Istarski đirevi

Evo testiranja "nove" pile...slabih 150km iz Lucije preko Buja u Novigrad..u Taru zatvorena cesta pa malo po obilazku do Poreča. Popili kavu ugrijali se na suncu i nazad na Tar pa tamo skretanje i prema Vižinadi pa na Buje in doma. Odlična prva malo duža vožnjica ali još malo hladno🥶
 

Attachments

  • 20220312_151815.jpg
    20220312_151815.jpg
    801.2 KB · Views: 0
  • 20220312_151842.jpg
    20220312_151842.jpg
    4.9 MB · Views: 0
Pozdrav istrijani. Plan mi je napravit malu turu sa zenom do istre i po njoj, plan po istri je na karti, sta bi bilo lipo da se posjeti, prijedlozi, povoljan smjestaj Opatija ili okolica, gdje rucat u Puli i sl
 

Attachments

  • 279773114_537775651353074_776487959849381628_n.jpg
    279773114_537775651353074_776487959849381628_n.jpg
    55.1 KB · Views: 0
Pozdrav istrijani. Plan mi je napravit malu turu sa zenom do istre i po njoj, plan po istri je na karti, sta bi bilo lipo da se posjeti, prijedlozi, povoljan smjestaj Opatija ili okolica, gdje rucat u Puli i sl

Prolistaj malo ovu temu, stavljao sam gomilu slika i texta sa vremena na vrijeme.

Pitanje glasi, koliko vremena imate...

Ukratko... Plominka, kafe na Vidikovcu Plomin (Hotel Flanona), može i krempita, klopa u Puli, recimo Ožujsko Pub Zaobilaznica, dobro se jede, nije preskupo, imate di za stat sa motorom, odmah na ulasku u grad je i nemožeš se izgubiti... Učka, restoran Doppo Lavoro... Lindar kod Pazina solidna pizzerija (Rotonda)...

Kamere... semafori u Opatiji dva Cordona, pokle Ičići na ravnici kod plaže... ostatak rute, Raša, Barban i Loborika (kod restorana Vesna). Ovo ostalo, prije Rovinja u Putini, nakon rovinja Kokuletovica... na Fažanskoj cesti kod Pule i na Vodnjanskoj (spust Vodnjan-Pula). Sačekuše - Stepčići i Most Raša, tu znaju biti dobro skriveni i ne vidiš gdje su a snimaju odiza...

Za vidjeti... blizu rute ili na ruti, da nije toliko razvikano, osim Plominke, Učka, Vojak, Brseč (plaža), slap Sopot, Tractor Story i jama Barendine (okolica Poreča), Dvigrad (kraj Kanfanara), Limski kanal i Romualdova špilja (do nje ima hodanja), stari grad Labin...

Van rute... Oprtalj, Grožnjan, Motovun, predivna mjesta... u unutrašnjosti Istre ima puno zanimljivih destinacija gdje nikad nije gužva.

Meni zanimljive dionice osim Plominke:
- Motovun - Livade - Oprtalj
- Vižinada - Ponte Porton - Krasica - Buje
- Vozilići - Pazin

ZLdR9qA.jpg


gyKQtcf.jpg


1ocQtZW.jpg


jljAdvH.jpg


LiX2OHe.jpg


RL7qmbh.jpg


EAhpK8q.jpg


WPvXrjO.jpg


qHBM3Rc.jpg


OtkSvQM.jpg


ufOqjKY.jpg


QS00Y1D.jpg


Cres je blizu, predivan je, pogotovo prije lipnja i prije nego krenu gužve... mediteransko bilje, mirisi, općenito kao da je vrijeme stalo... mjesto za vidjeti Lubenice:
aCqSm4Q.jpg


eGy2HSm.jpg


Mada je i ostatak Cresa poseban...
WP2rp0u.jpg


Pitaj šta te zanima...