Jawom oko svijeta!!!

Pinta 001 JA

Well-known member
Poštovani kolege! Ovom temom samo želim ukazati na to da za putovanje nije važan motor koji vozite nego volja. Puno vas to već možda zna, ali mislim da velika većina, nažalost ipak misli drugačije. Lika sam upoznao u Bratislavi na moto sajmu i malko smo popričali. Da skratim. Ono što me oduševilo bilo je kad mi je rekao da je jedan od glavnih razloga da krene na put bio da dokaže da se na takav put može uputiti na bilo kojem motoru i to jer ga je isprovociralo nešto u vezi BMW GS 1200. Odličio je dakle da mu ukupni budžet za motor i put bude cijena novog GSa 1200. Kupio je JAWU koja je do tad služila u nekoj AUTOŠKOLI i krenuo. . . . Ostalo provjerite na linku. Bemwejaši nisam mislio nikoga uvrijediti :wink:

http://www.jawakolemsveta.cz/
 
gle ovoga kaj vozi onu talijansku sklamperiju i pljucne po Čehu, Jawa je grom kad smo kod Jawe prodaje netko koju povoljnjaka ?
 
(y) (y)
još da ima site na engleskom... :)
 
Lik veli da mu niš nije krepalo, osim kaj je par put krpal gume, ali da je sve ostalo išlo bez ijednog problema. Ak laže on, lažem i ja. Inače je frajer i ranije putovao ali na drugim motorima.
 
Sve se može odfurat..
Ako nebo dopusti ja ču sa 250ccm customom najkasnije iduće godine lijepo do okolice Berlina, pa do obale produžit gore, pa uz obalu do Amsterdama..dobro, nije put oko svijeta ali su me odgovarali neki od toga zbog malo ccm, jednostavno ču zaobiči auto-puteve i to je to :)
 
Sjecam se tamo 80 i neke ja sa T 15 stigo na Jadran i sav ponosan radi tog dostignuca odmaram pored znaka Makarska riviera kad odozdo dolaze dva tipa na biciklima iz Sverige..bili kazu malo do Dubrovnika pa sad laganini nazad kuci u svecku:mrgreen:..sve se moze samo treba imat vremena i malo novaca da se nadje usput :mrgreen:
 
:paper:
 
Pinta 001 JA said:
Poštovani kolege! Ovom temom samo želim ukazati na to da za putovanje nije važan motor koji vozite nego volja. Puno vas to već možda zna, ali mislim da velika većina, nažalost ipak misli drugačije. Lika sam upoznao u Bratislavi na moto sajmu i malko smo popričali. Da skratim. Ono što me oduševilo bilo je kad mi je rekao da je jedan od glavnih razloga da krene na put bio da dokaže da se na takav put može uputiti na bilo kojem motoru i to jer ga je isprovociralo nešto u vezi BMW GS 1200. Odličio je dakle da mu ukupni budžet za motor i put bude cijena novog GSa 1200. Kupio je JAWU koja je do tad služila u nekoj AUTOŠKOLI i krenuo. . . . Ostalo provjerite na linku. Bemwejaši nisam mislio nikoga uvrijediti :wink:

http://www.jawakolemsveta.cz/

Je slažem se da je dobra volja najbitnija i da ne triba imati motor od 20000 eura da bi se uživalo . Za mene je GS definitivno kralj nad kraljevima no počelo me stvarno iritirati broj spomenutih po cesti . Bilo da sam na motoru ili ih gledan iz kuče po magistrali toliko ih ima da su postali pomalo dosadni .
Opet kažem , motoru skidam kapu !
 
Tek sada zamjetih ovaj post. Putopis je ok, a sam sam prošle godine sa kinezom 250 ccm napravio put do ohrida uzduž jadrana preko crne gore i albanije. Žena ja i kamp oprema i stvari ukupno odradili za 13 dana 3150 km (na kineskom custom 250 ccm3) pa se slažem da je bitna volja i želja za putovati motorom, a ne snaga i markica motora.  (y)
 
Pinta 001 JA said:
Poštovani kolege! Ovom temom samo želim ukazati na to da za putovanje nije važan motor koji vozite nego volja. Puno vas to već možda zna, ali mislim da velika većina, nažalost ipak misli drugačije. Lika sam upoznao u Bratislavi na moto sajmu i malko smo popričali. Da skratim. Ono što me oduševilo bilo je kad mi je rekao da je jedan od glavnih razloga da krene na put bio da dokaže da se na takav put može uputiti na bilo kojem motoru i to jer ga je isprovociralo nešto u vezi BMW GS 1200. Odličio je dakle da mu ukupni budžet za motor i put bude cijena novog GSa 1200. Kupio je JAWU koja je do tad služila u nekoj AUTOŠKOLI i krenuo. . . . Ostalo provjerite na linku. Bemwejaši nisam mislio nikoga uvrijediti :wink:

http://www.jawakolemsveta.cz/

Pinta, pa mi znamo da si ti stari BMWejaš ;) :mrgreen:
 
gastajbarter said:
Sjecam se tamo 80 i neke ja sa T 15 stigo na Jadran i sav ponosan radi tog dostignuca odmaram pored znaka Makarska riviera kad odozdo dolaze dva tipa na biciklima iz Sverige..bili kazu malo do Dubrovnika pa sad laganini nazad kuci u svecku:mrgreen:..sve se moze samo treba imat vremena i malo novaca da se nadje usput :mrgreen:

pa je tad je bilo lakse, nije bilo elektronskog placanja, imas kreditnu kartu i sve se onda kantalo onom rucnom masinom pa su slali slipove u banku pa banka onda dajnersu ili american expressu, pa onda oni to tvojo bacni...i dok se ispostavi da nemas peneza na racunu vec se vratis u sverige  (y)
 
da ddam - prosle godine nabasam u gradu na 2 royal enfield i 3 indijca, decki krenuli negdje iz bangalora prema londonu na motorima iz 1950 i neke :)
 
Hard Rocker said:
pa je tad je bilo lakse, nije bilo elektronskog placanja, imas kreditnu kartu i sve se onda kantalo onom rucnom masinom pa su slali slipove u banku pa banka onda dajnersu ili american expressu, pa onda oni to tvojo bacni...i dok se ispostavi da nemas peneza na racunu vec se vratis u sverige  (y)

Suza mi krenula. Bolje da nisam ni znao za ovo. :(
 
ma suti, ja sam znao jednog koji je imao dajners kartu 80ih, ode za austriju na 4-5 dana, obavezno zakaci vikend, kako predje granicu sfjr-austrija tako posalje telegram u dajners i molbu da mu blokiraju karticu, izgubio navodno. i napravi racuna za ne znam ni ja koliko 1000a maraka a posto nije bilo elektronskih placanja nego je sve islo preko tih slipova i tako toga.....jedno 4-5 puta je tako uradio od 1981 do 1990.