izrada malih dijelova poliester,fiberglas,kevler,carbon...

honda cb900f

New member
zanima me dali itko ima iskustva s tim materijalima, ili ikojim od tih dakle poćeo sam oprilike konstruirati kako će mi izgedati streatfighter(kupio sam yzf,maske su mu polomljene ) te bi neki dijelovi mali bili potrebni da ih pokušam izraditi jer ono što sam zamislio ne mogu naći nikako na internetu a i dosta bi za neke stvari i uštedio a imao bih nešto što sam sam izradio a ne u luisa kupiš namontiraš te si kao meštar ,dakle te stvari neće biti na bi dijelovima koja su bitna za sigurnost ,vozna svojstva već više za šminku, npr na ralici bi koja je u dobrom stanju malo promjenio izgled (produžio je i povisio za cirka 10cm, rep imam nepituran a ako mu želim staviti odgovarajuću poziciju ima rupu 2 cm te je trebam popuniti jer naknadno će se sve pituravati) tako i neke druge stvari, znam da će biti grešaka ponavljanja te pitanje i isplatljivosti ali želim ići u tom smjeru jer je sve škola ako tko zna web stranicu o tome ili nešto korisno u svezi toga navalite
 
ps. znam da će biti brušenja,pilanja itd ali sve one mikromotore,frezice imam tj najbolji prijatelj tako da je bitna samo tehnika izrade tj nanošenja tih smola oprilike jer za detalje ću se u praksi pobrinit tj ponovit rad ispoćetka jer volim svoj hobi a posao mi je skroz drugi
 
usput....
Jel zna netko di se u Zagrebu mogu dat napravit plasticni dijelovi...mislim jel ima u ZG-u neka firma koja izraduje plastiku?...
Evo treba mi konkretno ova plastika......treba je napravit kao neki pklopac.......jel kad se skine orginalna plastika ostane rupa a tom mijestu..



Hvala
 
2honda cb 900 f
U bilo kojem ducanu boja i lakova kupis plasticnu smolu (kg ti stoji oko 30 kn) i dvije dodatne komponente koje uz nju dolaze (ucvrscivac i katalizator), takoder ti treba staklene vune koju kupis na istom mjestu. Onda zamjesas smolu s komponentama (omjer ti pise na ambalazi) i na ociscenu i izbrusenu plastiku naneses jedan sloj smole. Zatim odrezes odgovarajuci komad staklene vune i stavis ga na sloj smole. Onda pinelom umocenim u smolu "tapkas" po vuni dok ne upije, zatim naneses jos nekoliko slojeva vune po istoj proceduri dok ti ne bude odgovarajuce debljine. To se sve osusi u roku od nekoliko sati i onda to sve mozes pobrusit turpijom ili fleks-masinom. Zavrsno oblikovanje napravi kitom koji napravis tako da u smolu pomjesanu s katalizatorima dodas plasticni prah za pravljenje kita kojega takoder kupis u boja i lakova po mizerno niskim cijenama.
Nadan se da san pomoga.
 
jozy said:
U bilo kojem ducanu boja i lakova kupis plasticnu smolu (kg ti stoji oko 30 kn) i dvije dodatne komponente koje uz nju dolaze (ucvrscivac i katalizator), takoder ti treba staklene vune koju kupis na istom mjestu. Onda zamjesas smolu s komponentama (omjer ti pise na ambalazi) i na ociscenu i izbrusenu plastiku naneses jedan sloj smole. Zatim odrezes odgovarajuci komad staklene vune i stavis ga na sloj smole. Onda pinelom umocenim u smolu "tapkas" po vuni dok ne upije, zatim naneses jos nekoliko slojeva vune po istoj proceduri dok ti ne bude odgovarajuce debljine. To se sve osusi u roku od nekoliko sati i onda to sve mozes pobrusit turpijom ili fleks-masinom. Zavrsno oblikovanje napravi kitom koji napravis tako da u smolu pomjesanu s katalizatorima dodas plasticni prah za pravljenje kita kojega takoder kupis u boja i lakova po mizerno niskim cijenama.
Nadan se da san pomoga.

da sam kaj plastiku treba bas napravit novu...originalna izgleda ovako......e sad, sumnjam da bi bas mogo oblikovat kak treba tu plastiku...jel ima neko da mi to moze napravit?

Evo originala plastika...na nju se drzi blatobran a neda se blatobran sam maknut....
 
jozy said:
2honda cb 900 f
U bilo kojem ducanu boja i lakova kupis plasticnu smolu (kg ti stoji oko 30 kn) i dvije dodatne komponente koje uz nju dolaze (ucvrscivac i katalizator), takoder ti treba staklene vune koju kupis na istom mjestu. Onda zamjesas smolu s komponentama (omjer ti pise na ambalazi) i na ociscenu i izbrusenu plastiku naneses jedan sloj smole. Zatim odrezes odgovarajuci komad staklene vune i stavis ga na sloj smole. Onda pinelom umocenim u smolu "tapkas" po vuni dok ne upije, zatim naneses jos nekoliko slojeva vune po istoj proceduri dok ti ne bude odgovarajuce debljine. To se sve osusi u roku od nekoliko sati i onda to sve mozes pobrusit turpijom ili fleks-masinom. Zavrsno oblikovanje napravi kitom koji napravis tako da u smolu pomjesanu s katalizatorima dodas plasticni prah za pravljenje kita kojega takoder kupis u boja i lakova po mizerno niskim cijenama.
Nadan se da san pomoga.

bolja opcija je da umjesto vune kupiš pletenu mrežu...čvršće je i jednostavnije...
moraš samo pazit da ne zamješaš veliku količinu...to ti se sve suši u roku od 5-6 min ( ovisno o omjeru koji mješaš )...dakle, napraviš možd pola deci, pa ponovno napraviš pola deci itd ( ja sam imao preciznu vagu pa sam pravio količine smjese do 100 grama...nikad veće )
smjesa ti se počinje sušit kad se posuda u kojoj je smjesa počne grijati...

dakle...uzmeš 200 kn...kupiš to sve...i polako...
 
Nemoj pokusavati da sta radis sam s karbonom jer ces samo upropastiti ulozeni novac,A poliestet ti je igra to ti neko jednom pokaze i znas citav zivot