Istekao tehnicki...smijem li voziti??

hrle said:
Mozes ja sam vozil 20 dana bez tehnickog (ne i osiguranja) kaj bi bilo da su me copili neznam  :shock:

Uglavnom dok sam bil sa zenom na putu isteklo  :lipotan:


Znaci moze se sve ak te ne ulove :jesus:

ja sam vozila pola godine,, i nisu me zaustavili.. al sam isto dobila kaznu od 700kn na kućnu adresu  :mrgreen:
 
ovako frendu je neki dan registracija istekla,jedan dan i drot ga zustavi na putu do tehnickog kad ga je isao reg..i lijepo mu sve objasni,a ovaj ni da cuje,pazi jedan dan ej.. i dobije kaznu,,,eto to ti sve govori,,,ima pravo zalbe pa se zalio,,vidjet cemo sto ce bit...
 
Nedavno sam provjerio, nijedno vozilo ne smije na cestu nakon isteka tehničkog. Vjerojatno je nekada vrijedio zakon da se smije još 7 dana, do kraja tekućeg mjeseca bla bla bla, ali to više ne drži vodu...
 
jole.Ri said:
ovako frendu je neki dan registracija istekla,jedan dan i drot ga zustavi na putu do tehnickog kad ga je isao reg..i lijepo mu sve objasni,a ovaj ni da cuje,pazi jedan dan ej.. i dobije kaznu,,,eto to ti sve govori,,,ima pravo zalbe pa se zalio,,vidjet cemo sto ce bit...

ako mu je isteklo osiguranje sasvim normalno i ispravno od drota...siguran sam da nebi volio da se netko nedaj bože zaleti u tebe a da mu je osiguranje isteklo...pa makar i za samo jedan dan  :wink:


p.s. ako se ne varam tehnički vrijedi do kraja tekućeg mjeseca
 
Kada istekne tehniči u roku od 15 dana se vozilo mora ili ponovno registrirati ili odjaviti !

Ako se ne odjavi u tom roku dolazi kazna od našeg dragog MUP-a jer od prošle godine vode kompjutersku bazu podataka pa su puno ažurniji nego prije par godina kada ste mogli i po mjesec, dva ostaviti vozilo neregistrirano i neodjavljeno da čmrnji na parkiralištu . I tada je to bilo protuzakonito ali nisu imali načina za provijeru. Tako da ste se mogli izvuči bez kazne osim ako nemate dobre i brižljive susjede kao ja kojima savjest neda da takvo nešto ne prijave policiji .


Odgovor na pitanje dali se takvo vozilo smije voziti je naravno NE. Rok tolerancije ne postoji samo dobri policajac koji će uslišiti tvoje probleme i pustiti te bez kazne ako naletišna takvog igdje na svijetu .

 
jolly the roger said:
nece dobit kaznu jer se po naputku tolerira mjesec dana :wink:
:lolcry:
Daj mi molim te citiraj taj naputaQ!  (y)
 
Carki said:
Kada istekne tehniči u roku od 15 dana se vozilo mora ili ponovno registrirati ili odjaviti !

Ako se ne odjavi u tom roku dolazi kazna od našeg dragog MUP-a jer od prošle godine vode kompjutersku bazu podataka pa su puno ažurniji nego prije par godina kada ste mogli i po mjesec, dva ostaviti vozilo neregistrirano i neodjavljeno da čmrnji na parkiralištu . I tada je to bilo protuzakonito ali nisu imali načina za provijeru. Tako da ste se mogli izvuči bez kazne osim ako nemate dobre i brižljive susjede kao ja kojima savjest neda da takvo nešto ne prijave policiji .
:LOL: Još jedan insajder.

Informacijski sustav MUP-a koji se koristi danas u istom obliku postoji od 80-tih godina prošlog stoljeća. I od onda postoji baza i postoji mogućnost da se vidi tko je to neregistriran više od 14 dana. Ali su naprosto bili neažurni i nije im se dalo redovito izlistavati te podatke i po njima slati prijave.
 
Hrvoje said:
:LOL: Još jedan insajder.

Informacijski sustav MUP-a koji se koristi danas u istom obliku postoji od 80-tih godina prošlog stoljeća. I od onda postoji baza i postoji mogućnost da se vidi tko je to neregistriran više od 14 dana. Ali su naprosto bili neažurni i nije im se dalo redovito izlistavati te podatke i po njima slati prijave.

