Izrada novog kljuca!

Ivanos46

Well-known member
htio bih si napraviti novi kljuc za zx10r.

imam dva crna,jedan je novi,nikad koristen,a ovaj sa kojim se je vozalo je vec istrosen,nekad iz prve sa njim pali,a nekad moram ga vaditi i stavljati dva tri puta,itd,moze posluzit svrsi,al je pri kraju....

ugl imam novi,pa cu sa tim se voziti,ali bih htio napraviti jos jedan da imam za rezervu,iako ce ovaj novi trajati godinama,al neka,bolje imati rezervni,nikad se nezna.

pa me zanima koja je procedura i koliko to kosta otprilike?
 
maredo said:
BMB ključ Ilica 64...ako nije kodiran kao moj na Versysu odmah gotovo...

Pa i kodirane isto rijese u par minuta, meni su na autu tako napravili, osim ako kodirani na motorima imaju nesto drugacije od ovih na autu?
 
Ivanos46 said:
htio bih si napraviti novi kljuc za zx10r.

imam dva crna,jedan je novi,nikad koristen,a ovaj sa kojim se je vozalo je vec istrosen,nekad iz prve sa njim pali,a nekad moram ga vaditi i stavljati dva tri puta,itd,moze posluzit svrsi,al je pri kraju....

ugl imam novi,pa cu sa tim se voziti,ali bih htio napraviti jos jedan da imam za rezervu,iako ce ovaj novi trajati godinama,al neka,bolje imati rezervni,nikad se nezna.

pa me zanima koja je procedura i koliko to kosta otprilike?
Vjerovatno je kodiran pa pretpostavljam da će te kostati 200- 300 kn.Triba izvaditi ampulu s kodom I pribaciti je u novi ključ...Mene je to veselje kostalo 300 kn jer nisan pita mestra odma posto je [emoji38]
Jedna stvar na koju me upozorija gospodin iz Top mota.U slučaju gubitka zadnjeg primjerka ključa u gadnom si problemu jer proizvođač ne isporučuje izrezbaren ni kodiran ključ.Kodiranje obavlja ovlašteni servis a rezbarenje ključari.Nakon toga san napravija jedan primjerak bez koda koji za svaki slučaj stoji u ladici za uzorak...
U suprotnom si prepušten na milost I nemilost ključara ;)

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

 
Stig said:
Pa i kodirane isto rijese u par minuta, meni su na autu tako napravili, osim ako kodirani na motorima imaju nesto drugacije od ovih na autu?
Sve stane u po ure posla ;)

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

 
U mom slucaju (na autu) nisu vadili ampulu (nema ni smisla jer bi onds taj org kljuc bio neupotrebljiv) nego kljuc stavili na citac taj neki, nakon toga novi kljuc stavili na taj isti uredjaj (ima u sebi ampulu koja je spremna za kod novi), nakon par sekunda ga je onda narezao po originalnom i sve bill gotovo za niti 5min
 
Stig said:
U mom slucaju (na autu) nisu vadili ampulu (nema ni smisla jer bi onds taj org kljuc bio neupotrebljiv) nego kljuc stavili na citac taj neki, nakon toga novi kljuc stavili na taj isti uredjaj (ima u sebi ampulu koja je spremna za kod novi), nakon par sekunda ga je onda narezao po originalnom i sve bill gotovo za niti 5min
Upravo tako..
 
ako sam vas dobro skuzio,znaci oni taj moj stari kljuc skeniraju i taj kod koji su skenirali prenesu na taj novi kljuc+jos normalno narezu zube i to je to.

dali da si narucim ovaj sa ebaya,posto ima logo od kawasakija,pretpostavljam da bravari nemaju sa tim logom od kawasakija.

https://www.ebay.com/itm/1-Blank-Key-Uncut-for-Kawasaki-Ninja-Zx6r-Zx10r-Zx12r-Z1000-Moto-Blue-Red-Black/253250720958?fits=Year%3A2007%7CMake%3AKawasaki&hash=item3af6eb54be:m:mBt4Yi-K1GvyOtoFuzzvJIQ

a mozda da posto imam novi kljuc,narucim ovaj sa ebaya pa kada mi dode,onda na njemu samo narezem zube,ko sto mi je na ovom novom kljucu,a onda kasnije ako mi bude trebao,mogu sa jednog od ova dva orginal kljuca dati da mi prenesu taj kod na taj kljuc sa ebaya,jel moze to tak?
 
Taj tvoj nema kod kao ni moj od Versysa..jebe ti se kaj nema logo nego piše Silca..
309894db3a76b26b1dd9003ebfe13a9f.jpg
 
na bravi pise immobilizer,valjda onda mora imati kod u kljucu ili sam ja nest pobrko? :misli:

motor je zx10r 07god.
 
bio danas do bravara sa kljucem i ima kod,tako da se mora kodirati.

cijena novog kljuca sa kodom je 350kn,ako ja kupim sa ebaya kljuc onda je 300kn.

ako mi samo nareze nove zube,bez koda onda je 100kn,jel to nije puno 100kn,sjecam se kada sam od kuce kljuceve iso kopirati pa je izaslo oko 20-30kn,tak da bas nekontam,zubi ko zubi na kljucu...

pitao sam dali popravlja brave,kaze da radi a cijena od 300 do 500kn,zavisi od problema.

stig je upravu,on samo uzme taj crni kljuc i nekako ga skenira u tom nekom uredaju,i onda taj kod prenese u novi kljuc,za crveni me nije ni pitao....

pitao sam ga dali se moze podmazati brava,ako steka,reko mi je da samo malo spricnem wd po kljucu i to je to.

jos cu otici u pon do drugog bravara,da vidim cijene.

danas cu si naruciti sa ebaya taj kljuc,pa kada dode,onda cu si napraviti,jer oni nemaju sa kawasaki logom.
 
Ne špricaj WD po ključu, ključ se tretira sa grafitnim prahom (kod bravara) WD ispire cilindar, ispočetka radi super a poslije šteka još jače
 
maredo said:
Ne špricaj WD po ključu, ključ se tretira sa grafitnim prahom (kod bravara) WD ispire cilindar, ispočetka radi super a poslije šteka još jače
A "nasolit" sa prahom grafitne olovke? Mit ili kvalitetno rjesenje?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 
nije mi spomenio grafitni prah,reko mi je da mogu sa wd podmazati,al samo malo po kljucu spricnem,tak da neznam. :misli:

 
u pon kad budem iso do drugog bravara da pitam za cijenu,pitat cu za taj grafitni prah,pa da mi i namaze po ovom novom kljucu sto imam.

nego de mi recite jel bude kljuc mastan od tog praha?
 
Ivanos46 said:
u pon kad budem iso do drugog bravara da pitam za cijenu,pitat cu za taj grafitni prah,pa da mi i namaze po ovom novom kljucu sto imam.

nego de mi recite jel bude kljuc mastan od tog praha?

Nije klasično masan, stavi se prah na ključ, ključ u bravu i malo se radi s njim da se rasporedi po štiftovima u cilindru, poslije obrišeš ključ da ti ne crni ruke i džepove
 
Čak ja znam da se brave "podmazivaju" grafitnom prahom, nikakvim WD-om. Pitanje je onda kakav je to bravar da daje takve preporuke?  :misli: