Info- trebam pomoć od vlasnika/ca za Hondu rebel 500.

_FreeSpirit_

New member
Trebao bih pomoć- informaciju ako ima netko tko je vlasnik Honde rebela 500 da mi pomogne..
Dakle kupio sam novi motor Hondu rebel 500S A2 2022 zanimam me koje ulje se stavlja u njega? Staro-novi početnik sam. (imam položenu A2 kat.vec 6 godina) prvi put posjedujem taj motor te neznam baš previše o održavanju niti o tome kada se mjenja ulja i sve ostalo šta bih trebao znati, niti imam koga privatno za pitati.. Pa ako bi mi netko mogao pomoći oko toga bio bih jako zahvalan.. :)
 
Trebao bih pomoć- informaciju ako ima netko tko je vlasnik Honde rebela 500 da mi pomogne..
Dakle kupio sam novi motor Hondu rebel 500S A2 2022 zanimam me koje ulje se stavlja u njega? Staro-novi početnik sam. (imam položenu A2 kat.vec 6 godina) prvi put posjedujem taj motor te neznam baš previše o održavanju niti o tome kada se mjenja ulja i sve ostalo šta bih trebao znati, niti imam koga privatno za pitati.. Pa ako bi mi netko mogao pomoći oko toga bio bih jako zahvalan.. :)
P.s. sve do sad sam gledao i istraživao po youtube kanalu ali ništa od toga mi previše ne pomaže..
 
Dok je garancije idi u ovlašteni, dok sam ja išao s novim (2016) zamjena ulja tj redovni servis je bio 500kn, takvu cifru je spominjao i jedan youtuber sa CB500X prije par godina, tak da nije strašno, sad je sigurno dosta više al jbg...

Trebalo bi ti pisati koje ulje ide u user manualu tj. korisničkom priručniku koji si ili dobio uz motor ili je negdje na motoru, ispod sica ili gdje bi već mogao bit na tome. I to bude 10W-30 kao na svim takvim novijim Hondama. Meni se mall.hr pokazao jeftin za ulje, tokić kad bude neka akcija.. al to su sve male uštede.

U slučaju da nešto na motoru oštetiš, a imaš osjećaj da možeš sam riješit, ako ti je cijena bitan faktor onda rađe npr. ovdje https://bikerzbits.com/honda/rebel/500-2017/ to nađeš po broju dijela, naručiš + shipping + carina + pdv ispadne dosta jeftinije sve skupa, često i duplo, prema cijenama dijelova kod nas i u EU, shipping traje oko 2tj.

Nisam vlasnik Rebela 500 ali mislim da sad sve do 650, čak 750, izlazi iz tvornice u Tajlandu, a 500 serija definitivno, kao i nekad moj 250. Bikerzbits mi se pokazao najbolji/najjeftiniji za nabavu originalnih dijelova još od 2016. na ovamo. Obzirom da nakon garancije radim sve sam, filtera i brtvi za zamjenu ulja kupujem za nekoliko godina unaprijed radi shippinga koji je više manje isti bio 1 ili 3 filtera..
 
  • Like
Reactions: _FreeSpirit_
prvo skini manual od motora, malo pročitaj sve i tamo sve piše... neznam kako si izdržao uzet motor a ne bacit oko na manual.
evo link
nisam čitao, al vjerovatno u manulau piše zamjena ulja svakih 12 tkm, al minjaj ulje svakih 6 tkm do 10 tkm max ... koje ulje ide ti piše u specifikacijama motora, 10W-30 99% ide, ja livam npr. 10W-30 sintetičko ulje, litra oko 15 €. filter ulja računaj oko 10€. ne štedi na tome, mislim na intervalu zamjene ulja i filtera.
i usput, Rebel500 je meni jedan od lipših manjih cruisera, pomalo i uživaj!
 
Ljudi hvala vam na odgovoru :)

Ma nisam ni skužio da ispod sica drže poneki alat i manual priručnik 😂 toliko o tome..
 
  • Like
Reactions: bulin