Jawa danas

Kako?
Duke 125 je tamo 10 ovdje 37 = 3,7x više
BMW G310R je tamo 21 ovdje 42 = 2x više
Royal Enfield Himalayan je tamo 16 ovdje 39 = 2,4x više

Prvo je pitanje GDJE je to tamo.

Druga je stvar što je npr. BMW njemački proizvod kojeg tamo samo sastavljaju (ali je proizveden i dizajniran po njemačkom standardu, ne indijskom, znači i takav je proizvod njemačke pameti i zahtjeva njihove kvalitete), dok je npr. Royal Enfield original njihov proizvod.

Treća je stvar u homologacijskim i inim normama i razinama opreme, jer neki taj model za njihovo tržište vjerojatno po ničemu nije kao i onaj za npr. njemačko tržište..

Ti veliš da KTM "tamo" košta 10.000 kuna? Ili da BMW "tamo" košta 21.000 kuna? Gdje, u salonu?

Sve da i je tako, i da su to posve isti motocikli (a vjerujem da nisu), dovezi si ga sam od "tamo" i plati samo atest, pa da vidimo koliko će te izaći...
 
Što nisi shvatio...?

Pa nije ista stvar motor koji je dizajniran i razvijen u Njemačkoj i u Indiji se samo proizvodi po NJEMAČKIM standardima kvalitete, dimenzija i svega ostaloga, i indijski motor koji je razvijen i proizvodi se po indijskim standardima i tehnologiji - zajedničko im je samo to što se obje tvornice nalaze u Indiji, i ništa više!
 
E sada to ne znam točno ni ja, ali znalci će prepoznati, a i ja nešto naučiti pritom... papire negdje ima, samo gdje... ionako nije bila moja, ali nije ništa neizvedivo i nelegalno...
 

Attachments

  • Jawa 1.jpg
    Jawa 1.jpg
    200.5 KB · Views: 59
  • Jawa 2.jpg
    Jawa 2.jpg
    164.7 KB · Views: 60
Tip 634-5 isto kao moja, proizvodila se od 73 do 83, za tocnost pogledaj na plocici kod volana tj iza svjetla na rami
 
  • Like
Reactions: Village
E sada to ne znam točno ni ja, ali znalci će prepoznati, a i ja nešto naučiti pritom... papire negdje ima, samo gdje... ionako nije bila moja, ali nije ništa neizvedivo i nelegalno...
Probaj na nekom ceskom oglasu, kod nas tesko da ce se ko uhvatiti toga, muka s djelovima ovo ono, znam za jednog decka koji je imao jawu uredio ju i stavio na neki oglas, dosao covjek iz ceske kombijem po nju
 
  • Like
Reactions: Village