Istekao tehnicki...smijem li voziti??

Hrvoje         
Lagano pitanje.Kako dobiti probne tablice  ako auto nema tehnički.Meni su odgovorili u ŠI PP da ne izdaju probne tablice za vozila koja nemaju tehnički.Mislim.....koji smisao.
 
barba said:
Hrvoje          
Lagano pitanje.Kako dobiti probne tablice  ako auto nema tehnički.Meni su odgovorili u ŠI PP da ne izdaju probne tablice za vozila koja nemaju tehnički.Mislim.....koji smisao.
Bandit said:
Postoji nešto kaj se zove "probne pločice". Po ZOSPC možeš dignuti probne pločice za odlazak na tehnički pregled, mislim da vrijede do tri dana.
Iwa said:
sada odeš na policiju s papirima vozila, potpišeš papir da imaš ispravne kočnice, volan i još nekaj, upišeš rutu kretanja (zagreb - rijeka ili zagrebačka županija ili nešto već), platiš sve skupa sa osiguranjem cca.120,00 kn, dobiješ nakeljnicu za tablicu i imaš tri dana fore da radiš šta oćeš.
Kad san 2007. uzima vozilo u Zadru, za dobit probne tablice, tribalo je platit policu osiguranja (može i na par dana, ali šta ću se hebat, platija san full) i napravit tehnički. Bez toga nije išlo.
Odradija sve, dobija probnu na 5 dana (pitali koliko mi triba) i pravac Split.
 
barba said:
Hrvoje         
Lagano pitanje.Kako dobiti probne tablice  ako auto nema tehnički.Meni su odgovorili u ŠI PP da ne izdaju probne tablice za vozila koja nemaju tehnički.Mislim.....koji smisao.

Shepa said:
Kad san 2007. uzima vozilo u Zadru, za dobit probne tablice, tribalo je platit policu osiguranja (može i na par dana, ali šta ću se hebat, platija san full) i napravit tehnički. Bez toga nije išlo.
Odradija sve, dobija probnu na 5 dana (pitali koliko mi triba) i pravac Split.

Nemojte se ljutit, ali Zakon o sigurnosti prometa na cestama promijenjen je 2008. On rješava sve nedoumice oko registracija, pločica i slično.
Kao vozač, tj netko tko posjeduje vozačku dozvolu za bilo koju kategoriju i upravlja motornim vozilom - trebali bi bar pročitati svaku izmjenu dotičnog zakona :jesus:
 
Bandit said:
Nemojte se ljutit, ali Zakon o sigurnosti prometa na cestama promijenjen je 2008. On rješava sve nedoumice oko registracija, pločica i slično.
Kao vozač, tj netko tko posjeduje vozačku dozvolu za bilo koju kategoriju i upravlja motornim vozilom - trebali bi bar pročitati svaku izmjenu dotičnog zakona :jesus:
E sad i ti...
Kako naši donosioci zakona skaču sebi u usta iz dana u dan, te minjaju zakone kako se kome digne, vozači bi više vrimena proveli čitajući nego vozeći. A još da to krenu radit simultano...
A da je bilo izdat audio izdanje ZOSPC, okačit na MUP-ovoj stranici u mp3 formatu za besplatni download, pa da se educiramo u vožnji?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Bandit said:
Nemojte se ljutit, ali Zakon o sigurnosti prometa na cestama promijenjen je 2008. On rješava sve nedoumice oko registracija, pločica i slično.
Kao vozač, tj netko tko posjeduje vozačku dozvolu za bilo koju kategoriju i upravlja motornim vozilom - trebali bi bar pročitati svaku izmjenu dotičnog zakona :jesus:
Ne, Pahuljice!
Jednostavnije je ovdje maltretirati ljude :LOL:

Shepa said:
E sad i ti...
Kako naši donosioci zakona skaču sebi u usta iz dana u dan, te minjaju zakone kako se kome digne, vozači bi više vrimena proveli čitajući nego vozeći. A još da to krenu radit simultano...
A da je bilo izdat audio izdanje ZOSPC, okačit na MUP-ovoj stranici u mp3 formatu za besplatni download, pa da se educiramo u vožnji?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Novi ZSPC je stupio na snagu 17.06.2008. godine tako da ga je svatko mazohistički nastrojen i zainteresiran mogao prolistati :jesus:
A i ZSPC i gro drugih budalaština postoji ovdje:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,43113.0.html

Audio verzija nije potrebna. Za traženi pojam dovoljno je stisnuti CTRL+F i upisati što se traži :mrgreen:
 
Hrvoje said:
...
Audio verzija nije potrebna. Za traženi pojam dovoljno je stisnuti CTRL+F i upisati što se traži :mrgreen:
Istina, ali za početak, triba znat šta se traži!
:LOL:
 
Hrvoje said:
Nije. Neš dobit prijavu na 5-20000kn + 2000.
Samo na 2000.
:mrgreen:

Ajde i to je nesto...

Jos nesto : u slucaju stete, oce li osiguranje nadoknadit bez tehnickoga?
 
H@k said:
Ajde i to je nesto...

Jos nesto : u slucaju stete, oce li osiguranje nadoknadit bez tehnickoga?
Ctrl+F
:mrgreen:
 
prije dvije godine, sam imao situaciju, da trebam regat motor, al nisam stigao, pa 1.5 došao la, la......ja uplatio osiguranje i tako se vozio uvjeren da mogu još bez tehničkog voziti 2 tjedna,al prvi radni dan sam ipak rego motor, i kada sam došao na tehnički, gospođa mi kaže da se nisam smjeo voziti poslije datuma isteka tehničkog.......te sam imao sreću što me nisu zaustavili.....

poslije toga, odem tjedan dana ranije na tehnički, bolje nego jedan dan kasnije......
 
