Italjet formula 50

zlaja

New member
Vozdra ljudi imam italjet formula 50 pa malo ga lakiram uredzujem i tako dalje uglavnom pripremam za ljepe dane
nego sta bih mogao uraditi za brzinu ajmo reci od prilike ide on nekih 70 km  sve je standard na njemu sta bih se moglo sad uradit za brzinu preporucite mi nesto jeftino ne elektronski nego samo mehanicke stvari hvala unapred....
 
jako lijep skuter,vozio sam ga jedno vrijeme i posebno mi je drag,nije ni isao tako lose,ali morini masina,tesko da ces kod nas naci dijelove,probaj ali mislim da ces morati u italiji traziti,sto se tice performansi mozes staviti variomat da dobijes malo zivlje ubrzanje ali nije to nista puno,treba tu stavit kit i auspuh,izbora nemas puno,jedan od kiteva ako ne i jedini je malossi sport 70ccm,dobar i trajan kit,giza cilindar,klip sa dvije karike,base klasa i trajat ce,znaga 8-9hp,cijena vani cca 150e i jos neki auspuh,neznam koliko ima km skuter,vjerojatno puno jer je star,pa bi i radilica trebala,uglavnom imas mali izbor dijelova i nije tako lako do njih,mozda da ga vozis takvog a ako bas zelis bolje performanse onda ga prodaj i kupi nesto sa minarelli ili piaggio masinom,e tu vec ima mogucnosti tuninga...
 
eh kolko nisam vidio taj skuter...i dragstera, sjećam se kad su izašli da su bili neobičnog izgleda naspram drugih, uvijek su bili prepoznatljivi po izbačenom prednjem dijelu...
btw šteta ga je nabrijavat, dok gura gura, davno se on povukao sa tržišta a i bolje razmisli o 125 ili 250 ako već hoćeš brzinu jer ulagati hrpu love da bi dobio 10-15 kmh nema smisla, ovo se ne odnosi na tebe malaguti, ti ipak znaš skuter u dušu
 
e da da italjet je uvijek bio poseban,dragster je meni najdrazi skuter,ali dragster 50ccm je minarelli masina,tako da ima brdo tuning dijelova (y)
 
upravo jucer poslje posta mi je oslo sve u k.... klip zaribao vjerovali ili ne ali klip je 49,49ccm tako dasam odlucio busiti cilinder na 52ccm i izlivanje klipa raditi neznam dali ce utjecat puno na klipnjacu radilicu itd al mislim da nece bit lose nego sta vi kazete ???
 
zlaja said:
upravo jucer poslje posta mi je oslo sve u k.... klip zaribao vjerovali ili ne ali klip je 49,49ccm tako dasam odlucio busiti cilinder na 52ccm i izlivanje klipa raditi neznam dali ce utjecat puno na klipnjacu radilicu itd al mislim da nece bit lose nego sta vi kazete ???
gledaj.....ti motori su bili poznati po crkavanju gornjeg iglicastog lezaja klipnjace....dobro provjeri klipnjacu i iznutra prihvat lezaja...ako nadjes i najmanje tragove ostecenja....morat ces to promijeniti jer ce u kratkom roku crkuti opet....ili ces morati dati tokaru da ti napravi mesinganu piksu umjesto lezaja....stavljas malo vise ulja za mjesavinu (direkt u rezervar + pumpa)...i to je to..... 8)
 
zlaja said:
upravo jucer poslje posta mi je oslo sve u k.... klip zaribao vjerovali ili ne ali klip je 49,49ccm tako dasam odlucio busiti cilinder na 52ccm i izlivanje klipa raditi neznam dali ce utjecat puno na klipnjacu radilicu itd al mislim da nece bit lose nego sta vi kazete ???
kad vec to radis onda promijeni radilicu,jesi siguran da je radilica dobra?
 
radilica je ok sve sam provjerio a ono da stavljam malo vise ulja dobra ideja pokusacu i to....
nego pravo receno imam neki skakljiv osjecaj kod ove masine neznam sto pali super ide super itd al po ovim svim komentarima
hmmm..... razmisljam sad o promjeni motora iglicasti sam stavio nov tako da mislim da nece biti problema oko masine bar nebi trebalo biti daj te mi jos komenta stose tice masine jer slabo sam upoznat sa italjet masinama
 
ma nije to losa masina,nego se vise ne rade ili se bar ne uvoze skuteri sa tom masinom,kod nas ih ima jako malo polovnih i bas nema dijelova,malo je frka oko dijelova masine i ostalih dijelova,ja sam jedno vrijeme vozio taj skuter,skuter nije los i lijepo ide,ali eto muce ga ti dijelovi :(

ako ces ga prodavati,isto ga je tesko prodati,svi bijeze od toga,eno jedan u oglasniku za 700kn sa papirima,fale karike i auspuh...
 
malaguti sorry na offu, al da ne otvaram temu, susjed jedan vozio beta quadra skuter, 50 ccm a prvi i zadnji put sam vidio i cuto za taj motor, talijanski je kolko znam i podsjeca me na apriliu rally, kao gume su za dirt voznju, pa ono kakav je to skuter jer mi je totalna nepoznanica?
 
zlaja said:
radilica je ok sve sam provjerio a ono da stavljam malo vise ulja dobra ideja pokusacu i to....
nego pravo receno imam neki skakljiv osjecaj kod ove masine neznam sto pali super ide super itd al po ovim svim komentarima
hmmm..... razmisljam sad o promjeni motora iglicasti sam stavio nov tako da mislim da nece biti problema oko masine bar nebi trebalo biti daj te mi jos komenta stose tice masine jer slabo sam upoznat sa italjet masinama
masina je specificna....od samog pogona pumpe ulja preko pvc zupcanika.....do radilice sa 3 semeringa....inace radilica je dosta delikatna...pogotovo dio na koji dolazi variator....neobicno je dug...te je ta strana radilice napravljena iz 2 komada...stoga izbjegavaj bilokavo lupanje po njoj...je ces je baciti van centra tik-tak...a to ce za sobom povlaciti raspadanje glavnog lezaja u bloku....Znalo je cesto rikavati paljenje(cdi sa at špulom)....vrlo nekvalitetno IDM paljenje....Ne postoji formula 50 koja nema polomljene vijke cilindra...posto je nizak motor...i koljeno auspuha lupne u prepreku i pri najmanjem penjanju na trotoar...recimo...Takodjer su ima znali pustati rezervari goriva...na samoj spini...pri dnu...i tu nema popravka..sve neka privremena rijesenja.....Nema niti neke perfomanse taj skuter....i nije niti malo pogodan za nabrijavanje...jedino sto valja su kocnice i drzanje ceste...kao i izgled......Moj savjet...vozi ga bez puno cackanja po njemu..... :mrgreen:
 
Author said:
malaguti sorry na offu, al da ne otvaram temu, susjed jedan vozio beta quadra skuter, 50 ccm a prvi i zadnji put sam vidio i cuto za taj motor, talijanski je kolko znam i podsjeca me na apriliu rally, kao gume su za dirt voznju, pa ono kakav je to skuter jer mi je totalna nepoznanica?
dobar skuter,kao i svaki drugi talijanski,beta je talijanska,minarelli horizontal masina,ima dijelova,nema straha (y)

ista kao malaguti crosser...