Izgubio tablicu

OldBoy

New member
    ...vozio se zadnji put prije desetak dana i tek sada vidio da mi fali. Opala skupa sa nosačem. Koja je procedura?
 
Pokusaj u nalaznom uredu MUP-a u Heinzelovoj, mozda su je pronasli.
 
Odeš u muriju, prijaviš gubitak, platiš takse, novu pločicu i prometnu i pališ dalje, a oni raspišu potragu za starom pločicom...btw provjeri prije u postajama na čijem području si se kretao, možda je netko našao, donio u policiju pa čeka negdje, iako bi te vjerojatno zvali...možda si tako prištediš trošak...
 
Probaj se sjetit di si se vozio taj dan pa prođi taj đir ponovo,mi našli od frenda netko stavio na križanju uz stup semafora tak da svi vide
 
Borinjo said:
Odeš u muriju, prijaviš gubitak, platiš takse, novu pločicu i prometnu i pališ dalje, a oni raspišu potragu za starom pločicom...btw provjeri prije u postajama na čijem području si se kretao, možda je netko našao, donio u policiju pa čeka negdje, iako bi te vjerojatno zvali...možda si tako prištediš trošak...
mislim da mora proći nekaj tipa 2tj (ili 10 dana) od prijave i da u tom periodu ne može podići druge tablice...piše u nekom članku u narodnim novinama, samo sam ljen tražit...a možda se i nešto promjenilo u međuvremenu...
 
To je praksa samo ako je ukradena.
Objava u NN, i čekanje da je eventualno "pronađu".

:neznam:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
ok nisam nikad gubio tablicu ali frend je prije 5 godina pa eto, hvala na infu (y)
 
Prije tri godine izgubil sam tablicu na povratku iz Umaga. Bilo je to negde na obilaznici nakon naplatnih (zg obilaznica). Drugi dan sam otišel u PP u svom mjestu i prijavil gubitak. Gospođa na šalteru mi je rekla da pričekam desetak dana prije nego se službeno objavi i dala mi je potvrdu s kojom je rekla da se mogu voziti, u slučaju da me zaustavi policija. Sugerirala je da previše ne zujim izvan područja županije. Nakon desetak dana, iz jedne druge PP, nazvali su me dečki i rekli da je jedan gospodin pronašel tablicu i da dođem po nju.
Svi su bili izuzetno ljubazni.
Neznam dal se u međuvremenu nekaj promijenilo, kaj se procedure tiče.
 
Shepa said:
To je praksa samo ako je ukradena.
Objava u NN, i čekanje da je eventualno "pronađu".

:neznam:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
nema mi logike, ako je ukradena neće se pronaći osim ako je netko tko je ukrao ne vrati...a ako ju je krao neznam zašto bi je vratio, logičnije mi da ukoliko je izgubljena postoji šansa da je netko pronađe i vrati, onda mi to ima smisla pričekati 10ak dana...

druga nelogičnost je kako znati dali ti je netko "ukrao" tablicu, voziš se i primjetiš da je nema, pa veća je šansa da ti ispadne nego da netko ukrade, jedino ako si baš siguran da ti je tablica bila na motoru kad si se sparkirao, a drugi dan je nema...prema priči od Old-a on nije ni skužio dosta vremena da nema tablice gore, aj sad znaj jel ukradena ili je izgubio kad nezna ni on sam :smiley:

ali opet, poznavajući naš zakon koji izgleda ko švicarski sir ne iznenađuje me previše :mrgreen:
 
Ja sam prije manje od dvije godine izgubio prednju tablicu na službenom autu.
Znam da se ispunio neki formular, uplatila uplatnica i biljezi i u Heinzlovu na MUP sam odnio tablicu koja mi je ostala i  odmah sam dobio dvije nove.

Istina ne znam je li tajnica prijavljivala gubitak u NN, ali mislim da nije.

Al 100% nismo čekali deset dana, nego sam odmah drugi dan otišao na MUP po nove tablice.

Pozdrav!
 
Phobocaster said:
nema mi logike, ako je ukradena neće se pronaći osim ako je netko tko je ukrao ne vrati...a ako ju je krao neznam zašto bi je vratio, logičnije mi da ukoliko je izgubljena postoji šansa da je netko pronađe i vrati, onda mi to ima smisla pričekati 10ak dana...

druga nelogičnost je kako znati dali ti je netko "ukrao" tablicu, voziš se i primjetiš da je nema, pa veća je šansa da ti ispadne nego da netko ukrade, jedino ako si baš siguran da ti je tablica bila na motoru kad si se sparkirao, a drugi dan je nema...prema priči od Old-a on nije ni skužio dosta vremena da nema tablice gore, aj sad znaj jel ukradena ili je izgubio kad nezna ni on sam :smiley:

ali opet, poznavajući naš zakon koji izgleda ko švicarski sir ne iznenađuje me previše :mrgreen:

Nema čekanja, raspisuju odmah potragu za tablicom i poništavaju je u slučaju pronalaska bila izgubljena ili ukradena, u slučaju da si isto prijavio i dobio novu. Sigurno i provjereno.