Ima li kraja ovom samodopadnom idiotu...

Svaki dan gledam koliko ljudi i ne zna proć livo skretanje.
U križanje ulaze toliko plitko da može proć jedno, eventualno dva auta dok je zeleno.

Sto obilato koristim kad sam na motoru jer znam da ispred ima mjesta ko u prici :)
 
  • Like
Reactions: vespinjo and Shepa
Dobro jutro, svaki dan prolazim kroz raskršće Svetice Branimirova i tu redovito stoji policajac na motoru ispod nadvožnjaka i snima raskršće, tada obično upali rotaciju i lovi zadnjeg lijevog skretača iz Branimirove i dere kaznu za prolazak kroz crveno.
Dakle, dopunska strelica za lijevo iz smjera Branimirove u Svetice je za vozila koja su u raskršću i propuštaju vozila iz suprotnog smjera koja idu ravno, kada se upali crveno na glavnom semaforu pali se dopusnka strelica i vozila koja su čekala u raskršću prolaze, svi koji uđu u raskršće na crveno svjetlo su u prekršaju i prolaze na crveno.
Dakle svejedno mi je tko je u pravu, no moj susjed je tako zaustavljen i svadio se pa je odlučio pravdu potražiti na sudu, i bio na sudu i izgubio te je dobio kaznu za prolazak korz crveno.
 
  • Wow
Reactions: bebeli
Sto obilato koristim kad sam na motoru jer znam da ispred ima mjesta ko u prici :)
Ma i ako nema mista
Pravin se da iden pravo pa onda skrenen livo pa do auta pa onda gas kad produ ovi iz suprotnog smjera
Recimo iz Stinica za van grada(CS jelte)
Pravi Balkaniše Švajne
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Dobro jutro, svaki dan prolazim kroz raskršće Svetice Branimirova i tu redovito stoji policajac na motoru ispod nadvožnjaka i snima raskršće, tada obično upali rotaciju i lovi zadnjeg lijevog skretača iz Branimirove i dere kaznu za prolazak kroz crveno.
Dakle, dopunska strelica za lijevo iz smjera Branimirove u Svetice je za vozila koja su u raskršću i propuštaju vozila iz suprotnog smjera koja idu ravno, kada se upali crveno na glavnom semaforu pali se dopusnka strelica i vozila koja su čekala u raskršću prolaze, svi koji uđu u raskršće na crveno svjetlo su u prekršaju i prolaze na crveno.
Dakle svejedno mi je tko je u pravu, no moj susjed je tako zaustavljen i svadio se pa je odlučio pravdu potražiti na sudu, i bio na sudu i izgubio te je dobio kaznu za prolazak korz crveno.
Debeli stari brko se sakrije u hladu i vreba. :mrgreen: Mene je skinuo prošle godine kad sam sa skuterom skretao sa Svetica u Branimirovu desno na zelenu strelicu ali nisam pustio tetu na zebri. :p
 
  • Wow
Reactions: Luke
Debeli stari brko se sakrije u hladu i vreba. :mrgreen: Mene je skinuo prošle godine kad sam sa skuterom skretao sa Svetica u Branimirovu desno na zelenu strelicu ali nisam pustio tetu na zebri. :p
Da stari debeli zagorec, nisam ga vidio jedno vreme, posljednji put kad je bio pljusak sam se sakrio ispod nadvožnjaka zapalio pljugu i čekam da prođe, kad po najvećem pljusku stiže neki mlađi sa bradicom, ljut, veli ovo mi je već treći put da me opralo danas :D
 
  • Like
Reactions: Dene
Da stari debeli zagorec, nisam ga vidio jedno vreme, posljednji put kad je bio pljusak sam se sakrio ispod nadvožnjaka zapalio pljugu i čekam da prođe, kad po najvećem pljusku stiže neki mlađi sa bradicom, ljut, veli ovo mi je već treći put da me opralo danas :D
Debelog isto nisam vidio par mjeseci ali sad svuda srecem mlađeg, svjetle puti, obrijana glava i moguce neka svjetla bradica.😂 Modus operandi im je slican, ima ga svuda. Ako te zaustavi probaj okrenut priču na quadove, ako prihvati to je taj. :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Luke
Postaje nedosljedan, sad vise brzina nije glavni problem.... jebeni suncokret.
Ali šta je je,pravi stručnjak i to za sve,brzinu,radare,vozače autobusa,hitnu pomoć pogotovo ovu u helihopterima,vožnju po stazi,kaznama i zakonu i kako provoditi istog...
😀
 
Imamo mi srece da nitko nas ne slusa ovdje jer bi imali pit limiter za cestu u bulji rotirke na kacigama i neizostavne zute prsluke na sebi.👍🏻
 
  • Like
Reactions: Dene
Da, ovdje su sjebali novinari krivom interpretacijom odnosno slikom. Primjer Miramarska, Zvijezda, Maksimirska, Svetice... tako da je lik u pravu iako se tu često lovi strelica na crveno bez sankcija jer ju svi tako doživljavaju što ne čudi jer bi u protivnom kolona bila kilometarska.
Sorry, malo kasnim...ali članak zakona je vrlo jasan i glasi:
Članak 60.
(1) Ako je semaforu na raskrižju dodano jedno dopunsko prometno svjetlo ili više
dopunskih prometnih svjetala u obliku zelene svjetleće strelice, za vrijeme dok je takvo
svjetlo upaljeno, vozač može vozilom proći i krenuti u smjeru označenom zelenom
svjetlećom strelicom i za vrijeme dok je upaljeno crveno ili žuto svjetlo, pri čemu mora
propustiti vozila koja se kreću po cesti na koju ulazi i pješake koji prelaze preko kolnika.
(2) Ako zeleno svjetlo na semaforu ima oblik strelice, vozač se vozilom smije kretati samo
u smjeru koji pokazuje ta strelica.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi
suprotno odredbama ovoga članka.
Znači nema vako-nako...ja mislim i sl.
 
Sorry, malo kasnim...ali članak zakona je vrlo jasan i glasi:
Članak 60.
(1) Ako je semaforu na raskrižju dodano jedno dopunsko prometno svjetlo ili više
dopunskih prometnih svjetala u obliku zelene svjetleće strelice, za vrijeme dok je takvo
svjetlo upaljeno, vozač može vozilom proći i krenuti u smjeru označenom zelenom
svjetlećom strelicom i za vrijeme dok je upaljeno crveno ili žuto svjetlo, pri čemu mora
propustiti vozila koja se kreću po cesti na koju ulazi i pješake koji prelaze preko kolnika.
(2) Ako zeleno svjetlo na semaforu ima oblik strelice, vozač se vozilom smije kretati samo
u smjeru koji pokazuje ta strelica.
(3) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi
suprotno odredbama ovoga članka.
Znači nema vako-nako...ja mislim i sl.
Tocno, samo gore se radilo ne o dodatnoj strelici na semaforu, nego zasebnoj strelici postavljenoj na drugoj strani krizanja.
 
Po Banditovom, lik nije u pravu jer ovdje piše zelena strelica općenito. :mrgreen:
U pravu je jer je citirao, a u citatu pise ako je strelica dodana na semafor, sto nije slucaj sa onom iz clanka o kojoj smo lamentirali :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Luke