IZBJEGAVANJE POREZA NA CMV!!!!!

ja bas jucer isao platit porez za motor...i reku idem pitat zasto mi je dosao porez za prosli motor koji sam prodao i odjavio u 7 mj. Kaze mi covjek da je to tako...ono zakon je takav nemoze se nista...

...pitam ga ja a oce mi se radunat porez i za ovaj novi motor i ovu godinu...kaze on da ce mi za ljedecu 2006 doc malo vise u koje ce se uracunat i ona 2 mj.

sad vi meni recite ko je tu lud...ja moram paltit i za stari i dio za novi motor...a isto placa i bivsi vlasnik...znaci oni dobivaju duplo love kad malo bolje pogledas....
...to je cisti kriminal...i onda vi meni recite da se cudite sto se pljackaju FINE, poste i ostale ustanove...
...od sad podrzavam svakog tko orobi neku takvu ustanovu ali pod uvjetom da nema smrtno stradalih i ranjenih..
 
kruns said:
Doc Luka said:
Pa ne znam budem probao pa vam javim nagodinu

Jel postoji zastara na porez CMV a ili ne dobio sam i za 2004 g sada :?: :?:

nema zastare, samo kamate (na kamate)!

samo kamate na glavnicu, nema više kamata na kamate
 
Ivann_ said:
j

sad vi meni recite ko je tu lud...ja moram paltit i za stari i dio za novi motor...a isto placa i bivsi vlasnik...znaci oni dobivaju duplo love kad malo bolje pogledas....
...to je cisti kriminal...i onda vi meni recite da se cudite sto se pljackaju FINE, poste i ostale ustanove...
...od sad podrzavam svakog tko orobi neku takvu ustanovu ali pod uvjetom da nema smrtno stradalih i ranjenih..

Nije to tako, ne placa se dva puta ista stvar (stavke 2 i 3):

Članak 19.
(1) Porez na cestovna motorna vozila plaća se prema rješenju o utvrđivanju poreza koje donosi nadležno porezno tijelo.
(2) Pri promjeni vlasništva cestovnoga motornog vozila tijekom kalendarske godine novi vlasnik ne plaća porez na cestovna motorna vozila ako je taj porez bio utvrđen prijašnjem vlasniku.
(3) Ako je tijekom kalendarske godine nabavljeno novo motorno vozilo, vlasnik toga vozila plaća godišnji porez umanjen za dio godine prije nabave vozila.
(4) Porez na cestovna motorna vozila plaća se u roku od 15 dana od dana dostave rješenja o utvrđivanju toga poreza.
 
sta se dešava sa kaskom kod odjave neznam,isto tako vjerovatno otkažeš i kasko,kao obavezno osiguranje.
A u prolječe ako je i za vozit prije 01.04 uplatim si samo probno osiguranje na 10 dana,nekih osamdeset kuna radi nedaj bože nekog sranja,probne tablice ni ne dižem.