izgreban vizir motora...

alenko_636

New member
ovako... posto sam apriliu rs 250 kompletno dotjerao doslo je vrijeme i da se boja osvijezi...
medutim imam stvarno bisere od prijatelja... tak oda je doslo do male nezgode...

poskidao sam sve plastike da ih odnesem na farbanje, i kako su bile u garaži moj biserni frend je stao na vizir od motora, onaj komad od pleksiglasa... posto je bilo malo mracno kaze da ga nije vidio... :cry: :cry:

sad taj vizir ima ogrebotine sa unutrašnje strane... i to m smeta...

pa ako mi mozete dat neki savjet kako da ja to napravim da se te ogrebotine ne vide???
tj. dajte mi neki savjet da prijatelju ne trebam uzimat pare za novi komad... :LOL: :LOL:

hvala...
 
ma ne... ne svida mi se taq opcija zbog... jer brijem da nebi ljepo ispala...

sta nije moguce da se to uzmirgla lakira bezbojnim... pa onda naljepi prozirna plava folija gore...
 
a ono... podosta posto je u garazi betonski pod... a on se razbio preko toga... otprilike... pola milimetra... po meni dosta duboko... :misli:
 
hebi ga, onda ili cijeli pofarbaj , ili stavi neku naljepnicu, air - brusch ili pak novi kupi...
 
Shokrefumi said:
kupi si novog, nema mu pomoci.

Itekako ima pomoći. Samo deri sa vodobrusnim papirom,prvo grubljim pa sve finijim i na kraju polir pasta.  Za detaljnije informacije obrati se R1vtc  jer to sam vidio kod njega kako radi i ostao začuđen :wink:
 
boRRis929 said:
Itekako ima pomoći. Samo deri sa vodobrusnim papirom,prvo grubljim pa sve finijim i na kraju polir pasta.   Za detaljnije informacije obrati se R1vtc  jer to sam vidio kod njega kako radi i ostao začuđen :wink:

Je sve ovisi koliko je duboka ogrebotina!
 
PRObike USB said:
Je sve ovisi koliko je duboka ogrebotina!

Kaže da je oko pola milimetra. To se da bez problema izvuči ako je orginalni vizir jer je dosta debel
 
boRRis929 said:
Kaže da je oko pola milimetra. To se da bez problema izvuči ako je orginalni vizir jer je dosta debel

original je vizir... a debel je cca 5 - 6 mm... znaci moguce je da se spasi???  :bananarace: :bananarace:
 
alenko_636 said:
original je vizir... a debel je cca 5 - 6 mm... znaci moguce je da se spasi???  :bananarace: :bananarace:

Ako je tolika ogrebotina to se sigurno da riješiti. Ovisi koliko imaš volje za šlajfanje  :mrgreen:
 
boRRis929 said:
Ako je tolika ogrebotina to se sigurno da riješiti. Ovisi koliko imaš volje za šlajfanje  :mrgreen:

nemam ja volje....



.... ima frend...  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

fala momci... imate pivu od mene ako dodete u vrsar na bajkere za koji mesec... :LOL:
 
PRObike USB said:
Ja ti i za jedno pivo pošlajfam, to budu dvije :)

Ja ću gledati kako ti šlajfaš al ipak sam za pivo  :mrgreen:

alenko_636 said:
nemam ja volje....



.... ima frend...  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

fala momci... imate pivu od mene ako dodete u vrsar na bajkere za koji mesec... :LOL:
Samo ti nabavi karton pana i mi dolazimo (y)  Ponijet ćemo i mi jedan :mrgreen:
 
boRRis929 said:
Itekako ima pomoći. Samo deri sa vodobrusnim papirom,prvo grubljim pa sve finijim i na kraju polir pasta.   Za detaljnije informacije obrati se R1vtc  jer to sam vidio kod njega kako radi i ostao začuđen :wink:

        Sa kojim početi,i postepeno smanjivati pošto ja to i u sebe moram napraviti?1500 ili manje? :misli:
 
neznam od kud si, ali ima u donjoj zelini ( pokraj sesveta ) jedna firma kaj se bavi prozirnim namjetajem..

Meni su ispolirali vizir kacige ( sav izgreban od pada ) i praktički sam ga mogao ponovno koristit....samo mi je malo sliku izoblicavalo....a tebi to nije bitno na viziru motora jer ne gledas kroz njega....
I to mi je lik napravil za pola minute i dal sam mu za kafu posto je samo onak usput prislonil na tu četkicu za plexi  :misli:


(y)