Hrvoje said:
Kada vam je izdana probna tablica negdje je pisalo na nečemu što ste potpisali koliko ona vrijedi. I amen. Ako je izdana na 3 dana (a vjerojatno jest) onda nema veze što ste imali osigurano i tehnički ispravno vozilo na kojem je bila probna tablica.  :wink:
Radni/ neradni dani ne igraju apsolutno nikakvu ulogu u svemu tome.

Hvala na objasnjenju :wink:
Meni su dali objasnjenje da sam trebala platiti vucnu sluzbu do servisa koji radi prepravak auta (750 kn) i jednako tako ga platiti da dovedem auto nazad na tehnicki (jos 750 kn)
To mi je malo okrutno bilo pa sam to rijesila zaljenjem :mrgreen: i kazna je preimenovana u opomenu (a godisnje se jedna kazna moze preimenovati u opomenu) :wink:

Hvala jos jednom, nisam znala da se dani kad ne radi mup (niti porezna, niti ista osim pekara :LOL: )
uzimaju kao valjani dani za rijesavanje stvari koje se trebaju rijesiti na mup-u :mrgreen:
Odsad to rijesavam sve dan ranije :mrgreen: Ne dam im taj jedan dan :LOL:
 
Vampirella said:
Hvala na objasnjenju :wink:
Meni su dali objasnjenje da sam trebala platiti vucnu sluzbu do servisa koji radi prepravak auta (750 kn) i jednako tako ga platiti da dovedem auto nazad na tehnicki (jos 750 kn)
Zato se učlaniš u HAK (120kn godišnje) i imaš to besplatno.  :mrgreen:
Vampirella said:
To mi je malo okrutno bilo pa sam to rijesila zaljenjem :mrgreen: i kazna je preimenovana u opomenu (a godisnje se jedna kazna moze preimenovati u opomenu) :wink:
Nešto si ti milena krivo shvatila. Mjera pisanog upozorenja koju izriče mup umjesto prekršajnog naloga može se izreći jednom godišnje. Sudske opomene možeš teoretski dobivati jednom mjesečno.
Vampirella said:
Hvala jos jednom, nisam znala da se dani kad ne radi mup (niti porezna, niti ista osim pekara :LOL: )
uzimaju kao valjani dani za rijesavanje stvari koje se trebaju rijesiti na mup-u :mrgreen:
Odsad to rijesavam sve dan ranije :mrgreen: Ne dam im taj jedan dan :LOL:
Upravni postupak. Osnove. Nemoj se pravit da ne znaš da se neradni dani računaju (rokovi za žalbe, podnošenje zahtjeva i sl. gluposti u upravnom postupku) :mrgreen:
 
A cuj, negdje moras probati  :giggle:
Ali bolje biti blesavo zensko ponekad, zar ne :mrgreen:

Btw, hvala za ovo
Hrvoje said:
Mjera pisanog upozorenja koju izriče mup umjesto prekršajnog naloga može se izreći jednom godišnje. Sudske opomene možeš teoretski dobivati jednom mjesečno.Upravni postupak. Osnove.
Nisam znala da je to tolliko odijeljeno sad. Inace si dozvolim jednu godisnje. A sad vise niti to, vise nisam student kojeg hrani majka :LOL: Svejedno hvala :wink:
 
Hrvoje said:
Zato se učlaniš u HAK (120kn godišnje) i imaš to besplatno.  :mrgreen:Nešto si ti milena krivo shvatila. Mjera pisanog upozorenja koju izriče mup umjesto prekršajnog naloga može se izreći jednom godišnje. Sudske opomene možeš teoretski dobivati jednom mjesečno.Upravni postupak. Osnove. Nemoj se pravit da ne znaš da se neradni dani računaju (rokovi za žalbe, podnošenje zahtjeva i sl. gluposti u upravnom postupku) :mrgreen:
Bilo bi fer reci da ako je zadnji dan roka neradni, onda rok istjece prvog iduceg radnog dana.
Osnove.:ugovor: :poke:
 
ipak postoji dobra stara izreka "bolje spriječit nego lječit"  i to riješiti ili zadnji dan kad ističe rega. ili dan prije ! (y)
A ima mi prijatelj situaciju da je kupio novi auto prije 3 g. tada ga registrirao i jedino tada tako da se već 2 g. voza bez jer je ostao bez posla pa nema za tega nofca!!! Kolika bi njega mogla dočekati kazna?????? :misli: Isto tako nije ni tablice odjavio ali kako živi kao podstanar malo teže ga nalaze valjda da još nije nikakva čestitka stigla?!
 
rizoc said:
ipak postoji dobra stara izreka "bolje spriječit nego lječit"  i to riješiti ili zadnji dan kad ističe rega. ili dan prije ! (y)
A ima mi prijatelj situaciju da je kupio novi auto prije 3 g. tada ga registrirao i jedino tada tako da se već 2 g. voza bez jer je ostao bez posla pa nema za tega nofca!!! Kolika bi njega mogla dočekati kazna?????? :misli: Isto tako nije ni tablice odjavio ali kako živi kao podstanar malo teže ga nalaze valjda da još nije nikakva čestitka stigla?!

ti mu budi pravi prijatelj pa ga drukni (y)

jer ako on negdje nekog trkne ili bilo šta, malo će mu biti 100 godina da otplati sve štete i kazne, a i takvima treba pod hitno palica i po leđima 8)
 
JAVADOS said:
15 dana je tolerancija.

okusio sam to na svojo koži
Jesi li spreman materijalno odgovarati za ovu tvrdnju? :wink:
 
Hrvoje said:
Jesi li spreman materijalno odgovarati za ovu tvrdnju? :wink:
Najviše do 12 netto plaća.  :LOL: :LOL: :LOL: