Istarski đirevi

zvjerko rider

Well-known member
Već je bilo nekoliko tema o đirevima po Istri , dobrim cestama za proći i mjestima za vidjeti, pa sam zato otvorio ovu temu da sve nekako bude na jednom mjestu . Često me ljudi znaju pitati kada planiraju doći do Istre , kuda, kojim cestama, što obavezno moraju vidjeti ...  E pa sada hoću da ovdje ubacim đireve koje sam ja a nadam se i drugi motoplovci napravio i koje ću napraviti pa će tako ljudi moći već i sami odlučiti kuda i kako, a slobodno mogu i pitati što god ih zanima . Svako toliko ću ubaciti fotke i opis rute a nadam se da će se u temu ubaciti što više ljudi. 
 
Evo odmah ću staviti par fotki od jučer 11.10.2014. Od Plomin vidikovca ili hotela "Flanona" smo se cestom koja je odmah do parkinga spustili do sela Jurasi. Tamo smo kod jednog ljubaznog domačina ostavili motor i pješke se kroz šumu nekih 15-tak minuta spuštali do prekrasne uvale "Bobina" . 



 
:D evo da se upišem u temu pošto često idemo na istarsku stranu  (y)

Danas pošto sam uzeo KTM duke990 od frenda smo išli preko Učke do Lupoglava.
Pa od Roča do Buzeta novi asvalt i dugi zavoji  :D malo prebrzi za moj gušt  :wink:
Onda od Buzeta prema Cerovlju pa za Pazin zatim Plomin.
I krmšnita na kraju Plomin  :021: Rijeka  (y)
Uglavnom 150km predivnog kraolika s kombinacijom dobrog asvalta  (y)
 
Stripiri said:
:D evo da se upišem u temu pošto često idemo na istarsku stranu  (y)

Danas pošto sam uzeo KTM duke990 od frenda smo išli preko Učke do Lupoglava.
Pa od Roča do Buzeta novi asvalt i dugi zavoji  :D malo prebrzi za moj gušt  :wink:
Onda od Buzeta prema Cerovlju pa za Pazin zatim Plomin.
I krmšnita na kraju Plomin  :021: Rijeka  (y)
Uglavnom 150km predivnog kraolika s kombinacijom dobrog asvalta  (y)

Uh, dobar đir. To si od Pazina išao preko Pićna. Trebao si se popeti u mjesto ako nisi jer ga cesta obilazi. Ako nisi drugi put.
 
Jučer odradila đir, Učka, Lupoglav-Buzet, mislila skrenut na Motovun, ali produžila do Novigrada.  8)

Ajme, za ispuhat se, savršeno..i maslinici i vinogradi uz cestu, žao mi je što nisam stala i slikala,
drugi put ću stat sigurno ...

Još jedna cesta za uživanje  :0648:
 
Bilo je već x tema o Istri i đirevima po njoj, turističkih i onih malo manje turističkih, ali podRRžavam. (y)

Da se ne ponavljam ovdje, ja u temu "Plominka" svako malo ubacim pokoju sliku, pa kome se da može baciti oko. :mrgreen: Ima i linkove na druge vožnje...

Imao sam i neke teme tu na forumu, evo npr. điRR do Huma, a bilo ih je još, pa eto ako se kome gleda slike, tu su mu... :)

U svakom slučaju istRRa je predivna kamo god se krenulo, uz obalu ili u unutrašnjost i stvarno ima i dobrih cesta i lijepih mjesta za nešto vidjeti i kvalitetno jesti. :mrgreen: :klopa:
 
Modesty40 said:
Jučer odradila đir, Učka, Lupoglav-Buzet, mislila skrenut na Motovun, ali produžila do Novigrada.  8)

Ajme, za ispuhat se, savršeno..i maslinici i vinogradi uz cestu, žao mi je što nisam stala i slikala,
drugi put ću stat sigurno ...

Još jedna cesta za uživanje  :0648:

Taj đir smo odradili na jednoj od prošlih vožnji. Od Buzeta dolinom Mirne pored Motovuna (lako se skrene i do gore) i onda nakon Ponte Portona tom novom cestom do Novigrada. Zakon .  (y)
 
Motovun - Pazin. Na pola puta u Karojbi je pizzeria Alto. Ooooodlične pizze a i osjetno jeftinije nego bilo gdje u Istri  (y)
 
Pratim  (y)
Istra savrsena za dnevne voznje!
Prije par dana: kroz tunel pa za Buzet, Motovun, Pazin, Vozilici i Plominkom nazad.
 
Nije baš skroz istarski, al kome je blizu ja bi svakako preporučio đir Umag - Koper - Kozina - kroz slovenska sela do graničnog prijelaza rupa - onda varijanta preko Učke ili preko Plominke na Buzet/Pazin...nekih 200 i kusur kilometara odlične ceste (pogotovo kroz sloveniju, policije također nisam vidio nigdje) i odličnih zavoja