I ovo je istina. Ima desetak godina sam imao auto kojeg nisam odjavio 2 godine. Nakon toga sam otišao na MUP, odjavio tablice i nikom ništa. Ove godine u trećem mjesecu nisam odmah išao na tehnički (čekao plaću :), i stigla mi obavijest od MUP-a nakon dvadesetak dana...
 
Shepa said:
"Rok za produženje (ili odjavu) je 15 dana."
Ko ne razumije tu formulaciju, ne triba ni sudjelovat u prometu.

Je, ali ne smiješ bit na cesti...
 
Shepa said:
A kako je zakonodavac osmislija transfer vozila do STP u datom periodu?
Teleportom?  :mrgreen:

Karticom sa odgodom plaćanja platiš policu krajem tekućeg miseca (prva rata ide krajem idućeg).
Voziš osigurano (iako formalno još uvik "tehnički neispravno") vozilo do početka idućeg miseca (dan-dva).
Odlaziš na tehnički i plaćaš karticom s odgodom plaćanja (sida krajem novog idućeg miseca).
Tehnički vridi od/do datuma trajanja police osiguranja.

U više navrata me u takvoj situaciji zaustavljalo, i NIKAD, ali baš NIKAD mi nije pisalo kaznu.
I panduri su ljudi, i oni znaju šta je plaćanje na slipove.

Stari mi ne pričamo ovdje o slipovima i ratama... Zakon nalaže da ne smiješ voziti ni minute duže od istjecanja tehničkog i amen. A kako ćeš doći na tehnički u tih 15 dana, doći ćeš na način da odeš na tehnički u roku, padneš i imaš pravo 7 dana popraviti kvarove. To šta su panduri ljudi, slažem se, meni su opraštali i gore stvari ;)
 
Shepa said:
A kako je zakonodavac osmislija transfer vozila do STP u datom periodu?
Teleportom?  :mrgreen:

Karticom sa odgodom plaćanja platiš policu krajem tekućeg miseca (prva rata ide krajem idućeg).
Voziš osigurano (iako formalno još uvik "tehnički neispravno") vozilo do početka idućeg miseca (dan-dva).
Odlaziš na tehnički i plaćaš karticom s odgodom plaćanja (sida krajem novog idućeg miseca).
Tehnički vridi od/do datuma trajanja police osiguranja.

U više navrata me u takvoj situaciji zaustavljalo, i NIKAD, ali baš NIKAD mi nije pisalo kaznu.
I panduri su ljudi, i oni znaju šta je plaćanje na slipove.

Pokusaj 7 dana prije otici na tehnicki pa ti nece trebati teleportacija  :mrgreen:
 
jel ovo u birtiji? nije? neznam sta se ceka  8)
 
Shepa said:
A kako je zakonodavac osmislija transfer vozila do STP u datom periodu?
Teleportom?  :mrgreen:

Karticom sa odgodom plaćanja platiš policu krajem tekućeg miseca (prva rata ide krajem idućeg).
Voziš osigurano (iako formalno još uvik "tehnički neispravno") vozilo do početka idućeg miseca (dan-dva).
Odlaziš na tehnički i plaćaš karticom s odgodom plaćanja (sida krajem novog idućeg miseca).
Tehnički vridi od/do datuma trajanja police osiguranja.

U više navrata me u takvoj situaciji zaustavljalo, i NIKAD, ali baš NIKAD mi nije pisalo kaznu.
I panduri su ljudi, i oni znaju šta je plaćanje na slipove.



Ja sam neki dan ponovo registrirao motor i morao sam uzet probne tablice koje traju tri dana i išao na tenički.
 
hjukica said:
Stari mi ne pričamo ovdje o slipovima i ratama... Zakon nalaže da ne smiješ voziti ni minute duže od istjecanja tehničkog i amen. A kako ćeš doći na tehnički u tih 15 dana, doći ćeš na način da odeš na tehnički u roku, padneš i imaš pravo 7 dana popraviti kvarove. To šta su panduri ljudi, slažem se, meni su opraštali i gore stvari ;)
Ma nije bila poanta u slipovima, nego u vatanju krivina iz objektivnih razloga.
Ja prakticiran uvik prvo platit osiguranje (u kući po vlastitom izboru), pa tek onda na tehnički, jer ne podnosim osigurateljni monopol u STP.

