Isle of Man TT & other road races

silent_man

New member
počelo je počelo!  :D

http://www.iomtt.com/News/2013/04/11/2013-TT-Superbike-start-numbers-revealed.aspx

Ukratko...
Određeni su startni brojevi za prvih 20 vozača.
Prvih 12 će istim redoslijedom startati sve utrke, osim Lightweight 650, budući da svi ne nastupaju na dotičnoj.
A brojevi 13 do 20 Senior TT, Superbike i Superstock, dakle njihovi brojevi ne vrijede za Supersport urtke.
Ostatak grida se određuje prema kvalifikacijskom vremenu.

1.  James Hillier
2.  Cameron Donald
3.  John McGuinness
4.  Guy Martin
5.  Bruce Anstey
6.  Michael Dunlop
7.  Gary Johnson
8.  Michael Rutter
9.  Dan Stewart
10. Conor Cummins
11. William Dunlop
12. Dan Kneen

13. Steve Mercer
14. Dean Harrison
15. Ian Lougher
16. David Johnson
17. Simon Andrews
18. Ben Wylie
19. Stefano Bonetti
20. Davy Morgan

Od velikih imena nedostaju Ian Hutchinson koji neće nastupiti na ovogodišnjem TT-u zbog ozljeda i Ryan Farquhar koji je odustao od natjecanja nakon smrti svog ujaka prošle godine ( također je bio road racer).
 
Na kojem programu bi se to moglo vidjet ako ima neki live prihenos jer mi je pun ku... snimki starih ko biiblija
 
Angie said:
Mene s inžinjerske strane najviše zanima TT Zero.  (y)
Treehugger. :jesus:


:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
  • Haha
Reactions: SpoRRi
Pa pratim i ja pomalo!

sent from dainese htc dhd using taptalk2

 
Snowman said:
Na kojem programu bi se to moglo vidjet ako ima neki live prihenos jer mi je pun ku... snimki starih ko biiblija

Prijenos uživo je dosad bio na http://www.manxradiott365.com/
Međutim, to je samo audio. Svejedno, odlični su i video gotovo da ne fali.  (y)
Lani su sažetci utrka bili emitirani na ITV4 nedugo nakon završetka TT-a.
Ponešto live feed-a bi trebalo bit na http://www.iom-tt.com/

Molim za strpljenje jer imam gužvu ovaj vikend pa da kasnije detaljno pronjuškam i ispitam stvari.
 
    Dakle, sezona cestovnih utrka je počela. :)
Stavit ću fokus na ove bitnije, nama koji pratimo TT, pa samim time možemo barem otprilike nanjušiti tko je u kakvoj formi.
Nažalost, nisam uspio pratiti radio prijenose, pa mogu samo staviti rezultate i pokoju sliku.
Također, fokus pada na utrke Supersport, Superstock, Superbike i Lightweight (650cc Twins) klase, jer su iste zastupljene i na TT-u. Neka mi prikoličari oproste, ipak imaju kotač previše. :mrgreen:

21st of April 2013  Ian Watson Spring Cup  ( Olivers Mount )

Keith Pringle Onboard Olivers Mount Gold Cup 2008

Lap records:
125cc    Chris Palmer            Honda          1m 55.7    75.61 mph        20 Sept 1997
250cc    John McGuinness      Honda        1m 49.3    80.04 mph      12 Sept 1999
400cc    Daniel Frear            Kawasaki      1m 52.851  77.518 mph      21 Sept 2009
600cc    Ian Hutchinson        Honda          1m 46.723  81.969 mph    18 Sept 2010
1000cc  Ryan Farquhar        Kawasaki      1m 44.933  83.368 mph      18 Sept 2010
650cc    Ryan Farquhar Kawasaki   1m 51.778  78.262 mph      27 July 2012



 
Zaboravih na rezultat prve utrke klase Supersport.  :mrgreen:



Kad stignem napravim mali report za Cookstown 100. 

Btw, prati netko ili da preskočimo sve do TT-a i preimenujemo temu?  :mrgreen:

 
Birson said:
pratim  :paper:

kako se određuju startna vremena za TT? tih prvih 20?

"This seeded riding number will be issued based on previous best lap speeds achieved in race conditions only (not qualifying)."

Malo sam prolistao po pravilniku. 
Po ovome bih rekao da pravo izbora broja prvo ima najbrži itd.
Zato je recimo McGuinness uzeo 3, s njime je na kraju i oborio rekord kruga 2009. a ima dobar uvid u tempo kojim vozi jer ima 2 vozača ispred.
Cummins je uzeo 10, već je nastupao s tim brojem.
 
p.s. moram malo proučit kak stavit slike i rezultate al ne kao attachment, da bude ljepše i preglednije.  :mrgreen:
kroz koji dan. gužva u 16-ercu.  :mrgreen:
 
da se pribilježim na praćenje  (y)