Ima li kraja ovom samodopadnom idiotu...

Zasto su Hrvati uzorni vozaci u Slo i Aut?
Radi kazni i kamera, sami su kolege forumasi to zakljucili. Znaci li to da represija u njih postize rezultate a u Hr ne?
Posto nismo bogati da placamo kazne (barem ja nisam) to znaci da nemamo prometne kulture.
Dokle god jarani zakljucuju da on nije motorist nego je samo vozio motor crna statistika ce puniti novinske stupce a Marusic i ostali ce imati materijala za napad na vozace motocikala (ne motoriste, da nebi bilo zabune)
Evo jedan takav text, nije od Marusica iako nas svrstavaju u isti kos sa pilotima tako da Marusic ipak ima legitimitet, haha


Evo jos jedan, jest da je premium clanak ali netreba biti previse pametan za zakljuciti o cemu se pise


Vani sam živio, nisam vozio po propisima. Dapače, vjerovatno sam brže vozio nego doma. Ceste su dugačke, ravne i monotone. Zavoja nema. Brzina je jedini lijek. Kaznu nikad nisam platio. Kad bi vidio znak za kameru - usporio bih. Postavljene su na nepreglednim mjestima gdje je prijelaz iz brzog dijela ceste u nekakvo seosko križanje, stranputicu. Zdravorazumski. Po većim gradovima sam se provlačio između auta, s lijeve i s desne strane, nitko me nikad nije izgurao, niti sam osjetio da radim nešto neprihvatljivo.
 
Baš me zanima kaj bi bilo da "stručnjak" ode u Pariz pa da vidi kak to izgleda. Najnormalnija stvar (vidi čuda, zapadna evropejska država) je da motoristi koriste prednosti svoje kategorije vozila, i nisu zakinuta kategorija jer imaju gadan problem s gužvama koje dvokotači općenito donekle olakšavaju. Ne govorim o ne znam kakvim ludovanjima, ali u odnosu na prijedloge "stručnjaka" pol Pariza bi trebalo na giljotinu. Bio, vidio svojim očima. Nesreća dakako ima (neizbježne su), ali odnos automobila prema motoristima (vozačima motocikala, da ne bi bilo...) je gotovo dijametralno suprotan u odnosu na slučaj u našoj.
I tu je problem, i u izjavama tipa "policija trebala brutalno reagirati". O kakvom brutalnom? Da dobijem batina čim sjednem na motor? Maksimalna represija na određenu kategoriju vozila jer on gaji nekakav vlastiti animozitet prema motoristima? Zadnjih dva tjedna su bila doduše gadna, ali takve izjave bi jedna stručna osoba trebala davati na temelju dobro proučene statistike kroz neko mjerodavno vremensko razdoblje. Sve drugo vodi do promašenog (ili pristranog) ekstrema. Svojim izjavama ne da pomaže situaciji, već upravo suprotno, pogoršava stav ostalih sudionika u prometu naspram motocikala. Kod nas još malo fali pa da bude legalno pokositi motorista jer je on bio u nekoj vrsti prekršaja (ako je uopće i bio), i to je zabrinjavajuće. Lako za kamere...
 
radi ovakovih stavova i komentara nam mladost gine po cestama a Marusic i ini ce dobivati sve vise medijskog prostora,
kako je krenulo Marusica ce pozvati na show Ples sa zvijedama.
Over and out
 
Zašto? Nit ga vrijeđam, nit nazivam idiotom, iznosim svoj stav, koji ne opravdava kršenje zakona, već se protivi stavovima neobjektivnog stručnjaka. Ako bude moj post na ovome forumu po mjerodavnosti došao na težinu njegovih objava i istupa u javnom prostoru, onda ga budem preformulirao u dopis ili izjavu s navedenim imenom i prezimenom... Da nam mladost ne gine zbog mojeg stava, ili da bar budem kažnjen u tom slučaju.
 
Zašto? Nit ga vrijeđam, nit nazivam idiotom, iznosim svoj stav, koji ne opravdava kršenje zakona, već se protivi stavovima neobjektivnog stručnjaka. Ako bude moj post na ovome forumu po mjerodavnosti došao na težinu njegovih objava i istupa u javnom prostoru, onda ga budem preformulirao u dopis ili izjavu s navedenim imenom i prezimenom... Da nam mladost ne gine zbog mojeg stava, ili da bar budem kažnjen u tom slučaju.
kaj ti briješ da si neki faktor😂😂😂

profesor je u 90% stvari u pravu


Srki
 
kaj ti briješ da si neki faktor😂😂😂

profesor je u 90% stvari u pravu


Srki
Duboko udahni i pročitaj s razumijevanjem (onaj dio s ako). Reagiram na post u kojem sam citiran, kakav god bil, pametan il glup.
I eto, meni nije u pravu, čak ni nakon tvojeg prosvijetljenja.
 
