izludit ce me pocket...

Ivanos46

Well-known member
opet mi nece da paliiiii,poludit cu.

prije par dana sam sastavio masinu nanovo.

stavljeni novi semering,nova svijecica ngk,nova lulica ngk,nova prirubnica od karba+brtve,nova usisna lamelica.

na njemu je sve serisko osim karburatora,stavljen je dellorto sha 14/12.

znaci nanovo je sastavljena masina,i bio sam ga ovih dana samo palio,jer je bilo lose vrijeme,pa ga nisam mogo ici probati kako ide,pa sam danas oso probati i upalio mi je iz prve,i odem napraviti jedan krugi i ugasi mi se,i nece vise nikako da upali,bio mi je jedanput ili dvaput,kao da ce upali,ali nazalost nista.

baca iskru,znaci struja je ok,ali je jako slaba iskra,ali imam dvije bobine i sa oba dvije je slaba iskra,to valjda tako mora.

karburator je ociscen+stavljen je filter za gorivo.

i bio sam pogledo svijecicu jeli mokra,i nije suha je,znaci da ne dobiva gorivo.

ali neznam zasto nedobiva gorivo,kad su semering novi,karb je cist,prirubnica je nova na njoj nevuce falsh zrak,na blokovima takoder,sve sam pregledo,jednostavno neznam u cemu je problem.

eto pa pomogajte,ako znate...

ajmo strasilo ti si expert. :D


 
kakav imaš filter zraka ?

zatvori rukom usis na karburatoru i probaj upaliti onda (neka ti netko pomogne, ako nemožeš sam )

pa javi rezultate ... ;)
 
imam orginal filter zraka,prvo imas nekakvu metalnu mrezu i onda na to se natakne guma(airbox),pretpostavljam da znas kak to izgleda.

napravio sam kak si reko stavio sam ruku na filter za zrak i upalio mi je odma,ali cim maknem ruku odma se ugasi.

jel to znaci da negdje vuce falsh zrak ili nest drugo?

dizna u karbu je 53.

pa me sada zanima da nabavim i stavim vecu i jos me zanima taj filter zraka,da to ostavim ili da stavim gljivu?

 
stvar je u tome da je to malo preveliki karburator za tu mašinu i ne može napraviti dovoljan podtlak da povuče gorivo.. tj. preveliki je difuzor i količina usisanog zraka nije dovoljna da čiko Venturi odradi svoje. ..  :mrgreen:

uzmi za početak malo izolirke  ili duck tejpa i preljepi pola filtera, pa probaj .. ;)
 
ok,napravim danas tako,pa javim.

ali taj karb,ima jos deset klinaca tu u mom kvartu,svi imaju te mini bike/mini cross motore,pa im valja vise manje svima.

ja mislim da bi trebo staviti vecu diznu,sada je 53,pa sam mislio staviti 55 ili 56,onda bi trebo dobivati vise goriva.

i svijecica je sive boje,znaci presiromasna je smjesa.

ali probam ovo sa trakom,pa cu viditi. (y)
 
evo napravio sam kak si reko,pola filter sam izlijepio trakom i nece nikako da upali,jedino upali kad zatvorim cijeli usis zraka.

i sta cu sada,da probam staviti vecu diznu 55 ili 56,mislim prvo je moram nabaviti?

ili ti imas ideju sta bih mogo napraviti,a da radi.