Izgradnja komina za roštiljanje

Stavi gore križ i svi će misliti da imaš doma privatnu kapelu. :mrgreen: A i počinje sezona pa bi se to moglo isprobati, barba jako sumnja da će to raditi ispravno.:p
Ispekla je ona već stado od lani ali san uvik za dobro društvo i roštilj 😎

P.S.Malo baca na kapelicu,šta je je😊,samo šta je u sakristiji umisto fratra janjac 🤣
 
Ajde da malo oulživimo temu 😎
Mali update radova,približavamo se kraju većih radova.Još je u planu završiti plafon (gletanje i pituravanje) te puknit rigips iza kuhinje i oko prozora i vrata (bočne velike plohe s vrimenom ožbukati),struja i onda ću napraviti dobru pauzu.Nekako me sve vuče na to da ću polipiti sve unutra u tikule 😊
Aaa, lipo si ti to uredija, migranti apruvaju.

😁😁😁
 
  • Haha
Reactions: cadjo
Ispekla je ona već stado od lani ali san uvik za dobro društvo i roštilj 😎

P.S.Malo baca na kapelicu,šta je je😊,samo šta je u sakristiji umisto fratra janjac 🤣
Provan ja odgovorit na tvoj poziv u grupu al ne ide . Tija san te zvat na mob.Uživaj. :mrgreen:
 
Da malo vratimo temu u život 😎
 

Attachments

  • 20211225_134019.jpg
    20211225_134019.jpg
    2.6 MB · Views: 0
Super samo makni tu plastiku. :cry: I bolje izoliraj taj fumar tamo di prolazi kroz zapaljive materijale. ;)

I ja sam u slič. projektu samo su vrata i škure od drva, i ide stara brava sa velikim ključem, sve a la klasična konoba. Marangun upravo pila i blanja a kovač pravi bravariju.
Plastika i inoks nemaju šta tražit u Dalmaciji.
 
  • Like
Reactions: cadjo
Super samo makni tu plastiku. :cry: I bolje izoliraj taj fumar tamo di prolazi kroz zapaljive materijale. ;)

I ja sam u slič. projektu samo su vrata i škure od drva, i ide stara brava sa velikim ključem, sve a la klasična konoba. Marangun upravo pila i blanja a kovač pravi bravariju.
Plastika i inoks nemaju šta tražit u Dalmaciji.
Plastike nema osim stolarije,iša san na funkcionalnost a i stolarija je bila skoro mukte 😎
Fumar je izoliran max,stavija san cijev fi 150 kroz koji prolazi dimnjak,negorivu vunu oko njega i negorivi rigips tako da tu nebi smilo biti problema 👍
Ovaj od roštilja je čisti beton 😎
Unutra još nisan definira šta ide jer iman problem sa zagorenim zidovima,bojin se žbukati jer će crnilo izbijati...
Svakako puacjte slike i projekte u temu da vidimo kako idu gradnje vaših Sikstinskih kapelica 😃
 
  • Like
Reactions: enduro and alpine
Cadjo, svaka cast za komin. Imas li mozda nacrt sa mirama svog komina ? Ja imam izgledom dosta slican komin, ali mi ponekad kad je sve zatvoreno u prostoriji ( a drva malo vlazna ili je jaki dim dok su gradele ) izbaci malo dima vani. Mislim nije nista strasno, ali kako se lipo ugrije prostorija, smeta kad moras otvoriti prozor da ne dimi. Dovod zraka imam kao i ti naprid - zavjesu ( u koju dolaze 2 cijevi fi110) i na kojoj sam napravio rupe da izlazi zrak, te imam u kantunu komina jos jednu rupu za zrak. Mozda sam ostavia premali razmak izmedu vrha kosine i zida ( samo 11-12 cm) - rezultat: komin grije fantasticno, ali kad je prevelik dim, malo izade van. Mozda imas koji savjet ?
 
  • Like
Reactions: cadjo
Cadjo, svaka cast za komin. Imas li mozda nacrt sa mirama svog komina ? Ja imam izgledom dosta slican komin, ali mi ponekad kad je sve zatvoreno u prostoriji ( a drva malo vlazna ili je jaki dim dok su gradele ) izbaci malo dima vani. Mislim nije nista strasno, ali kako se lipo ugrije prostorija, smeta kad moras otvoriti prozor da ne dimi. Dovod zraka imam kao i ti naprid - zavjesu ( u koju dolaze 2 cijevi fi110) i na kojoj sam napravio rupe da izlazi zrak, te imam u kantunu komina jos jednu rupu za zrak. Mozda sam ostavia premali razmak izmedu vrha kosine i zida ( samo 11-12 cm) - rezultat: komin grije fantasticno, ali kad je prevelik dim, malo izade van. Mozda imas koji savjet ?
Svakako računati na dužinu dimnjaka,od radne površine komina do vrha iman 4.6 metara i po savjetu jednog stručnjaka to je optimalna dužina kako bi vuka kako triba.Nakon šta san ga produžija i proša krov za 1 metar svi problemčići su nestali.Vuče nenormalno 👍
 
Vječni sjaj se ne gasi 😎
Pošto smo sa vanjskim dilom gotovi sad je nakon godine pauze došlo na red sređivanje zidova unutra,stavljanje pločica i strujne instalacije....
Toliko san se satra u prvoj godini korone da mi je baš tribala dobra pauza 😜
Ispekli smo jedno stado stoke i jedno jato ribe do sad i zbilja radi savršeno. Dim se u prostoru namirisati ne može 😎😎
Srića pa san materijal kupija na početku korone jer je sad sve 50% skuplje 👎
 

Attachments

  • Screenshot_20220125-143317_Gallery.jpg
    Screenshot_20220125-143317_Gallery.jpg
    441 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: prpa
Planiram ovako nešto za terasu. Ima li možda tko iskustva sa ovim modelom ?
 

Attachments

  • rostilji-i-pecenjare-reta-23139-1.jpg
    rostilji-i-pecenjare-reta-23139-1.jpg
    179.3 KB · Views: 0
kakvo sredjivanje zidova iznutra,samo baci spric,nabavi vricu skoljkica i utisnes na svako.malo po koju... i nista vise,a gore razvuci ribarsku mrizu,u nju ubacis par boca...casa...i eto konobica,ja nebi to šminka...
 
kakvo sredjivanje zidova iznutra,samo baci spric,nabavi vricu skoljkica i utisnes na svako.malo po koju... i nista vise,a gore razvuci ribarsku mrizu,u nju ubacis par boca...casa...i eto konobica,ja nebi to šminka...
Zidovi su zagoreni i u običnom betonskom bloku,to izgleda očajno tako da se sređivamo sve da bude max uredno i funkcionalno 👍
 
  • Like
Reactions: Shepa and El Mravac