Jawa 350 634

Matozd

Member
da predstavim svoj projekt, kako naslov govori radi se o starom cvajkanu, jawa od mog tate, stari mi je davnooo davnoo vozao jawe, 175,250,350, mzejce i sva ta cuda, i ostala je jedna jawa u garaži na selu,vise od20 g cekala i tu i tamo upaljena, i odlucio sam je nedavno obnoviti i prisvojiti, prvo sam je rastavio do zadnjeg vijka, opjeskario ramu i metalne dijelove koji su bili u boji, uspricao temeljom i i završna 2k crna sjajna, dio kromiranih dijelova je dobro izdrzao 37g, dosta potrosnih dijelova sam kupio u češkoj,kupio sam i elektronsko paljenje umjesto njenog platinskog i prebacujem je na 12 v sa 6v, trenutno je u fazi sastavljanja tj kad nadjem vremena izgubim pokoji sat na njoj, nadam se da ce ubrzo na cestu
 
Uz nove dijelove mi fale jos neke stvari, to cu opet povuci iz ceske, ali mi fale prednji amortizeri za sada i 1 felga, pa ako ima tko da trzimo bio bi zahvalan
 
Radovi izgledaju odlicno. Bit ce motoric super.
Jesi li otvarao masinu? Nebi bilo lose barem ocistit karike, tj utore. Nakon toliko stajanja rado se zalijepe.
Sta se tice dijelova, ima u Ravnoj Gori jedan "sakupljac" koji nama proda neke sitnice sta nam zatrebaju.
Provjerit cu ima li sta za tvoj model pa cu proslijedit kontakt.
 
Hele hvala, masina pali radi odlicno,tako da je ne otvaram dok ne stane, super bi bilo da ima amortizere 😃
 
To majstore,to !!! Oživjeti i staviti ponovno u funkciju.To je to .Naprijed samo ,nadam se da će uspomene oživjeti i da će djelomice pokriti troškove ulaganja.Ne treba bajk biti High tech proizvod da bi izazvao oduševljenje prilikom vožnje.
 
Hele,jel imaš tu čezetku,iz avatara?
IMG_20200924_215248.jpg
 
  • Like
Reactions: prpa
Aajoj,nostalgija,imao sam Jawu350 sport-twin, 89 do 91...zadnju seriju,super je bila,nema u nje nikakvih kvarova,jedino je trebalo uvik imati sa sobom kacavidu,ako platine pocnu zafrkavati...ostalo super...
 
  • Like
Reactions: hele
Super si to upicanio svaka čast.
Lipo je sačuvati i urediti uspomenu (y)
 

Ovu sliku sam već vidija negdi na forumu,vlasnik ove Čeze mislim da znan ko je ali za Juniora ne znan
.Na žalost i Juniora sve manje a Seniori su ka Lički medvidi.ČZ-etke u originalu također.
Guštajte ljudi