Izljetanje divljači

Korisnik97

Member
Prošli ponedjeljak su mi na cesti gdje ima oznaka za divljač izletile divlje svinje. Kiša je taman bila prestala, a cesta skliska. To je rezultiralo padom, makar meni sva sreća nije bilo ništa, ali motoru je. Jel zna netko jel postoji neka naknada za to ili su se ogradili s tim trokutićem od znaka?
 
Ako si pao pri kočenju i bez kontakta sa životinjom (ili drugim vozilom), mislim da je to gubitak kontrole nad vozilom i možeš samo još dobiti kaznu za izazivanje prometne.
 
Sva lovačka društva imaju osiguranje nalet na životinje ( država je platila croatia osig policu od par miljuna) međutim, trebas ju udariti i po mogucnosti da ne pobjegne..

Nazalost imal sam situaciju gdje mi stranka udarila srnu, al srna je pobjegla, dosla policija, napravila zapisnik, medutim u zapisnik napisali da je vozilo udarilo u nepoznatu zivotinju, i croatia smjesna ne zeli priznati stetu... steta je bila malo preko 55 000kn...
 
I kad je udaris neces dobit nista od osiguranja osim sudskih troškova. Meni je srna skočila na auto u mjestu Dereza, nisam prekoracio brzinu, nisam bio pijan, cesta je bila mokra i malo maglovito i naravno po njihovom ide ona famozna "niste prilagodili brzinu uvjetima na cesti"
Znak za divljač je bio nekih 150m od mjesta odara. Uzeo sam odvjetnika, trazio vještačenje, mjerili mi dubinu šara na gumama, i na kraju sam sam platio popravak auta far, maska, huba, brisač, žmigavac, nosač haube desni i jos sitnica.. Suma sumarum 2300kn kazne, 1500odvjetnik,oko 7500 popravak auta i jos mi odnijeli srnu. Da sam bar nju pojeo
 
I kad je udaris neces dobit nista od osiguranja osim sudskih troškova. Meni je srna skočila na auto u mjestu Dereza, nisam prekoracio brzinu, nisam bio pijan, cesta je bila mokra i malo maglovito i naravno po njihovom ide ona famozna "niste prilagodili brzinu uvjetima na cesti"
Znak za divljač je bio nekih 150m od mjesta odara. Uzeo sam odvjetnika, trazio vještačenje, mjerili mi dubinu šara na gumama, i na kraju sam sam platio popravak auta far, maska, huba, brisač, žmigavac, nosač haube desni i jos sitnica.. Suma sumarum 2300kn kazne, 1500odvjetnik,oko 7500 popravak auta i jos mi odnijeli srnu. Da sam bar nju pojeo

Jel se ne može kod ugovaranja police doplatiti "nalet na divljač" ?
 
I kad je udaris neces dobit nista od osiguranja osim sudskih troškova. Meni je srna skočila na auto u mjestu Dereza, nisam prekoracio brzinu, nisam bio pijan, cesta je bila mokra i malo maglovito i naravno po njihovom ide ona famozna "niste prilagodili brzinu uvjetima na cesti"
Znak za divljač je bio nekih 150m od mjesta odara. Uzeo sam odvjetnika, trazio vještačenje, mjerili mi dubinu šara na gumama, i na kraju sam sam platio popravak auta far, maska, huba, brisač, žmigavac, nosač haube desni i jos sitnica.. Suma sumarum 2300kn kazne, 1500odvjetnik,oko 7500 popravak auta i jos mi odnijeli srnu. Da sam bar nju pojeo
To je vjerovatno bilo prije više godina. Po mom iskustvu, i kad ima znak, bitno je da je životinja prisutna, tj. zgažena. Za pernatu divljač je malo upitno. Ja sam se prije godinu dana bez problema naplatio kod Croatie, tad su oni bili osiguravatelj, srna je bila u pitanju i postojao je znak za divljač. Ali, napominjem, srna je završila mrtva kraj ceste.
 
To je vjerovatno bilo prije više godina. Po mom iskustvu, i kad ima znak, bitno je da je životinja prisutna, tj. zgažena. Za pernatu divljač je malo upitno. Ja sam se prije godinu dana bez problema naplatio kod Croatie, tad su oni bili osiguravatelj, srna je bila u pitanju i postojao je znak za divljač. Ali, napominjem, srna je završila mrtva kraj ceste.
bilo je davno,prije 15 godina. vjerojatno se nešto promjenilo od tad ali svakako uzet odvjetnika
 
Ja sam prije nekih 20 godina udario u srnu i ona je pobjegla. Bila je policija , a tražila se i potvrda od lovačkog društva.
Osiguranje je bilo Croatia i nikada nisam uspio dobiti odštetu jer srna nije pronađena.
Nakon toga imam uvijek za nalet divljači (barem kod auta), a sad razmišljam da nije to loše i kod motora imati.
 
Dakle moj slučaj.Srna me u punome trku srusila u G.Kotaru.Uopće je nisam udario od napred,doslovno je skočila na mene.Ostali smo ležati na cesti motor ja i srna.Nisam bio pijan i bio je znak postavljen,brzina oko 80.Sest dana bolnice i još dva mjeseca bolovanja,imao sam i AO+osiguranje za ozljede u slučaju pada,uzeo odvjetnika i ništa nisam dobio!Platio sam srnu,platio sam odvjetnika i štetu,bolnicu,čak mi ni osiguranje nije htjelo platiti AO+ koji sam imao.Svi su se ograđivali da oni nisu krivi,lovci na znak,osiguranje da su krivi lovci,to je bilo smiješno i tragično.Interesantno je da nisam platio kaznu jer za državu nisam bio kriv a za svih ostalih jesam.Moram napomenuti da je poznanik imao u to vrijeme sličnu situaciju samo je on sa 150 pogodio krmaču divlju na magistrali i sve su mu platili ali on je sin od jednog viđenijeg lovca iz tog kraja!Dakle rezime,ako si nečiji sin brat ako si na položaju utjecajan sve će ti biti plaćeno ako nisi kriv i nisi ničiji kriv si i platit ćeš sve a nećeš dobiti ništa čak ni ono što ti pripada po polici!Pametnome dosta!
 
  • Sad
Reactions: exfreerider

Obratite pažnju na prednji kraj motora koji je ostao nedirnut!Da sam je pogodio od napred sve bi se bilo raspalo,čak se i vizir nije slomio a oni su se vadili kako bi zakočio na vrijeme da nisam brzo vozio!U stvari sve vam je jasno!
 
Prije 3 tjedna stari sa skuterom opali divljač na osječkoj obilaznici.. Došla policija, živinu našli 15 m dalje u žitu. Došao tip iz lovačkog društva skratit mu muke i to je to. Na skuteru puklo nekoliko plastika, prijavili osiguravatelju lovaćkog društva, oni došli poslikali i mi naručili dijelove. Nikakvih problema nije bilo.
 
.Moram napomenuti da je poznanik imao u to vrijeme sličnu situaciju samo je on sa 150 pogodio krmaču divlju na magistrali i sve su mu platili ali on je sin od jednog viđenijeg lovca iz tog kraja!Dakle rezime,ako si nečiji sin brat ako si na položaju utjecajan sve će ti biti plaćeno ako nisi kriv i nisi ničiji kriv si i platit ćeš sve a nećeš dobiti ništa čak ni ono što ti pripada po polici!Pametnome dosta!

Kratak sažetak funkcioniranja države (y)
 
Kupio je crvenog ferarija da ostane neprimjetan. Jbg covjek se ne voli eksponirati..
 
Moj kolega s posla je u istoj šumici (autom) već drugi put pogodio srnu (pred par godina i pred par mjeseci).
Naplatio je štetu oba puta od lovaca (imao je advokata), iako je ova druga srna otišla, vještačili su dlaku koja je ostala na plastici.

Pred tri mjeseca sam (autom) na brzoj cesti zgazio lisicu koja je u zubima nosila zeca.
Nisam stao, kiša, noć, brza cesta nema zaustavnu traku. Samo plastika poklopca maglenke i letva su ostale negdje u mraku, cca 1500 kuna i idemo dalje.

Komentirao sam u osiguranju taj slučaj (kad sam produžavao policu), pa sam saznao ovaj detalj:
- dodatna osiguranja uz policu obaveznog osiguranja se kod prodaje vozila ne prenose na novog vlasnika
Dakle, šasija nakon prodaje ima obavezno osiguranje, a za sve ostalo (nalet divljači, stakla, dodatno osiguranje putnika) prethodni vlasnik može tražiti povrat za neiskorišteni dio.

Ili, što je češći slučaj, prvi vlasnik je popušio 100 EUR (prodao je nakon 2 mjeseca), drugi vlasnik misli da ima osiguranje, a nema. :)
 
  • Like
Reactions: tww0811