Izrada pomičnog stola - lifta za motocikle

grgaSH

Active member
Budući da se danas projektom naziva svaki posao koji traje duže od gableca , pa čak i kad ceca snima album naziva ga projektom, predstavit ću vam svoj novi projekt koji je nastao sasvim slučajno kad sam na tavanu radione ugledao neiskorištene kvadratve cijevi..nakon čišćenja prašine odmah mi se nad glavom pojavila žarulja u kojoj je bila za mene nadasve korisna ideja.. glavom su mi prostrujali  kotači sa sestrinih rola, plastični čepovi te ostale sočne pikanterije , a nisam se trebao ni puno nagovarati da naručim ploču dimenzija 800x2000. nakon par dana to je izgledalo ovako

28806ep.jpg


Za ovo je dovoljna čak i osnovnoškolska matematika te fizika, malo srednjoškolske bravarije i jednostavno se ne može otići u krivom smjeru

xgji3b.jpg





Namjera nije bila uložit veliki novac pa se nisam ni trudio potražit hidraulički cilindar. Budući da je teretana odradila svoje bio sam spreman riskirati i uglavio pogon na žgance. Nesvjesno :LOL: sam otišao do Kranjeca i tamo kupio malo kvalitetniju navojnu šipku M20 od metra dužine te nakon kraćenja i laganog tuninga moja špindla je već počela poprimat zavidan oblik :mrgreen:

xp4sx0.jpg


Kao dio stola koji šeta špindlom i nevjerojatnom lakoćom guta nadolazeće gangove iskorištena je najobičnija  proširena matica

549e9k.jpg





Svrha stola nije svakodnevno korištenje u nekom prometnom servisu već više za sastavljanje i održavanje motora, pa je umjesto aluminija pala ploča od iverice debljine 25mm kantirana abs-om koja će svoju zadaću obaviti bez ikakvih poteškoća

16bkadc.jpg





Kako se nakon prvog neuspjelog pokušaja špindla počela opako :chainsaw: sa vodilicom, istokarene su košuljice i sa svake strane ubačeni radijalno-aksijalni, odnosno konusno valjkasti ležajevi koji su je vodili ka svijetloj budućnosti njene, sada ne tako mukotrpne zadaće

20j3c61.jpg


2nqxsae.jpg


15asrp.jpg





farbanje je bilo jako dosadno :fajt:

ezhfza.jpg


abhumw.jpg


t822jo.jpg





..i napokon sastavljanje  :dance:

126dzsi.jpg


33kbyon.jpg


1reusw.jpg


256d7wg.jpg


2ev51xw.jpg


ve8buw.jpg


prevencija je pola zdravlja

2nu2f0x.jpg





Megalomanske dimenzije i crvena boja možda podsjećaju na neka prošla vremena ali ova spravica će mi uvelike olakšati u budućem radu pa preporučam svakome tko ima imalo volje i ambicija u ovom području da superiorno sruši kinesku konkurenciju od 2k i nešto kuna sa akcije iz metroa :yes:

kckxh2.jpg


2jb9ra.jpg


359eloj.jpg


w6xff4.jpg


2lkwmts.jpg


2r43lzo.jpg





 
volim te

:naklon:
 
Super posa.A koliko bi potrošia na stol recimo da si mora sve kupit a ne maznut seki i didu sa tavana.  (y)
 
sjedi 5  :mrgreen:

samo da si stavio blažujku umjesto ove iverice bilo bi za izvoz u SAD  (y) (y)
 
markookram said:
sjedi 5  :mrgreen:

samo da si stavio blažujku umjesto ove iverice bilo bi za izvoz u SAD  (y) (y)
e da je ovo e da je ono da je baba musko zvala bi se dusko al stvarno da si sa strane metnul neke lampe mogal bi i po noci sarafiti
 
svaka ti dala osim moje cure (y) (y) mrak. Fakat dobro izgleda.
Sad još odeš na jakuševacm za 100 kn kupiš mali elektromotor od nekog malo večeg ventilatora, staviš dvije remenice i remen (ili dva zopčanika) i riješio si problem kurble. Za mene je ovo predobro...Ja ni dotle ne bi dogurao.
 
Jojo Reborn said:
A koliko bi potrošia na stol recimo da si mora sve kupit a ne maznut seki i didu sa tavana.
stvarno ne znam :neznam: al siguran sam da bi onda optimizirao cjelu priču :mrgreen: 

live-for-ride said:
Sad još odeš na jakuševacm za 100 kn kupiš mali elektromotor od nekog malo večeg ventilatora, staviš dvije remenice i remen (ili dva zopčanika) i riješio si problem kurble.
ništa nije isključeno, prepravit i nadodat se uvijek može.. farbu mi sigurno neće biti žao sastrugat :D
 
Svaka cast Grga (y) (y)
samo..zakaj nisi stavio malo jace serafe u okretiste skara?da ti se ne spigaju sa vremenom
 
flugo said:
Svaka cast Grga (y) (y)
samo..zakaj nisi stavio malo jace serafe u okretiste skara?da ti se ne spigaju sa vremenom

..stavio sam malo tvrđe desetke..tu sila više djeluje na smicanje iliti odrez, ali za nešto sitno kn stavim druge ak se i poglodaju za par god :wink:
 
live-for-ride said:
svaka ti dala osim moje cure (y) (y) mrak. Fakat dobro izgleda.
Sad još odeš na jakuševacm za 100 kn kupiš mali elektromotor od nekog malo večeg ventilatora, staviš dvije remenice i remen (ili dva zopčanika) i riješio si problem kurble. Za mene je ovo predobro...Ja ni dotle ne bi dogurao.
mislim da je i aku-bušilica dovoljna za dizanje-spuštanje  :wink:
 
Ja sam tako nešto napravija odavno več, od starog bolničkog kreveta i metalne konstrukcije za transport motora,pokupljene isprid Piccila. Ima je i hidrauličnu pumpu na pedalu. Sad se taj eksponat nalazi u Mojte na Tomića stine.Jedini nedostatak mu je bila ogromna težina, a meni je trebalo nešto mobilno. Svaka čast na proizvodu (y).
 
vrlo dobro... čak odlično ...  (y) ... da ne kažem jebeno  (y)
ali stari ... koji ćurac će ti tako širok stol.... pa nećeš igrati ping pong na njemu ...  :misli: ... da je upola uži, još bi bio širok ...  :misli:
 
vladof said:
e da je ovo e da je ono da je baba musko zvala bi se dusko al stvarno da si sa strane metnul neke lampe mogal bi i po noci sarafiti
e vidi sad njega  :mrgreen:

mislil sam zbog odrzavanja ... lako se cisti i ne upija vlagu a i cvrsta je pa se nece ruliti niti ostajati na njoj tragovi nogara i sl.  :jesus:
 
super sigurno si se naj.... sa time, kaj nisi nekak napravil da su ti kotači oslobođeni da možeš podmazivat lanac i ostalo........
 
strasilo said:
ali stari ... koji ćurac će ti tako širok stol.... pa nećeš igrati ping pong na njemu ...
:mrgreen: istina.. frendovi se isto čude zašto te dimenzije :misli: kak sam i gore napisao osnovna zadaća nije za servisiranje, najgore mi je kad pri sastavljanju od nule moram tražit mjesto za dijelove i alat..ne mora uvijek motor bit gore, kad nešto radim ne volim bit ograničen radnim prostorom, a kad se ne osjećam ugodno onda uopće ne radim :D bar ne ovo iz hobija.. ako ga ne koristim sklopim ga i stavim uz zid i nikom neće smetat


to: markookram & puskacbr : Što se tiče habanja iverice od nogara, štendera i sl. preko nje ide guma, linoleum ili ništa opet ovisno kaj se radi..