Ima li kraja ovom samodopadnom idiotu...

Prvo kočnice u glavama posložiti ,tamo počinje sve.Dok se to ne shvati ,može biti i novi Goodjear,stari Kormoran,cjelogodišnja Sava...jure i auti s 50ak konja ,i auti s 200.Ali ako si budaletina onda si budaletina .Ne pomažu niti prijateljski savjeti niti tristo Marušića
 
  • Like
Reactions: Feis123 and Tauren
ja sam zimskom savom prošao pola evrope usred zime, doduše sa starim autom prije 4 godine... nije problem u Savi... i sad su neke te klase, kleber neke štajaznam, koštaju tu lila sa savom i opet dobro drže...
 
Sava Eskimo nije zimska guma nego snježna guma. Slučajno ih imam na autu, nisam ih vozio godinama (15 ili više) i ponadao se da su nešto naučili od konkurencije u međuvremenu a kad tamo šipak. Ne drži na mokrom, ne drži na suhom, snijeg grabi skoro ko svaka A brand guma. I opet će moja Sava završiti u smeću kao i nekad davno i idu poštene gume na auto. Previše km godišnje radim da bi se klizao i driftao gdje normalna guma nema problema. Uz to je i razlika u cijeni smiješna u odnosu na A brandove.
 
Je, sava eskimo... a šta ja znam, drifta nisam, još vozio kobilu Opel Zafiru, svugdje ošli svugdje došli... sad na vitari imam pogon na obe osovine pa i sa ljetnim ponekad zalutam na snig i nema problema...
 
ja dobio tu savu na autu kad sam ga kupio, eskimo s3, ok, po kiši nije neka sreća za bržu vožnju, za normalnu ok, u 20000km sa njom nisam imao nikakvu situaciju da kažem, ajme smeća. Najgora guma po kiši koju sam vozio je nordex wintersafe, ali bože moj i nju se potrošilo, ako nisi jaro, čak i sa tom gumom se normalno vozi po kiši.
 
  • Like
Reactions: Dene
meni na malim autima sava eskimo s3 bila mila majka.... nikad me ostavila, uvijek isla di treba i po cijeni vise nego korektna
 
  • Like
Reactions: Dene
Prvo kočnice u glavama posložiti ,tamo počinje sve.
Slažem se, ali ja sam u duhu naslova teme komentirao to što se ne komentira tehnička ispravnost auta, nego staro=nesigurno, što jednostavno nema veze s mozgom. I to što je očito bitnije imati nov auto, nego dobre gume. Jer novi auti dođu na vrhunskim eko gumama. Moj je došao na Energy Saver + i mislim da su izdurale dvije sezone, treću sam ih brže bolje mijenjao jer je bilo grozno.

evo evo, vraćamo se savjetima stručnjaka
Blago studentima na prometu s njim :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: JosipS
Barumu i zimskoj Savi cijele godine
prošao sam u životu više ljetnih km na polarisu i eskimu (s autima koji su bili bližu oldtimeru nego novom vozilu) nego na ljetnim gumama i nikad problema, a nije da sam se ikad telio po cesti

marušić je budala, ali bogami nisu ni bajkeri imuni na raznorazne stereotipe

eh da, mitas je smeće!
 
prošao sam u životu više ljetnih km na polarisu i eskimu (s autima koji su bili bližu oldtimeru nego novom vozilu) nego na ljetnim gumama i nikad problema, a nije da sam se ikad telio po cesti
Eto, ja nisam imao dobra iskustva. Jedine zimske kojima ne mogu prigovoriti su Goodyear i Bridgestone.
Sava mi se pokazala očajnom na mokrom na više auta, a Barum sam vozio na RAC-u i bila je čudna, nije ulijevala povjerenje.
 
IMG-20230131-WA0005.jpg