Jelky said:
jel ovo u birtiji? nije? neznam sta se ceka  8)
Sad kad si se ukazala, može.
Aj kopaj malo po crnoj kronici i postaj ripove, nisi odavno.
 
jedimaster said:
ako mu je isteklo osiguranje sasvim normalno i ispravno od drota...siguran sam da nebi volio da se netko nedaj bože zaleti u tebe a da mu je osiguranje isteklo...pa makar i za samo jedan dan  :wink:


p.s. ako se ne varam tehnički vrijedi do kraja tekućeg mjeseca

probaj ponekad pročitati postove s razumijevanjem :misli:

ili ti je to frend trudnica rekao :LOL: :LOL:


Jelky said:
jel ovo u birtiji? nije? neznam sta se ceka  8)

sad bi ti nešto reka, ali me nije volja opet guliti banane :misli:
 
hjukica said:
Nedavno sam provjerio, nijedno vozilo ne smije na cestu nakon isteka tehničkog. Vjerojatno je nekada vrijedio zakon da se smije još 7 dana, do kraja tekućeg mjeseca bla bla bla, ali to više ne drži vodu...
Netočno :mrgreen:


Shepa said:
Hm... šta ako prometna (i polica, budući se datumi uglavnom  :mrgreen: poklapaju) ističe u petak, a ti ne stigneš u subotu na tehnički? U ponediljak vučnom službom šlepat vozilo?
Gimme a break.

"Rok za produženje (ili odjavu) je 15 dana."
Ko ne razumije tu formulaciju, ne triba ni sudjelovat u prometu.
Očigledno si ti jedan od onih koji ne treba sudjelovati u prometu. :mrgreen:


Shepa said:
A kako je zakonodavac osmislija transfer vozila do STP u datom periodu?
Teleportom?  :mrgreen:
Postoji nešto kaj se zove "probne pločice". Po ZOSPC možeš dignuti probne pločice za odlazak na tehnički pregled, mislim da vrijede do tri dana.
 
Shepa said:
A kako je zakonodavac osmislija transfer vozila do STP u datom periodu?
Teleportom?  :mrgreen:
teleport je bio do nedavno  :wink:
sada odeš na policiju s papirima vozila, potpišeš papir da imaš ispravne kočnice, volan i još nekaj, upišeš rutu kretanja (zagreb - rijeka ili zagrebačka županija ili nešto već), platiš sve skupa sa osiguranjem cca.120,00 kn, dobiješ nakeljnicu za tablicu i imaš tri dana fore da radiš šta oćeš.
 
Shepa said:
Ček, ček, "potpišem da su mi ispravne kočnice, volan i još nekaj"?
Ma potpisat ću ja i da je cili auto/motor ispravan za 120 kuna!!!  :LOL: :LOL: :LOL:

to je ono što traže. ne treba ti ništa drugo. ta "proba" od tri dana je zamišljena tako da ljudi više nemaju problema kako prevesti neregistrirano vozilo do tehničkog. taj sport je proradio prije par mjeseci  :wink:
 
markookram said:
osiguranje vrijedi do dana i sata uplate ... a tehnicki jos metar dana

nije baš....

Kod ugovora o osiguranju sklopljenog na jednu ili više godina obveza osiguratelja prestaje po isteku 24 sata dana koji je u ispravi o osiguranju naveden kao dan isteka osiguranja, ako nije drugačije ugovoreno. Obostrane obveze i prava iz ugovora o osiguranju produžuju se za 30 dana (počekni rok), ako osigratelju najmanje 3 dana prije isteka osiguranja nije bila uručena izjava ugovaratelja osiguranja da ne pristaje na produženje ugovora o osiguranju.
Ako u počeknom roku ugovaratelj osiguranja sklopi ugovor o osiguranju sa drugim osigurateljem, prethodni osiguratelj ima pravo na premiju osiguranja za razdoblje od početka važenja ugovora o osiguranju sklopljenog s drugim društvom za osiguranje i to srazmjerno vremenu njegova osigurateljnog pokrića.
Ako se u počeknom roku dogodi osigurani slučaj ugovaratelj osiguranja je u obvezi prethodnom osiguratelju platiti premiju osiguranja za cijelu slijedeću godinu osiguranja s time da se osiguranje sklapa od dana isteka prethodnog osiguranja.
 
Iwa said:
to je ono što traže. ne treba ti ništa drugo. ta "proba" od tri dana je zamišljena tako da ljudi više nemaju problema kako prevesti neregistrirano vozilo do tehničkog. taj sport je proradio prije par mjeseci  :wink:
Viš, viš... dobro je znati... prije par godina sam mora u Zadru odradit tehnički za dobit probne tablice do Splita.  (y)