jedno pitanje - aprilia af 125

replicade

New member
Sta se događa da mi motor svakih 5 km crkne, počne trokirat a ako pustim gas ispod 6000 okretaja više ne prima, ugasi se. Za jednu minutu opet pali i ide opet oko 5 km pa crkne. Pa ne znam šta mu je, fergazer i svjećica su dobri, auspuh nije zaštopan, sve sam provjerio, jel možda paljenje i nešto oko struje, koji kondezator i sl.
 
Vrlo lako ti moze biti do struje imao sam problema sa futurom naravno oko paljnje vidi da ti ko malo nastela struju dole na masini a ako nije to sigurno ti je losa elektronika ona na rami....
 
ja ti imam Futuru 50, meni je kad sam ga ganjo na jedno 9000 okretaja, jednostavno cukno 2 puta i više nije palio, nije bilo iskre, otišli su mi namotaji i bobina. 8)
 
replicade said:
Sta se događa da mi motor svakih 5 km crkne, počne trokirat a ako pustim gas ispod 6000 okretaja više ne prima, ugasi se. Za jednu minutu opet pali i ide opet oko 5 km pa crkne. Pa ne znam šta mu je, fergazer i svjećica su dobri, auspuh nije zaštopan, sve sam provjerio, jel možda paljenje i nešto oko struje, koji kondezator i sl.

Bez pretenzija da dajem tocan odgovor, prisjecam se da smo nekad na Tomosima imali slicne simptome kad bi probila lulica na svijecici. Dok se lulica zagrije, probije i tu gubi struju. I danas na automatiku imam zicu drito omotanu, bez lulice.
 
Imao sam slicnih tj. istih problema sa futurom, crkla je bobina. Tebi je mozda crklo nesto drugo, ali stvar je najvjerovatnije oko struje.
 
cek...
mozda je struja... al jel oce motor vuc dok je nagnut? mozda ti se odusak od rezervara zastopo...
cest simptom na rs 125... dok je uspravan neide i neide, cim ga nagnes u zavoj odma vuce...

probaj i to, nemas sta izgubit :wink: