide sve po planu. Ljudi se često drže nekih načela iz 70-ih godina i jako teško je to promijeniti.
Po pitanju regerancije se slažem da je više do načina vožnje nego do goriva, zapravo općenito iskustvo je da što više auto gazim to ima manje problema.
 
ja imam vw dizlo i nikad nikakvih problema. ali ja kad sjednem u auto vozim ga dok se ne zagrije. dok temperatura ne dode na 90 ja ga ne gasim. ovo pali gasi po gradu za dizela ne funkcionira nikako
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
ma bzvze, pa ni jedan auto ne podnosi grad i kreni, stani, pali gasi..zato narod i vozi dizle jer im benzinci u tim uvjetima troše preko deset litara..
ja nikad nisam imao dizlo, samo da uđe u zapisnik..
 
ja imam vw dizlo i nikad nikakvih problema. ali ja kad sjednem u auto vozim ga dok se ne zagrije. dok temperatura ne dode na 90 ja ga ne gasim. ovo pali gasi po gradu za dizela ne funkcionira nikako
Znaci, od sad od doma do posla 4km idem preko Sljemena i onda na Sesvete.😂
 
  • Haha
Reactions: 3alfa3
Nikad necu hvalit Talijane 😄 , iskustvo se temelji samo na najskupljem Shellu i ponekad Q8. Nisam do jucer ni znao da u Sesvetama postoji Shell pumpa, ici cu s motorom tamo na proljece pa

Drugi put u zivotu natocio 100 oktana (maloprije). Ali sad se ne osjecam glupo (al niti pametno) :mrgreen:
...i ja natocio dzipa na Shellu/Sesvete, samo dal neko zna dali je taj V-power ista 100-ka kao na Ini...??
Navodno uzimaju benzine iz Hr rafinerija..