informacije er6n

oremmus

New member
Dakle da napravim kratki uvod u pricu. Padala je kisa i ja sam pao poslije nje. Posljedice me kostaju odredjenu svotu novca koju ja jednostavno nemam momentalno i vec u 5 mjesecu ja sam primoran staviti motor na mirovanje. Medjutim ovo sada nije zimsko, za vrijeme kojeg sam se cak i vozio tako da nije bio preveliki problem. Trebao bih prije svega savjete na koji najbolji nacin da zastitim cijelo vozilo na period od minimalno godine dana. sada nisam vise poklonik sistema, napuni ga gorivom i svako malo upali.
A sto se tice rezervnih dijelova, ako netko ima neki savjet neka mi se javi na PM, jer uz sve duzno postovanje servisima i ljudima koji tamo rade, no 900 kn za prednji oklop nedam (ukljucujuci naljepnicu koja je 200 kn) a to nije jedini dio koji trebam.

Nisam stalni clan ovdje, pa zato hvala unaprijed svima na pomoci.
 
Moj savjet ti je da prije svega probavis nabavit dijelove, al na ebayu,zaboravi ovlastene servise jer oni imaju cijene da se useres....nisi bas detaljno opisao ostecenja ali po meni ako je motor mehanicki ok ne vidim razloga zasto ga nebi vozio je..s plastike...

Na ebayu se daju nac polovni dijelovi u vrlo dobrom stanju,pa cak i novi po prihvatljivijim cijenama nego kod nas...s druge strane ima ljudi koji od strganih plastika znaju cudo napravit,tako da i tu soluciju trebas izvidit...
 
U potpunosti se slazem sa gornjim savijetom.
Svakako probaj na UK e-bay. Mozda cak nadjes i u odgovarajucoj boji  (y)
I "krpanje" plastike nije nemoguce.  Ovisi od ostecenja. U svakom "selu" ima neki majstor, tako i u mome.  :mrgreen:
Veci problem je pogoditi boju, pogotovo, ako je neka egzoticna kao npr. "Candy burnt orange"  :mrgreen:
 
sve mi je to vec palo na pamet, ali za to mi treba vremena, zbilja nemam sada dovoljno novca da se upustam u neke avature, a za sve ostalo mi treba vremena. taman kada sve dodje na svoje, vozit cu se jos mjesec i pol dana :). a i moglo bi se dogoditi da mi registracija dodje prije nego ga pokrpam, ma uglavnom recimo da se sada situacija dovoljno zakoplicirala i da mi je jedina solucija, preskociti godinu i to je to. a za to ipak trebam motor spremiti kako bog zapovjeda.
 
skini svjecice...uspricaj u svaki cilindar po 1 dl motornog ulja...nakon toga na kratko zaverglaj da se to ulje razlije po stijenkama cilindra....stavi svijecice na mjesto....Pogonski lanac nasprejaj po cijeloj povrsini....plasticne dijelove naspricaj silikonskim sprejem....ne spricaj po diskovima ni u kojem slucaju....rezervar neka bude do cepa pun. Akumulator skini i spremi ga negdje na sobnu temperaturu...i nadopunjavaj ga svaka 3 mjeseca....Matice...sarafe...imbuse...i razne selne pospricaj tankim slojem wd-a......ako imas stendere idealno bi bilo da motor bude u zraku....radi guma....ako to nije moguce onda ih napumpaj na 3 atm...a vanjski rub zastiti glicerinom obicnim....kojeg kupis u apoteci. To bi bilo to....kad odlucis voziti se....svjecice  skini...izverglas na prazno da izbaci svo ulje van....svjezi benzin...akumulator gore...frisko ulje i filter ulja.....i gas... :wink:
 
jedna napomena vezana za e-bay: naša carina zna opičit carinu + pdv na dijelove, tako da je za takve stvari dobro imati nekog u recimo sloveniji, na čiju adresu ti dođu dijelovi, a onda autom odeš po njih. uz malo sreće, na granici je manja šansa da te odrape carinom nego ovako kad ti dolazi poštom u hrv.