Istekla registracija

nero3321

New member
Pozdrav

Istekla mi je registracija kao i polica osiguranja a nisam bio u mogucnosti odjaviti kako treba zbog posla

Zanima me koje je procedura ili moguce kazene jer mi je sredinom 7.mjeseca isteklo. Dal i dalje samo odnesem tablice i prometnu na policijsku ili..?
 
Pozdrav

Istekla mi je registracija kao i polica osiguranja a nisam bio u mogucnosti odjaviti kako treba zbog posla

Zanima me koje je procedura ili moguce kazene jer mi je sredinom 7.mjeseca isteklo. Dal i dalje samo odnesem tablice i prometnu na policijsku ili..?
Samo odi na tehnicki, sto ionako moras bilo da zelis registrirati ili odjaviti. Po zakonu je rok dva tjedna za odjavu ali prema nekim iskustvima nema kazne.
 
Po nekima nema, po nekima ima, sve navodno ovisi o tome u kojem dijelu mjeseca si to odradio, jer svaka PP koja se bavi prometnim evidencijama češlja, najčešće jednom mjesečno, evidencije vlasnika kojima je istekla registracija za vozila koja posjeduju, i tako ako su ta dva tjedna u vremenu početka od zadnjeg češljanja, ima velike šanse da neće dobiti, no ako je moguće u drugoj polovici tog mjesečnog roka, ima šanse da dobije prekršaj za neodjavljivanje vozila u zakonskom roku. Tako da si u pravu sa nekim iskustvima, jer iskustava ima svakakvih.
 
Odi na tehnički i odjavi s donesenom registracijskom pločicom ,kak veli Mate. Možeš odjaviti ili pohraniti pločice na mislim tri mjeseca maksimalno ako ćeš u tom roku ponovno registrirati.Ja sam dobio 90eura prošli tjedan za neodjavljeno vozilo,ako platiš u roku osam dana onda ide na 50%.Dobiješ uplatnicu ,a možeš i online.
 
Kazne su vratili nakon korone ali velim, prema iskustvima poznatih mislio sam da jos nisu ažurni no vidim da nije bas tako. Kako god, mora se tamo pojaviti.
 
Jednom sam prodao vozilo i nakon ohoho vidim da ga novi vlasnik nije prijavio na sebe, još je trajala registracija. Odem na tehnički, donesen kupoprodajni ugovor i kažem evo želim odjaviti automobil koji sam prodao, još je na mom imenu, ne želim na sud gubiti vrijeme napravi li lik neku kaznu ovo ono. Službenica kaže moramo kontaktirati novog vlasnika kako bi znao da je vozilo odavljeno? Ja u čudu, vozilo je još uvijek službeno moje, vozi ga neko treći, želim ga odjaviti sa svog imena. Ukratko nisu mi dali jer više nisam imao broj kupca i strepio sam do dana tehničkog kad je auto konačno izbrisan u registru mupa sa mog imena. Ja mislim da likuša i kolega pojma nisu imali o svom poslu, jer ne mogu vjerovati da mi nije omogućena pravna zaštita minimum tog tipa. Deset puta ali gospodine ako se što dogodi vi ćete na mup donijeti kupoprodajni ugovor...ja ponavljam jesam li ja idiot ili što i čemu da gubim bespotrebno živce i svoje vrijeme...ma kakvi... toliko sam izgovorio na račun države i vlasti da me skoro bilo strah kasnije doma.
Kazne su vratili nakon korone ali velim, prema iskustvima poznatih mislio sam da jos nisu ažurni no vidim da nije bas tako. Kako god, mora se tamo pojaviti.
 
Last edited:
Svako vozilo prije prodaje sam odjavio. Ne znam jel to i dalje potrebno, ali, zadnjih 30tak godina je funkcioniralo. Tako mislim i ubuduce ako me netko ne uvjeri da za tim nema potrebe.
 
Jednom sam prodao vozilo i nakon ohoho vidim da ga novi vlasnik nije prijavio na sebe, još je trajala registracija. Odem na tehnički, donesen kupoprodajni ugovor i kažem evo želim odjaviti automobil koji sam prodao, još je na mom imenu, ne želim na sud gubiti vrijeme napravi li lik neku kaznu ovo ono. Službenica kaže moramo kontaktirati novog vlasnika kako bi znao da je vozilo odavljeno? Ja u čudu, vozilo je još uvijek službeno moje, vozi ga neko treći, želim ga odjaviti sa svog imena. Ukratko nisu mi dali
Jesi imao plocice i prometnu?
 
Jesi imao plocice i prometnu?
Ne, pa prometna i pločice idu novom vlasniku. On je taj koji kod kupoprodaje mora vozilo prijaviti na sebe u roku od 15 dana, to odavno nije na prodavatelju. Vidim da 99 posto ljudi oteže s tom prijavom vozila do tehničkog kao da će uštediti nešto s time. Lekcija za ubuduće. Nije mi samo jasno da nemam nikakav naknadni mehanizam zaštite nego da kući primam kazne za prekršaje ili ne dao Bog kazneno djelo i onda kao briga me imam kupoprodajni?
 
Jednom sam prodao vozilo i nakon ohoho vidim da ga novi vlasnik nije prijavio na sebe, još je trajala registracija. Odem na tehnički, donesen kupoprodajni ugovor i kažem evo želim odjaviti automobil koji sam prodao, još je na mom imenu, ne želim na sud gubiti vrijeme napravi li lik neku kaznu ovo ono. Službenica kaže moramo kontaktirati novog vlasnika kako bi znao da je vozilo odavljeno? Ja u čudu, vozilo je još uvijek službeno moje, vozi ga neko treći, želim ga odjaviti sa svog imena. Ukratko nisu mi dali jer više nisam imao broj kupca i strepio sam do dana tehničkog kad je auto konačno izbrisan u registru mupa sa mog imena. Ja mislim da likuša i kolega pojma nisu imali o svom poslu, jer ne mogu vjerovati da mi nije omogućena pravna zaštita minimum tog tipa. Deset puta ali gospodine ako se što dogodi vi ćete na mup donijeti kupoprodajni ugovor...ja ponavljam jesam li ja idiot ili što i čemu da gubim bespotrebno živce i svoje vrijeme...ma kakvi... toliko sam izgovorio na račun države i vlasti da me skoro bilo strah kasnije doma.
Službenica (ako je to na tehničkom) nema pojma o svom poslu. Ja sam motor kojeg sam prodao u 6. mjesecu prošle godine, zbog očigledne nebrige novog vlasnika, prisilno odjavio sa kupoprodajnim ugovorom u 10. mjesecu. Svu proceduru sam bez problema napravio na najbližem tehničkom uz nadu da će novog vlasnika zaustaviti policija... Toliko o mojoj dobroj namjeri da vozaču ostavim tablicu i da on odjavi motor u najkraćem roku. Drugi put ćemo drugačije 😎
 
Imas kupoprodajni. Ne znam kako mozes odjavit bez prometne i plocice. Ako te to muci onda si trebao odjaviti prije prodaje a kupac neka dode.s probnom tablicom.
 
  • Like
Reactions: lili