Jawa 350 634

Bravo na trudu i angažmanu. Lijepo je vidjeti stare mašine koji su nekad ponosno dimli po cestama opet u akciji.
Mene non stop peru filmovi za nabavit još koji stari motorček, ali na žalost (ili na sreću) nemam ni vremena ni mjesta više gdje ih držati.
 
Nađoh u garaži, pa još premišljam pozabaviti se time ili dati nekome sa više vremena i pameti da ju uzme pod projekt...
 

Attachments

  • Jawa 2.jpg
    Jawa 2.jpg
    164.7 KB · Views: 128
  • Like
Reactions: drifter947
1975. 1. serija 5 kom. https://www.tomos-riders.com/tehnicki-podaci-sheme-i-razni-manuali/tomos-senior/
1977. 2. serija oko 20 kom. od planiranih 50 kom. https://www.tapatalk.com/groups/tomosfr/tomos-cross-50-senior-1977-t16523.html
1978. Zadnja verzija. http://www.tomossrbija.com/forum/viewthread.php?thread_id=3479
Capture.PNG Capture.PNG

Osijek 1977.-1982. 2 Tomos Senior sa E-90 masinom i regani. Oba nabudeni 15 KS, 115 km/h top, 1 imao 6. brzinu.
1 pobijedio Cross Country trku protiv CZ 175 (mozda i 250?).
Oba isli u Koper da pokazu Slovencima, jako se cudili kako su 3 Slavonca napravili.
Offroad pucaju nosaci masine i isteze lanac, po cesti sve ok.

20190113_104400.jpg 20190113_105443.jpg
20190113_105433.jpg


7.2013. Naletio na Juniora kod bivseg vlasnika 1 od gore navedenog Seniora. ;)

20130616223007.jpg 20130616223107.jpg
 
Last edited:
Evo jedan 900r na njuškalu
Šifra oglasa: 31190025
 
Ima tip fora primjerke...odmah mi padaju na pamet glupe ideje....
 
  • Haha
Reactions: MOONSHIELD
Jebote, tema o Jawi, a nema čega nema, od Tomosa do Hondi... i tupavih oglasa. Dajte ljudi, ima temi za ta sranja...
 
Jebote, tema o Jawi, a nema čega nema, od Tomosa do Hondi... i tupavih oglasa. Dajte ljudi, ima temi za ta sranja...
Emocionalno ti Brajo neznas uopce o Jawi nista,u neko vrime,ko je imao Jawu 350 sport twin recimo...to ti je bilo,koda sad vozis danas novog Stroma,ili Hondu...il vec sta ti vozis... ;)
 
Emocionalno ti Brajo neznas uopce o Jawi nista,u neko vrime,ko je imao Jawu 350 sport twin recimo...to ti je bilo,koda sad vozis danas novog Stroma,ili Hondu...il vec sta ti vozis... ;)

Ti si još jedan intelektualac koji o ljudima o kojima nema pojma - ipak sve zna...?

Ja o Jawi znam - ajmo biti bahati pa reći "puno" - jer sam odrastao sa Jawama, ČZ-tkama, MZ-ima itd, to je bio maksimum običnog čovjeka, japance su vozili sineki gastarbajtera, BMW-e murja i još poneki dobrostojeći... i mojih 55 godina života veli da je tako. A sada, otkuda ti znaš i koliko ti godina imaš da ćeš meni reći "brajo" i učiti me tome, ne znam... i nije neko vrime, nego je to bilo tamo kasnih sedamdesetih i početkom osamdesetih... da si tada živio - znao bi... no nema veze, samo ti uživaj u svojem znanju.

Sa druge strane, ja sam se osvrnuo na serendanje u temi sa kojekakvim šatro interesantnim oglasima i ubacivanjem kojekakvih motora iz davnih vremena, iako je tema Jawa 350... pa i sa te strane ne znam što tebe smeta? Za sve te gluposti postoje teme i postoji mjesto, pa neka se ljudi toga drže i sve pet, kada već admin ljenčari... pustite temu o Jawi - Jawama...
 
Evo ga još jedan koji je odrastao na Jawama, ČZ i MZ.
Indijci kupili Jawu i ponovo ju počeli praviti. Pojavit će se i u EU mada čisto sumnjam na neki uspjeh
 
  • Like
Reactions: Village
koliko uopće realno vrijedi ta jawa 350?? vrijedi li se s time zajebavati??

kad smo kod emze, ja bi sf-a :mrgreen:
 
Evo ga još jedan koji je odrastao na Jawama, ČZ i MZ. Indijci kupili Jawu i ponovo ju počeli praviti. Pojavit će se i u EU mada čisto sumnjam na neki uspjeh

Pa odrasli smo svi tih mojih "godina proizvodnje" na njima jer drugoga nije ni bilo...

A hoće li biti uspjeh, to je relativno sa naše točke gledišta, jer kao prvo teško je reći išta realno obzirom današnja Jawa sigurno nije tehnički u nikakvoj vezi sa starom Jawom, a kao drugo - takovi motocikli su ionako većinom namijenjeni dalekoistočnim tržištima koja se ne zamaraju sa eko-normama i gdje se takovi motocikli, kao osnovno obiteljsko prijevozno sredstvo, prodaju u milijunima primjeraka, tako da njih uspjeh u EU baš i ne zanima, kao niti jedan Royal Enfield, oni od toga ne žive...

Kod nas, takovi bajkovi su za ljubitelje, a tome doprinosi i set podataka tipa "jednocilindrični četverotaktni motor zapremnine 293 ccm, hlađen vodom, 4 ventila, ubrizgavanje goriva, 27 KS, 28 Nm (pri nepoznatom broju okretaja), 6-brzinski mjenjač… "