  • Like
Reactions: josko and LukaLuka
Duboko udahni i pročitaj s razumijevanjem (onaj dio s ako). Reagiram na post u kojem sam citiran, kakav god bil, pametan il glup.
I eto, meni nije u pravu, čak ni nakon tvojeg prosvijetljenja.
ti si sebi centar svijeta. profesor je u pravu, a tebi smeta njegov stav jer ti pomiče tvoj centar. ego drkica, bude te prošlo 😂



Srki
 
  • Like
Reactions: error
Ovakve probleme debilne voznje sa nevinim zrtvama nece rjesit ni Marusic, ni grijani novi safalt ni ogranicenje brzine na 25kmh ni milion kamera. Tek kada sudovi pocnu maksimalno iskoristavat vec postojece zakone i slati na robiju na minimalno 10g onda ce biti nekih pomaka ovako ce sve ostati na razglabanjima
 
  • Like
Reactions: Švabo and Nino777
Oprosti frojd, nisam te prepoznal... 😁
molim, drugi put prvo pročitaj moj svezak o psihoterapiji, porijeklu vrsta i katalog prometnih prekršaja, pa se javi za riječ😁


Srki Marušić
 
Problem prometne nekulture nebu riješile ni kamere ni kazne ni strogi zakoni,nego prvo rješavanje problema korupcije.Ak se to prvo ne riješi,sa strogim zakonima i kaznama bu obične ljude slali u zatvor ak zaborave vezat pojas u autu, ak potegnu 70 gdje je ograničenje 60 ili ak sa motorića i skutera od 50 kubika skinu blokade da se ne vuku 45 na sat i ometaju promet,a s druge strane bu oni "Jel znaš ti tko sam ja?" mudonje i njihovi sineki radili kaj hoće i murija ih nebu smjela krivo pogledat (vidimo kak se tretira mudonje na primjerima Dejana Maćešića koji je zgazio motorista i odležao samo 15 mjeseci, Gazimira koji je u prometnoj nesreći ubio dvije ljudi i odležao samo godinu dana, i Horvatinčića koji je isto ubio dvoje ljudi i valjda bu do smrti odgađao zatvorsku kaznu).
 
A mi na sve to ovdje samo pisemo i to je to, a oni nas sve vise jebu..treba neki prosvjed, mozda i koji mitas zapalit...ili bi to mozda jos sve pogorsalo??? 😆
 
A mi na sve to ovdje samo pisemo i to je to, a oni nas sve vise jebu..treba neki prosvjed, mozda i koji mitas zapalit...ili bi to mozda jos sve pogorsalo??? 😆
A gle, s obzirom da to nije obijesna vožnja jer si na mjestu morali budu smisliti novi zakon. Predlažem agresivno mirovanje i kaznu od 3x cijene zadnjeg Mitasa. :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: ODST
Idiotski mozgovi se odmah prepoznaju, ovaj drugi je jos dodatno posoljen njemackom inteligencijom.😂 Ti i on ste rijetko veliki kompleksasi.👌😇
podguzna muho, idi prati nečiji drugi miris, nemačka inteligencija nije prijelazna😁



Srki
 
Vidite, ako je Prometni Fakultet pri vrhu ustanova s problemom korupcije onda se tu nema što puno dodat .....
 
Iz posljednje dvije tragične nesreće na našim cestama proizlaze sljedeće pouke:

  1. Povećanje izvjesnosti kažnjavanja, prvenstveno za brzinske prekršaje, najvažnija je mjera za smanjenje smrtnosti na našim cestama. Najvažnija je mjera premrežavanje svih opasnih prometnica radarskim kamerama.
  2. Zakonom o sigurnosti prometa na cestama treba propisati da vozač na glavnoj prometnici drastičnim prekoračenjem brzine, kojim vozača iz sporedne prometnice stavlja u neravnopravan položaj, sebi poništava prvenstvo prolaza.
Autor: Željko Marušić



eto kaže profesor


Srki