Jawa 175ccm

DjGyzmo

New member
danas sam dobio jawvu 175 na poklon....

uglavnom stanje je koma...znam da namotaji ne rade...motor nije radio 5-6 godina...kolko mi rekao covijek upali na ispravljac od 6V i radi ali se ugasi na dodavanje gasa...aku nema....

sada bi ja to sve kompletno rastavio i pregledao...di ima dijelova novih za kupnju...ili polovnih koji mi trebaju

i opcenito koji su moguci problemi s njome jos.... :mrgreen:
 
DjGyzmo said:
danas sam dobio jawvu 175 na poklon....

uglavnom stanje je koma...znam da namotaji ne rade...motor nije radio 5-6 godina...kolko mi rekao covijek upali na ispravljac od 6V i radi ali se ugasi na dodavanje gasa...aku nema....

sada bi ja to sve kompletno rastavio i pregledao...di ima dijelova novih za kupnju...ili polovnih koji mi trebaju

i opcenito koji su moguci problemi s njome jos.... :mrgreen:

mnogobrojne, ali ako ih rijesis imat ces vrlo zabavan motor, mene je napr. hebela "trkaca" getriba, prva gore ostale dole
 
sid said:
mnogobrojne, ali ako ih rijesis imat ces vrlo zabavan motor, mene je napr. hebela "trkaca" getriba, prva gore ostale dole
ma ono motor je u jako teskom stanju...takorec treba sve staviti novo i izmijeniti da se pripremi za oldtimera....
 
DjGyzmo said:
ma ono motor je u jako teskom stanju...takorec treba sve staviti novo i izmijeniti da se pripremi za oldtimera....

polako i bez zurbe,

jeftinije i bolje slozeno  (y)
 
Šta se tiće paljenja nađi tokara da ti napravi ploču za magnetno paljenje. Sa tim si riješio veliki problem kod nje. Tako sam ja sebi napravio 80 i neke radila je ko urica.  (y)
 
Ja sam je davno imao, i svakako preporučujem magnetno paljenje  (y)
 
ja sam ju davno imao, sjecam se da me je jako jebela guma od frgazera do filtera za zrak, nikakve improvizacije nisu pomogle dok nisam nabavio original,

ne sjacma se jesam li koristio bobinu i regler od bube  :misli:
 
Ra said:
Ja sam je davno imao, i svakako preporučujem magnetno paljenje  (y)
Samo treba pazit jel magnet desni ili lijevi..da nebi išla u rikverc.  :mrgreen:
Eh koliko sam pive popio u okladama za taj rikverc.  :mrgreen:
 
skuco said:
Samo treba pazit jel magnet desni ili lijevi..da nebi išla u rikverc.  :mrgreen:
Eh koliko sam pive popio u okladama za taj rikverc.  :mrgreen:
aj kad se vidimo u graciji pa te pitam onda za nju malo :D
 
skuco said:
Šta se tiće paljenja nađi tokara da ti napravi ploču za magnetno paljenje. Sa tim si riješio veliki problem kod nje. Tako sam ja sebi napravio 80 i neke radila je ko urica.  (y)
Konus na radilici kao iz Tomosa,samo šaraf-vijak m-8 zategni i peri,Škuco ispada da smo svi onda imali ista rješenja,moja
           je 80-tih bila klinički mrtva ali je još iza reankarnacije svirala i išla,bila mi je i ostala draga, '68 godište,stisneš mjenjač,
           podigneš ga,pretvori se u kurblu,nagaziš,upališ,stisneš kvačilo,ubaciš u brzinu i nastaju parodije,brzine su bile kontra od
           ostalih motora,1 gori druge prema doli i zajeb uvijek kad sjedaš s nje na drugi motor i obrnuto-16 colne felgice i na njima
           nepoderive Barumke,već davno bila tema di smo prepričali sve o svim Jawama a i o ČZ-u pa bi i ispravio da je ovo bila
           ČZ-175 ali skoro pa isto  (y)
 
papillon said:
Konus na radilici kao iz Tomosa,samo šaraf-vijak m-8 zategni i peri,Škuco ispada da smo svi onda imali ista rješenja,moja
           je 80-tih bila klinički mrtva ali je još iza reankarnacije svirala i išla,bila mi je i ostala draga, '68 godište,stisneš mjenjač,
           podigneš ga,pretvori se u kurblu,nagaziš,upališ,stisneš kvačilo,ubaciš u brzinu i nastaju parodije,brzine su bile kontra od
           ostalih motora,1 gori druge prema doli i zajeb uvijek kad sjedaš s nje na drugi motor i obrnuto-16 colne felgice i na njima
           nepoderive Barumke,već davno bila tema di smo prepričali sve o svim Jawama a i o ČZ-u pa bi i ispravio da je ovo bila
           ČZ-175 ali skoro pa isto  (y)
A koliko je tek piva palo na oklade da možeš ubacit i krenut bez kvaćila.. mislim ručnog..  :LOL:  (y)
Ja sa grobnika donesao neke stare malo šire gume,bio sam glavni.  :LOL:
 
kaj se tiče djelova, definitivno put pod noge u mađariju, kod atile, čovjek je jeftin ( prema onome kaj moreš kupit kod nas; to svi nabavljaju od njega i daleko su skuplji) a ima ama baš sve, ako nema, koji telefonski poziv i dolaze djelovi vrlo brzo :)
ja sam za starog išel kod atile po djelove, on nije imal vremena, zna i on a i drugi koji tam radi hrvatski ( nabada recimo ) al se da dosta dobro dogovoriti s njim, razumije te sve kaj trebaš  (y) susretljiv je kaj se tiče računa, nebude ti napisal ako se ne varam preko 300kn ako si sam da te ne prcaju na carini.. ako te zanima još kaj slobodno se javi :D
 
rudakc said:
kaj se tiče djelova, definitivno put pod noge u mađariju, kod atile, čovjek je jeftin ( prema onome kaj moreš kupit kod nas; to svi nabavljaju od njega i daleko su skuplji) a ima ama baš sve, ako nema, koji telefonski poziv i dolaze djelovi vrlo brzo :)
ja sam za starog išel kod atile po djelove, on nije imal vremena, zna i on a i drugi koji tam radi hrvatski ( nabada recimo ) al se da dosta dobro dogovoriti s njim, razumije te sve kaj trebaš  (y) susretljiv je kaj se tiče računa, nebude ti napisal ako se ne varam preko 300kn ako si sam da te ne prcaju na carini.. ako te zanima još kaj slobodno se javi :D

hej kolega pretpostavljam da "atila" the man ima dijelova i za mz... pa ako moze neki kontakt ili adresa cijenjenog gospodina?
hvala
 
tata je vozil čz 175 iz 77. ja sam je prije 10. godina rastavio kako  bih je složio, dao na brušenje cilindar i kupio novi klip, i tako sve ostavio. neki dan sam odlučio to stvarno složiti, našao cilindar i klip, ali karike i cilindar su zahrđali. kakve su mi šanse za to složiti? struja , kromiranje felgi, lančanik, lanac dolaze kasnije na red.
 
Imam jednu komplet mašinu zviška 175ccm picpic, al mislim da je tvoja novija ??  :misli:
 
Fino ju je viditi nakon toliko godina  (y)