Ima li kraja ovom samodopadnom idiotu...

Nikad mi nece bit jasna ta demonizacija motocikala. u 2019 su motocikli cinili samo jadnih 2.8% ukupnih prometnih nesreca dok su osobni automobili 79.2%

al svaki put kad se desi neko sranje na motoru, odmah se prica o zabranama i kaznama. Ali zato kad se direktor zabije u BMW-u sa 220 u naplatne kućice i ubije nekog a napravi invalid od sebe, o tome se pise dan dva i dalje kao da se nista nije desilo
 
Nikad mi nece bit jasna ta demonizacija motocikala. u 2019 su motocikli cinili samo jadnih 2.8% ukupnih prometnih nesreca dok su osobni automobili 79.2%

al svaki put kad se desi neko sranje na motoru, odmah se prica o zabranama i kaznama. Ali zato kad se direktor zabije u BMW-u sa 220 u naplatne kućice i ubije nekog a napravi invalid od sebe, o tome se pise dan dva i dalje kao da se nista nije desilo
Motoriste se demonizira zato kaj su sitna manjina u prometu.Kad pijani vozač skrivi nesreću,kak će ostali vozači tražit strože kazne za vožnju pod utjecajem alkohola kad ih vikendom navečer pola vozi pijano?Kad vozač skrivi nesreću jer je tipkao po mobitelu,kak će ostali vozači tražit strože kazne za korištenje mobitela u vožnji kad svaki treći vozi s mobitelom u ruci?Kad pješaka pokupi auto jer je prelazio na crveno,kak će ostali pješaci tražit strože kazne za prelaženje ceste na crveno kad ih 90% to radi?Onda bi svaki dan na deseci tisuća vozača, pješaka i ostalih dobivali kazne.Ali zato kad motorist ima nesreću,onda svi ostali izigravaju nevinašca,tvrde da su svi motoristi divljaci,i traže zabrane motora na prometnicama, zapljene motora, novčane i zatvorske kazne za motoriste, i slične gluposti.
 
Skupiti neke pare tu na forumu za Baotian 50 4t koji nije puno prešao i pokloniti mu u ime populacije koja voli motore. On ionak ne bi shvatil sprdačinu, a mi bi imali mjesecima o čemu pričati 😁😁🤣
daj broj računa...
 
Evo…
 

Attachments

  • FCA49F48-F90D-4D56-BACB-2CC5C520060B.png
    FCA49F48-F90D-4D56-BACB-2CC5C520060B.png
    3.1 MB · Views: 0
Motoriste se demonizira zato kaj su sitna manjina u prometu.Kad pijani vozač skrivi nesreću,kak će ostali vozači tražit strože kazne za vožnju pod utjecajem alkohola kad ih vikendom navečer pola vozi pijano?Kad vozač skrivi nesreću jer je tipkao po mobitelu,kak će ostali vozači tražit strože kazne za korištenje mobitela u vožnji kad svaki treći vozi s mobitelom u ruci?Kad pješaka pokupi auto jer je prelazio na crveno,kak će ostali pješaci tražit strože kazne za prelaženje ceste na crveno kad ih 90% to radi?Onda bi svaki dan na deseci tisuća vozača, pješaka i ostalih dobivali kazne.Ali zato kad motorist ima nesreću,onda svi ostali izigravaju nevinašca,tvrde da su svi motoristi divljaci,i traže zabrane motora na prometnicama, zapljene motora, novčane i zatvorske kazne za motoriste, i slične gluposti.
Eto, sve si reko, nema se šta dodavat. Ljudi se vode emocijama a ne razumom, Jedino sto mene zabrinjava je da ce svo to kmečaje urodit plodom. Da cemo vidjeti jos stroze tehnicke preglede, vece kazne i manje prava za motocikliste.

Strah me kad vidim sta se sve dogada u njemackoj. Parkiras se ispred restorana i samo od jedan put policja gutten tag i pocnu pregledavati motor jel sve atestirano. Nema ja nista protiv atesta i pregleda policije, to je sve bitno i osigurava svima sigurniji promet ali ono što me smeta je tolko disproporcijalno malteretiranje. Prije koji tjedan sam išao od ZG do Samobora i policija me 5 puta zaustavila pod izlikom "rutinske kontrole"

I još i ljubomorni automobilisti bi htjeli zabraniti filtriranje, poptpuno ignorirajuci cinjenicu da je filtriranje brze, bolje, sigurnije i efikasnije za sve u prometu
 
  • Like
Reactions: neven and ZP1993
Nema kod nas prometne kulture, mislim ima, ali se ona pojavi u Hrvata čim prijeđu slovensku granicu, to je kod nas izvozni proizvod.

Ili dok ti se nešto ne dogodi pa te primiri. Moj bivši cimer kad je položio B kategoriju vozio je kao luđak, dok ga jednom (doduše na mjestu gdje stvarno ne možeš voziti prebrzo, ali je jako sklisko i pri niskim brzinama) nije ponijelo široko i pogodio auto iz suprotnog smjera pa se smirio.

Ja sam isto bio mentaliteta "ja imam prednost prolaska i drugi moraju paziti". E pa ispada da se kadkad dogodi da drugi ne paze. Čovjek, 83 godine, skreće ulijevo i čeka. Kroz raskrižje ravno prolazi auto i za njime ja u svom autu 40-45 km/h i ovaj odluči skrenuti lijevo između nas dvojce. Pogodio sam ga, meni ništa, ovaj malo lupio glavom jer nije bio vezan. Od tad puno opreznije idem, pogotovo kad je prometno. Radije krenuti par minuta ranije i doći do cilja, a ne biti bez auta opet skoro 3 mjeseca. Ili ako sam na motoru, tih par sekundi koje ću izgubit da usporim u slučaju da ovaj drugi odluči oduzet prednost mi neće ništa donijeti ni odnijeti, osim činjenice da ću se i sa te vožnje vratiti doma čitav. A motor, vozim R3. Ne mogu ni nabrojati koliko su mi puta drugi bikeri, a i oni koji nisu na dva kotača, objašnjavali da je to maleno, da je to slabo, da će mi to dosadit. I prije nego sam kupio govorili su mi da radije gledam rabljenu R6 ili slično nego R3. Pa eto, od tad je prošlo malo više od 2 godine, cca 10.000km (bilo bi i više ali covid i neke druge situacije) i meni uopće nije dosadno. I može potegnut 180-190, ali sam to možda 2-3 puta u ove dvije godine na par sekundi na pravcima... jer jednostavno nema potrebe da vozim brže. Odem se provoziti putevima kojima nisam nikad prije bio, stanem, razgledam, malo fotkam i kad mi je dosta okrenem se i vratim doma.

Ali nema ni kod njih prometne kulture. Eto prošlo ljeto Austrijanac vozi ispred mene i frendice. I suvozačica iz njegovog auta izbaci još dimeći opušak cigarete pored ceste na suhu travu. Mi stali, pokupili opušak, malo kasnije su stali na ugibalištu i uredno im vratili opušak. Oni gledaju da što je, da to nije njihovo. Ili jučer baš scena parking u Plodinama. Čekam u autu, dolaze dvije švicarske obitelji sa ogromnim Mercedes SUV-ovima i uredno oboje staju preko 2 parkirna mjesta, zauzevši tako 4 mjesta. Baš EU kultura. Ili prošle godine u 6. mjesecu na magistrali vraćali se frendica i ja iz Rijeke i vozi neki Nijemac, ona pa onda ja. I oko Senja, jedan od onih duljih zavoja sa ugibalištima ovaj skrene bez žmigavaca u ugibalište i ide se vratit natrag u smjeru Rijeke i nju je skoro skinuo sa motora. Tako da, realno što se prometne kulture tiče, oni su kulturni doma jer znaju da će tamo dobiti po prstima. Kod nas će dobit kaznu, koja je nama koji tu živimo (većini) ogromna, dok je njemu sitnica, i nastavit će dalje. Recimo kazna za izazivanje sudara od 1000kn ako se ne varam meni je 1/5 plaće, a njemu je to iznos koji valjda stalno ima u novčaniku. A opet, da stave kazne koje bi bile proporcionalne primanjima onda bi se tu već uplela EU da je to nekakva diskriminacija i sl.
 
Evo bas je bilo na RTL-u. Marusic tupi svoje. Policajac je dobro rekao da nece vece kazne riješiti problem nego prometna kultura i treba poradit na tome, svaki pojedinac za sebe. Pametan covjek, a ne Marusic sa ekstremnim opcijama, zatvorit sve u konc logor itd.
 
Last edited:
Ovaj put cemo dobit po repu.
Ćelavi idiot u suradnji sa medijima pumpa slucaj i rade hajku a obicni građani su počeli na to reagirat.
 
  • Like
Reactions: LukaLuka
Sta ti mogu a da jucer nisu mogli? Bar su rijesili par pijanaca a popusili su i okorjeli kriminalci koji se nisu vezali.😂
 
  • Like
Reactions: Nino777
Mislim da samo izaziva jos veci problem i bunt. Ocito mu upravljanje i politika ne leze. Trebao bi se malo smirit covjek. OMG Ovo sve se odjednom pocelo događat jer su svi izisli na cestu odjednom, zbog korone itd. Kao pusteni s lanca. Ne samo motoristi nego svi. Slabiji refleksi, rastrojenost zbog korone i problema itd. Trebaju se svi malo umirit i skulirat pa ce sve bit ok.👍
 
Last edited:
Sta ti mogu a da jucer nisu mogli? Bar su rijesili par pijanaca a popusili su i okorjeli kriminalci koji se nisu vezali.😂
Govorim o motorima , navalit ce sa kaznjvanjem , presretanjem , trazit dlaku u jajetu sto se.tice dijelova ,

Vidis sto.ovaj nize pise , hajka je.krenula
Marusic svrsava vjerojatno
 
Je je.
Evo čitam u novostima Sdss-a, da Kawasaki i BMw prekidaju proizvodnju na Marusicevu inicijativu.....

Kada ste sve skuhali s tim forumskim raspravama...