Izgradnja komina za roštiljanje

pogledaj što ima u bauhausu ili pevecu
osim ako ti je baš jako dosadno u životu i uletio si u krizu srednjih godina
 
MOONSHIELD said:
pogledaj što ima u bauhausu ili pevecu
osim ako ti je baš jako dosadno u životu i uletio si u krizu srednjih godina
Nisan u krizi srednjih godina nego iman vatrenicu cca 7x4 m i često sa ekipom guštan u njoj,sad je došlo vrime da to sredin kako triba (do sad je kuća bila na repertoaru).
Gotovi komini ne nude ništa ozbiljno jer triban prostor za ražanj,dvi peke i gradele da mogu stati (ne skupa naravno :) )
Zapravo cilu vatrenicu čekaju malo ozbiljniji zahvati kako bi slozija kutak za užitak....

P.S. Možda ipak je kriza [emoji38]

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
jeboteled, sad vidjeh temu ... ovo je još jedan forum gdje si pitanje postavio ... slika te odala ...  :LOL: :LOL:
 
mate said:
Kako ti sad možeš reći da si pogodio širinu i dužinu dimnjaka? Ne provociram, kod mene je nešto slično i zna se dogoditi da se dim vraća tak da sam bliži teoriji da više ovisi o vjetru i tlaku zraka... :mrgreen:

Podigni dimnjak još 30-50 cm ...  (y)
 
strasilo said:
jeboteled, sad vidjeh temu ... ovo je još jedan forum gdje si pitanje postavio ... slika te odala ...  [emoji38] [emoji38]
Na forum.hr praktički nikad ne pišem ali san stavija čisto da vidim kako ljudi razmišljaju pa ću probati napraviti nešto od svog :) ,tebe san odma skužija ;)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Ja sam ti skužio tokom vremena da oni koji najviše koriste pecala, roštilje i ostala stanja na vatru ustvari imaju najobičnije "sklepance" gdje nalože vatru i naprave žara i ispeku čuda ... A većina onih (ne mogu generalizirati  (y) ) koji su ulupali novce, neki čak i ozbiljne cifre u kojekakve objekte, njima to mahom služi za ukras .. :neznam: ... Osobno poznam popriličan broj takvih ...  :?
 
strasilo said:
Ja sam ti skužio tokom vremena da oni koji najviše koriste pecala, roštilje i ostala stanja na vatru ustvari imaju najobičnije "sklepance" gdje nalože vatru i naprave žara i ispeku čuda ... A većina onih (ne mogu generalizirati  (y) ) koji su ulupali novce, neki čak i ozbiljne cifre u kojekakve objekte, njima to mahom služi za ukras .. :neznam: ... Osobno poznam popriličan broj takvih ...  :?
Slazem se.
 
strasilo said:
Ja sam ti skužio tokom vremena da oni koji najviše koriste pecala, roštilje i ostala stanja na vatru ustvari imaju najobičnije "sklepance" gdje nalože vatru i naprave žara i ispeku čuda ... A većina onih (ne mogu generalizirati  (y) ) koji su ulupali novce, neki čak i ozbiljne cifre u kojekakve objekte, njima to mahom služi za ukras .. :neznam: ... Osobno poznam popriličan broj takvih ...  :?
Potpisujem,mene trenutno zanima izgradnja funkcionalnog komina na kojem mogu ispeći šta poželim,obitelj mi je uvik za akciju sta se tog tiče i često okrenemo odojka,janje a peke i gradele su standardna stvar.Ekipa mi isto često dodje tako da neće stajati.Završna dekoracija (lipljenje kamena) će vjerovatno pričekati jer imam drugih stvari na samoj vatrenici sređivat da bi bila ugodna za male feštice (sa velikim kapacitetima) :)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
prpa said:
Straša ima svugdje, :LOL:

Čovječe, u zadnjih par godina ukupno nisam ostavio postova diljem interneta koliko sam znao ovdje napisati u samo par dana ...  :LOL: :LOL:
 
Ide pure...
 

Attachments

  • IMG_20191225_101840.jpg
    IMG_20191225_101840.jpg
    1.8 MB · Views: 137
Ja to sve po seljački...pečenjaru zidam već 5 godina sigurno,cigla čeka samo nikako da krenem...[emoji2357]
7cf3e73cfc6bfa650db7e5a119e714d7.jpg
6b8a7a147160e89e3929baa6a3b08f1a.jpg
24536eb5673e73db906fe93b332809bc.jpg
 
U međuvremenu se služimo pečenjarom od oca ;)
1e0d823583b0d928e1b1e165913ae13e.jpg


Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
Mojih ruku djelo, pred desetak godina, zimi sluzi za šupu
 

Attachments

  • 20191225_142105.jpg
    20191225_142105.jpg
    985.3 KB · Views: 179
mate said:
Kako ti sad možeš reći da si pogodio širinu i dužinu dimnjaka? Ne provociram, kod mene je nešto slično i zna se dogoditi da se dim vraća tak da sam bliži teoriji da više ovisi o vjetru i tlaku zraka... :mrgreen:

Ne kužim jel mene pitaš? Ako da onda ti moram reči da je dimnjak pogođen100%. Išao sam na širinu a manje na visinu jer frend nije htel da bude jako visoko. Dim ne baca van na ložošte ni malo a to se i vidi na fotkama, Moj doma zna koji put vratit kad je takav pritisak t.j. vrijeme.
 
strasilo said:
Ja sam ti skužio tokom vremena da oni koji najviše koriste pecala, roštilje i ostala stanja na vatru ustvari imaju najobičnije "sklepance" gdje nalože vatru i naprave žara i ispeku čuda ... A većina onih (ne mogu generalizirati  (y) ) koji su ulupali novce, neki čak i ozbiljne cifre u kojekakve objekte, njima to mahom služi za ukras .. :neznam: ... Osobno poznam popriličan broj takvih ...  :?


Krivo si skužio...
 
rekao sam da ne mogu generalizirati ... ;) .. ali nisam krivo skužio ..  (y)