Iskustva s ne serijskim auspuhom u EU

njuskalo13

New member
Znači zanima me kako stvari stoje u Sloveniji i Austriji što se tiče ne homologiziranih auspuha? Konkretno imam Shacala na KLE-u i to bez db killera a planiram otic do Austrije...
 
e to i mene zanima...jel tko zna,,, 
ali brijem da strance ne maltretiraju za takve stvari??'  :misli:
 
Čuj,ako imaš sreće prođeš,a ako te zaustave onda moraš skinuti top napišu ti potvrdu o oduzimanju topa i naravno kaznu i na kraju se s šlep službom vratiš u Hrvatsku. To se desilo mom prijatelju koji ima ZX 10 r. Išao je puno puta i jednom su ga slučajno zaustavili. Inače imao je gore Akrapa.
 
BIKERZZR1400 said:
Čuj,ako imaš sreće prođeš,a ako te zaustave onda moraš skinuti top napišu ti potvrdu o oduzimanju topa i naravno kaznu i na kraju se s šlep službom vratiš u Hrvatsku. To se desilo mom prijatelju koji ima ZX 10 r. Išao je puno puta i jednom su ga slučajno zaustavili. Inače imao je gore Akrapa.

:shock:
 
    Znači bolje idi bez topa :mrgreen:

        Nemaju ti šta skinit  :LOL: :LOL: :LOL:
 
bolje se nemoj igrati  :nono: rigorozni su po tom pitanju,nema veze odakle si
 
Samo ti dodji bolje da tebe ganjaju neg domace  :LOL:
 
Neznam za druge al mene nisu jebali. Imam leo i kad idem van stavim kilere. Par puta gledali meni i kolegi akrapa i nisu ništa rekli. :?
 
da, ali ti imas homologiran auspuh i sa db killerom bi trebalo sve biti Ok,

covjek pita za nehomologirani auspuh bez db killera,

vjerojatnost jebade za takvu kombinaciju je prilicno velika,

najbolje bi prosao da te odmah s granice vrate nazad, najgora da te puste pa jave patroli da te zaustavi, kazni i natera da vratis motor u RH, ali ga nesmijes vozit jer je tehnicki neispravan,

dozivio jednom u austriji da su me s autom skinuli s autoceste i kontrolirali sve, izmedju ostalog i auspuh (Supersprint) i kad sam im pokazal homologaciju uzeli su papir i otisli provjeriti kaj pise na auspuhu, sve bilo Ok
 
kakva bi onda bila reakcija da vide nehomologirani auspuh sa db kilerom  :) , recimo top za kojeg nije ni predvidjen db kiler al eto uguran je unutra i to sve skupa prducka na tiho ? Imam akrap bez homologacije al vidim po oglasnicima da decki rade db-ove po mjeri za 100 - 200 kn.
 
Jel se da negdje skinuti/pogledati cjenik Akrapovica jer link na onaj od MigoMoto ne radi.
 
U Njemačkoj je bilo nekad ( možda se u međuvremenu promjenilo) ako imaš neku stranu tablicu i auspuh koji se dere a to je u zemlji iz koje motor dolazi legalno nemogu ti ništa . Njemački motoristi i murija su ludili na to svaki iz svojih razloga , kad bi se po njihovim cestama vozili Francuzi , Nizozemci , Englezi i sl. kod kojih su takvi auspusi legalni .
 
BIKERZZR1400 said:
Čuj,ako imaš sreće prođeš,a ako te zaustave onda moraš skinuti top napišu ti potvrdu o oduzimanju topa i naravno kaznu i na kraju se s šlep službom vratiš u Hrvatsku. To se desilo mom prijatelju koji ima ZX 10 r. Išao je puno puta i jednom su ga slučajno zaustavili. Inače imao je gore Akrapa.

I koliko su ga oderali?
 
Stavit ću danas db killer gore i možda skinut shacal naljepnicu pa se nadam da nebu problema :D
Budem kroz neko vrijeme dao napravit i novu naljepnicu na kojoj će pisat Kawasaki, to bu onda bilo skoro ko da imam serijski auspuh ;)
 
skidanje auspuha  :misli: :misli:, sumnjam. Zašto, jer ruži, pa jel registriran je, znači tehnički je ispravan po našim zakonima (to kaj je neko posle teh. metnul neki drugi top, kaj to stranac zna  :misli: :misli:,). Jedino ok ak te ovaj na granici ne pustu nutra

To je ko da naši murjaci oduzimaju amerikancu auto u kojem se dopelal kod nas na more zato jer se isti kod nas bez hrpu preinaka nemre registrirat.

 
pinky said:
skidanje auspuha  :misli: :misli:, sumnjam. Zašto, jer ruži, pa jel registriran je, znači tehnički je ispravan po našim zakonima (to kaj je neko posle teh. metnul neki drugi top, kaj to stranac zna  :misli: :misli:,). Jedino ok ak te ovaj na granici ne pustu nutra

Evo ga! Prvi genij se javio, jest da je trebalo po dana cekat al isplatilo se  :LOL:

Ja da sam umjesto vas i tablicu bi skinuo i pobjego muriji, nemogu vam nista kad nema tablice nema podataka  :mrgreen:
 
sasvim OK,

jedini je problem kak bus svoju filozofiju objasnil Slovencu ili Austrijancu,

ak ti se ne svidja vozi se tam gdje si registriran, a tu bus po nasem
 
Ja vozim bez db kilera, tjdeno u Italiji i sloveniji a često po Austriji...

Upravo stavljam snimku sa Grossglocknera od prošle srijede :)

Nikad ne plačam kazne jer sam fin gospodin :)

U Monacu sam sa Falcom sa otvorenim topovima, bio naj tiši na cesti... :(