Iskustva sa moto shopovima rabljenih motora

Evo danas brat kupio VStrom 1050 XT (dvogodišnjak) preko MotoExperta u Splitu.
Motor u super stanju, vlasnik Ante i njegov radnik (zaboravio ime) više nego uslužni.
Sve od narudžbe, uvoza, transporta, isporuke odrađeno u 7 dana.
Motoexpert odradili sve papire oko uvoza, oprali motor, motor došao servisiran, sa novim gumama, 6 mjeseci garancije.
Ćak pošli sa nama na tehnički pregled pomoći registrirati motor, sredili da nas čekaju DU table u Splitu.
Prikveće gazda Ante zvao da pita jesmo sretno stigli u Dubrovnik, kakvi su dojmovi i ima li kakvih zamjeraka na motor.
Nemam riječi. Preporuka za bilo koga, ko razmišlja od nabavi kvalitetnog polovnjaka.
A ne ko oni u SBK u Zagrebu. Napisao poviše iskustvo s njima.
 
Last edited:
Iskreno sto vise gledam mozda je i bolje dati koji novcic vise tim firmama i biti miran nego uzimati od privatne osobe jer si koliko toliko siguran i zasticeniji od mogucih problema tj kvarova u pocetku i ako uopce bude.
u cemu si sigurniji.,te firme uvezu gotov motocikl isto kao sto bi ga mogao i ti uvesti, samo sto oni podignu odma 2.000 eur.min.,po motoru cijenu...treba znati papirologiju i sam mores dovesti...,ako vec ne vjerujes privatnoj osobi...
 
  • Like
Reactions: hondimir
u cemu si sigurniji.,te firme uvezu gotov motocikl isto kao sto bi ga mogao i ti uvesti, samo sto oni podignu odma 2.000 eur.min.,po motoru cijenu...treba znati papirologiju i sam mores dovesti...,ako vec ne vjerujes privatnoj osobi...
Nevjerujem da je u konačnici njihova zarada veća od 1000 Eura. Gledao sam cijene na Mobile.de. Neznam kolika su točno davanja, ali mogu prepostavit. To naravno ovisi i o modelu motocikla. Skuplji motor veća zarada. Kao i u svemu.
A koliko bi mene koštalo poči u Njemačku, avionska karta, tamo prespavati i jesti cca dva dana. Troškovi cijeloga toga puta nazad za Hrvatsku, troškovi špediterske službe, itd. Sigurno, ako ne i više od tih prepostavljenih 1000 Eura. Ovako sa taj luxuz od recimo 1000 Eura dobiješ motor na vrata od kuće, spreman za registraciju.
 
a nemaš tu šta hvalit, samo su normalni... nažalost pa se čudimo kad je neko normalan u svom poslovanju...
ja sam tamo gledao uzet motor ali uletilo mi nešto puno povoljnije...ne što su oni skupi, nego je ovo na šta sam naletio ono kad te "posere"...
netko je pitao kako se zove radnik u Motoexperta>Tonći :) odličan.
kod njih uzimam opremu za motore, nosače, kufere, torbe... a nadam se sljedeći motor uzet kod njih.
Antu znam još iz davnih dana, čak smo i poslovno surađivali i tada je bio pro, 1/1. što kaže to bude tako.
a sad, jel može uletit zajeb, naravno da može ipak se radi o tržištu rabljenih vozila, ali sigurno se ne bave pizdarijama, vraćanjima kilometara, prikrivanjima i slično. nekidan sam im bio u butigu, bio jedan TDM 2006. malo plastike oderane neznatno, tu i tamo koja crtica, gume nikakve, al odličan motor za nekih 3k i nešto eura.... ljepši je bio u živo nego u oglasniku di je sve i napisao...i prodao se za 3 dana...
a o cijeni se ne isplati raspravljat, jer svako ima svoj takujin.
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Bio je onaj stari CBR kod njih ali mi je nestao ispred nosa...:cautious:
 
Evo danas brat kupio VStrom 1050 XT (dvogodišnjak) preko MotoExperta u Splitu.
Motor u super stanju, vlasnik Ante i njegov radnik (zaboravio ime) više nego uslužni.
Sve od narudžbe, uvoza, transporta, isporuke odrađeno u 7 dana.
Motoexpert odradili sve papire oko uvoza, oprali motor, motor došao servisiran, sa novim gumama, 6 mjeseci garancije.
Ćak pošli sa nama na tehnički pregled pomoći registrirati motor, sredili da nas čekaju DU table u Splitu.
Prikveće gazda Ante zvao da pita jesmo sretno stigli u Dubrovnik, kakvi su dojmovi i ima li kakvih zamjeraka na motor.
Nemam riječi. Preporuka za bilo koga, ko razmišlja od nabavi kvalitetnog polovnjaka.
A ne ko oni u SBK u Zagrebu. Napisao poviše iskustvo s njima.
di je photo XTa...
 
di je photo XTa...
Slika je javna pa mislin da ne bi se niko triba ljutit…….

Btw ja vec davno govorin…..Ante Motoexpert je pocetak i kraj kupovine polovnih motora….profesionalizam samo takvi……
Koliko uzima po motoru nebitno….
Cijene su iste ili manje nego ka i na Mobile.de…. To sta on ima manje za njega ono tipa rabat to mene ne nije bitno
I covik ne radi sa privatnim osobama nwgo samo sa moto kucama sa kojima suraduje vec neko vrime…..
 

Attachments

  • F8348ACD-A0E1-45F1-B8A9-ACF36A31AC77.jpeg
    F8348ACD-A0E1-45F1-B8A9-ACF36A31AC77.jpeg
    1.4 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: Paf
sad lijepo stari koristit za na posao a ovaj kad putuje
 
Slika je javna pa mislin da ne bi se niko triba ljutit…….

Btw ja vec davno govorin…..Ante Motoexpert je pocetak i kraj kupovine polovnih motora….profesionalizam samo takvi……
Koliko uzima po motoru nebitno….
Cijene su iste ili manje nego ka i na Mobile.de…. To sta on ima manje za njega ono tipa rabat to mene ne nije bitno
I covik ne radi sa privatnim osobama nwgo samo sa moto kucama sa kojima suraduje vec neko vrime…..
To je brat i njegov novi motor.
Nemam facebook.
 
Slika je javna pa mislin da ne bi se niko triba ljutit…….

Btw ja vec davno govorin…..Ante Motoexpert je pocetak i kraj kupovine polovnih motora….profesionalizam samo takvi……
Koliko uzima po motoru nebitno….
Jesi ovo ti na slici?