IRSKA 2017

rajko180

New member
Idućeg ljeta supruga i ja krećemo na put prema Irskoj.  :021: :021:
Kako nam je klinka u Dublinu sad već gotovo dvije godine, stvorili su se svi preduvjeti da je kao roditelji i posjetimo, a kako drugo nego najomiljenijim prijevoznim sredstvom....
Dva , tri, pet dana, u jednom smijeru, apsolutno nam je nevažno.
Okvirno bi prvu noć dočekali negdje oko Stuttgarta( familija), a za dalje još uvijek razmatramo dionice. Nekako se vrti ideja da vidimo i Pariz, pa klasika do Calaisa na trajekt i na otok....Sutra je novi dan, nova ideja, novi plan...
Eto, koristimo ovu priliku da sve ono što bi nam dobro došlo kao neka informacija od koristi, sa zadovoljsvom ćemo prihvatiti.
Možda čak postoji netko sa sličnom situacijom, i isto tako nešto planira, pa neka se javi...
Druga polovica lipnja ,pa do polovice srpnja nam najbolje odgovara, iako nam ni to ne igra najvažniju ulogu.
Hvala unaprijed

 
Mislim da je bilo par putopisa, pa probaj malo njuškat po tražilici  (y)
 
rajko180 said:
Idućeg ljeta supruga i ja krećemo na put prema Irskoj.  :021: :021:
Kako nam je klinka u Dublinu sad već gotovo dvije godine, stvorili su se svi preduvjeti da je kao roditelji i posjetimo, a kako drugo nego najomiljenijim prijevoznim sredstvom....
Dva , tri, pet dana, u jednom smijeru, apsolutno nam je nevažno.
Okvirno bi prvu noć dočekali negdje oko Stuttgarta( familija), a za dalje još uvijek razmatramo dionice. Nekako se vrti ideja da vidimo i Pariz, pa klasika do Calaisa na trajekt i na otok....Sutra je novi dan, nova ideja, novi plan...
Eto, koristimo ovu priliku da sve ono što bi nam dobro došlo kao neka informacija od koristi, sa zadovoljsvom ćemo prihvatiti.
Možda čak postoji netko sa sličnom situacijom, i isto tako nešto planira, pa neka se javi...
Druga polovica lipnja ,pa do polovice srpnja nam najbolje odgovara, iako nam ni to ne igra najvažniju ulogu.
Hvala unaprijed

Auto ili motor? :misli: :mrgreen:
 
Calais bi izbjegavao.
Potraži neku drugu luku.
 
servis napravi gume nabaci paštetu ponesi ...i put pod kotače, još mi je rano tak unapred planirat a tak daleki put čujemo se...
:cool: :biker:
 
Ico moj
Ništa ne prepuštam slučaju. Ionako nas neugodne situacije nikada ne zaobiđu.
Paštete sam već pripremio, špek sutra stavljam sušiti....
Čujemo se još prijatelju moj....
 
rajko180 said:
Idućeg ljeta supruga i ja krećemo na put prema Irskoj.  :021: :021:
Kako nam je klinka u Dublinu sad već gotovo dvije godine, stvorili su se svi preduvjeti da je kao roditelji i posjetimo, a kako drugo nego najomiljenijim prijevoznim sredstvom....
Dva , tri, pet dana, u jednom smijeru, apsolutno nam je nevažno.
Okvirno bi prvu noć dočekali negdje oko Stuttgarta( familija), a za dalje još uvijek razmatramo dionice. Nekako se vrti ideja da vidimo i Pariz, pa klasika do Calaisa na trajekt i na otok....Sutra je novi dan, nova ideja, novi plan...
Eto, koristimo ovu priliku da sve ono što bi nam dobro došlo kao neka informacija od koristi, sa zadovoljsvom ćemo prihvatiti.
Možda čak postoji netko sa sličnom situacijom, i isto tako nešto planira, pa neka se javi...
Druga polovica lipnja ,pa do polovice srpnja nam najbolje odgovara, iako nam ni to ne igra najvažniju ulogu.
Hvala unaprijed

Držati ćemo vam palčeve da sretno putujete i takvi nam se i vratite .
 
Poptpisujem temu, baš me zanima kak će to biti  (y)
Koji motor?
 
Elias said:
Calais bi izbjegavao.
Potraži neku drugu luku.
Zašto koji je razlog ja bio 13.09.2016 i prošao bez ikakvih problema (autom) kupio kartu na licu mjesta i sve ok .Vožnja traje nešto manje od dva sata.
 
manozg said:
Zašto koji je razlog ja bio 13.09.2016 i prošao bez ikakvih problema (autom) kupio kartu na licu mjesta i sve ok .Vožnja traje nešto manje od dva sata.
Zato jer je bilo problema s migrantima, povremeno su blokirali pristupne ceste, palili sijeno i postavljali barikade pa se znalo dogoditi da ne stignes na brod ili vlak jer si morao ici poprilicno okolo.


rajko180: ovo je moj putopis od 2014., nazalost slike vise nisu tamo gdje su bile lol, ali je barem tekst ostao, pa vidi je li ima korisnih informacija. Mozda jednog dana ponovno polinkam slike. http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=244485.msg4290730#msg4290730  Edit: nazloast previse je proslo od postova i ne dopusta editiranje.

Mozes mi poslati i poruku jer ne citam forum svakodnevno ako te nesto zanima. Trenutno zivim u Irskoj.
 
chus said:
Zato jer je bilo problema s migrantima, povremeno su blokirali pristupne ceste, palili sijeno i postavljali barikade pa se znalo dogoditi da ne stignes na brod ili vlak jer si morao ici poprilicno okolo.


rajko180: ovo je moj putopis od 2014., nazalost slike vise nisu tamo gdje su bile lol, ali je barem tekst ostao, pa vidi je li ima korisnih informacija. Mozda jednog dana ponovno polinkam slike. http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=244485.msg4290730#msg4290730  Edit: nazloast previse je proslo od postova i ne dopusta editiranje.

Mozes mi poslati i poruku jer ne citam forum svakodnevno ako te nesto zanima. Trenutno zivim u Irskoj.


Javit ću se , naravno....
 
chus said:
Zato jer je bilo problema s migrantima, povremeno su blokirali pristupne ceste, palili sijeno i postavljali barikade pa se znalo dogoditi da ne stignes na brod ili vlak jer si morao ici poprilicno okolo.

Ja sam prošle godine bio gore i ne vidim razlog zašto NE Calais???  :misli:  :misli:
Kad dolaziš u Calais izbjeglićki šatori, cerade, zapravo naselje je ograđeno visokom bodljikavom žicom i dobro čuvanpo. A i ne vjerujem da ti se neko može popeti na motor a da ne primjetiš  :D
Što se tiće trajekta, voze svaki sat vremena i ima mjesta kao u prići.  (y)
Sretan put.
 

Attachments

  • P1040365.jpg
    P1040365.jpg
    92.2 KB · Views: 297
  • P1040362.jpg
    P1040362.jpg
    72.9 KB · Views: 299
  • P1040375.jpg
    P1040375.jpg
    83.9 KB · Views: 280
frend i ja idemo početkom kolovoza. još ne znam definitivni plan, to je njegov zadatak  :mrgreen:
cca 2 tjedna ukupno, bićemo negdje gore na sjeveru.
:021:
 
Merla said:
frend i ja idemo početkom kolovoza. još ne znam definitivni plan, to je njegov zadatak  :mrgreen:
cca 2 tjedna ukupno, bićemo negdje gore na sjeveru.
:021:
Pa valjda budete svratili na pivu i rostilj na putu prema sjeveru... Taman cemo se vratiti s godisnjeg  :mrgreen:
 
kao na kvizu:
Konačni odgovor..... 04.07. se kreće...
U igri je još jedan par, ali kako to obično na kraju ispadne, mislim da čemo sami kao što je prvobitno i planirano na put jer neke poslovne obaveze prijatelja su prioritet i to prihvačam.
Ako idemo sami , mislim da je put isplaniran , ali samo u jednom smjeru.
Sve bukirano( što se spavanja tiče). Uzeli smo si 4 dana puta prema gore ili lijevo sad ni sam nemrem reći...
Prvobitno tri dana, ali ako idemo sami onda dan više za razgledavanje , a i nema potrebe za presingom. Godišnji je  pa nema žurbe.
Osim prvog dana jurnjave i dosade autoputem ( tam negdje oko Stuttgarta cca 800 km), sve ostalo laganini uz vožnju cca. 6 sati na dan. Sa stajanjima, klopom, točenjem, i još dovoljno vremena za razgledati mjesto i okolicu prenočišta. Druga noć je planirana u Belgiji, treća nekih stotinjak kilometara u unutrašnjosti Engleske i četvrti dan Dublin.
Nazad kak nam bog da. Ne znamo koliko čemo se zadržati na zelenom otoku zato ništa ni ne rezerviramo za put nazad. A, i predpostavka je u povratku vidjeti nešto u Nizozemskoj, pa malo kod rodbine na sjever Njemačke pa tko zna kada doma.
Inače, pročitavši brdo putopisa , shvatio sam da ništa u tom trenutku više nisam znao. A, mislio sam da znam dosta toga. Svako ima svoja gorka i slatka iskustva sa takvim putovanjima i kao što ne postoje dvije osobe sa istim otiskom prsta,tako nema niti dva identična putopisa, pa makar imali iste pravce i iste destinacije. Kako bude, bude. Za sve ostalo, tu je maestro card....
Šala mala. Svaki putopis ima nešto što bajkeru dobro dođe i zato jesmo tu na forumu.
Kako nama bude i kako čemo preveslati ove kilometre i milje, javit ću, barem ono osnovno, pa možda nekom opet pomogne..
Još se čujemo....