Istekao tehnicki...smijem li voziti??

H@k

Member
Prosla mi je rega. Na dt-u ima 10 dana i kako san ga sastavlja nisan ga moga osigurat i na tehnicki...Zanima me postoji li neko vrime izmedju da se smije voziti poslije isteka registracije? Al uz uvjet da uplatim osiguranje ali nemam tehnicki... Dakle sto je po zakonu?

Hvala
 
po zakonu je kazna za voznju s isteklom registracijom do 15 dana od isteka dost manja od one "prave"
a i vecina policajaca bi mogla progledat kroz prste ako je osiguranje placeno
 
Mozes ja sam vozil 20 dana bez tehnickog (ne i osiguranja) kaj bi bilo da su me copili neznam  :shock:

Uglavnom dok sam bil sa zenom na putu isteklo  :lipotan:


Znaci moze se sve ak te ne ulove :jesus:
 
GSX 1402 said:
:shock:
si siguran

120% :wink:

ti si za muriju neispravan one sekunde kad je prošao datum iz prometne, a u slučaju neke pizdarije, osiguranje ima počekni rok od 30 dana i u tom roku plaća sve štete po toj polici osiguranja, naravno ako nisi pijan, drogiran ili nešto treče koje nije u skladu s uvjetima osiguranja :wink:
 
tutankamon said:
120% :wink:

ti si za muriju neispravan one sekunde kad je prošao datum iz prometne, a u slučaju neke pizdarije, osiguranje ima počekni rok od 30 dana i u tom roku plaća sve štete po toj polici osiguranja, naravno ako nisi pijan, drogiran ili nešto treče koje nije u skladu s uvjetima osiguranja :wink:
ma daj, od kad....
 
Osiguranje ak kasnis i jedan dan moras pri sklapanju novog potpisat izjavu da nije bilo sranja to je nekaj novo
 
hrle said:
Osiguranje ak kasnis i jedan dan moras pri sklapanju novog potpisat izjavu da nije bilo sranja to je nekaj novo

ne kužim, ne pobjegneš nikuda u današnje doba interneta :misli:

prvi put čujem za te izjave :?
 
Ja potpisal pri sklapanju osiguranja kazem ti kasnil sam i moral potpisat,sad moze biti da je to radi ovog razdoblja koje osiguranje pokriva da sebe pokriju.
 
H@k said:
Prosla mi je rega. Na dt-u ima 10 dana i kako san ga sastavlja nisan ga moga osigurat i na tehnicki...Zanima me postoji li neko vrime izmedju da se smije voziti poslije isteka registracije? Al uz uvjet da uplatim osiguranje ali nemam tehnicki... Dakle sto je po zakonu?

Hvala

Nemoj se igrati.Pričao sam sa policajcom pa je rekao da se prije i moglo ali da više ne.
Nedavno je prijatelj(s autom) bio zaustavljen na granici.Bio je pon a istekla mu je dan ranije(ned).Morao je platiti kaznu.


Znam jedino da ćeš dobiti kaznu ako se ne registrira ili odjavi u roku od 15 dana nakon isteka registracije-
 
Plavi Lav said:
Nemoj se igrati.Pričao sam sa policajcom pa je rekao da se prije i moglo ali da više ne.
Nedavno je prijatelj(s autom) bio zaustavljen na granici.Bio je pon a istekla mu je dan ranije(ned).Morao je platiti kaznu.


Znam jedino da ćeš dobiti kaznu ako se ne registrira ili odjavi u roku od 15 dana nakon isteka registracije-
nece dobit kaznu jer se po naputku tolerira mjesec dana :wink:
 
osiguranje vrijedi do dana i sata uplate ... a tehnicki jos metar dana
 
jolly the roger said:
nece dobit kaznu jer se po naputku tolerira mjesec dana :wink:

:misli:
A ne znam,samo kažem za iskustvo,možda se varam naravno.
Tako mi je rekao policajac i bio sam prisautan kad je frend dobio kaznu.

To je bilo prije cirka mjesec dana.
 
ma kakavi napuci, pa već se dulje vrijem provodi akcija na smanjenju broja vozila koja sudjeljuju u prometu a istekla im rgistracija, pa nebu im se valjda toleriralo. nakon isteka tehničkog pregleda i police osiguranja, a koji datumi su vidljivo označeni u prometnoj i polici osiguranja, ne smije se sa vozilom na cestu, čak si vozilo u roku od 15 dana od isteka dužan odjaviti ili ponovno registrirati.
 
markookram said:
osiguranje vrijedi do dana i sata uplate ... a tehnicki jos metar dana

za osiguranje je istina...
a i tehnicki vrijedi samo do datuma u prometnoj...

prije se toleriralo 15ak dana (ili mjesec) sad vise ni dan...
 
markookram said:
osiguranje vrijedi do dana i sata uplate ... a tehnicki jos metar dana
nije točno.

figure said:
a i tehnicki vrijedi samo do datuma u prometnoj...
Nije točno.

Pa da čitate kaj vam napišem ne bi bubali takve gluposti :mrgreen:
 
hrle said:
Osiguranje ak kasnis i jedan dan moras pri sklapanju novog potpisat izjavu da nije bilo sranja to je nekaj novo

Kaj se teta zezala s tobom :misli:
Ja sam ga evo danas obnovio sa zakasnjenjem od 20 dana, bez ikakvog potpisivanja izjave. Mozda zato jer sam joj rekao da mi ga slucajno ne pise u rikverc tih 20 dana nego da tece od danas.....uglavnom nije bilo spomena o nikakvoj izjavi....
 
MadKec said:
Kaj se teta zezala s tobom :misli:
Ja sam ga evo danas obnovio sa zakasnjenjem od 20 dana, bez ikakvog potpisivanja izjave. Mozda zato jer sam joj rekao da mi ga slucajno ne pise u rikverc tih 20 dana nego da tece od danas.....uglavnom nije bilo spomena o nikakvoj izjavi....
tak je mene zajebala,sestru joj...isao nakon 2 mj i ona meni upise datum kojeg mi je isteklo  :x skuzio tek kasnije
 
bobo RR said:
tak je mene zajebala,sestru joj...isao nakon 2 mj i ona meni upise datum kojeg mi je isteklo  :x skuzio tek kasnije

I meni je htjela ali sam spomenuo promjenu osiguranja pa je rekla da moze napraviti iznimku....kuja proba pa ak ide ide...