Jel moguce?

Scarface

New member
Evo bas neki dan citam Jutarnji i smijem se kako ekipa uvozi bijesne aute na tablice republike Vanautau (mislim da se tak pise). 1000$ otvaranje firme i 300$ godisnje uplata za odrzavanje firme. Auto se registrira samo jednom i nikad vise, porez i carina nula bodova.
Jel bi se moglo tako nesto skemijat i sa motorima??
 
ak se da s autima valjda se i s motorima, al tu se neka veća igra igra (nije za nas obične)= a u to se bolje ne mješati
 
Mislim da se ta igra sa motorima ne bi isplatila.

A mislim i da je tu riječ o kršenjima zakona, i da je samo pitanje dana kada će i nekome iz policije doći iz guzice u glavu i malo to prošarafiti... a i USKOK stalno nadgleda takve spike i skuplja informacije.
 
NUCLEO said:
ak se da s autima valjda se i s motorima, al tu se neka veća igra igra (nije za nas obične)= a u to se bolje ne mješati
thru,thru  :mrgreen:
 
Ma sve se može, a i legalnost nije problem!

Ali kome takav motor prodati????
 
E da, to je mali problem. Ali isplatilo bi se kad bi ga vozio pet godina pa onda ga frknut za dijelove ili za stazu. 
Gubitak ne bio bio tako velik, a cijena je u startu znatno manja. Kazu da je sve legalno i da se s tim tablicama moze po cijelom svijetu.
Ne bi bilo isplativo za jedan motor, ali par komada, a onda se i troskovi firme dijele.....??
 
netreba otvarati nikakvu firmu za to napraviti.

samo je potrebno pribavit hrpu dokumentacije papira i platit 800 dolara za prvu regu  i svake godine se produzuje rega za nekih 75 dolara kolko mi se cini. nije bitno jel auto ima 8000 kubika i 898 konja ili se radi o jugu.

kad se posalju podaci o vozilu, (slika vozila u boji , tocan kod boje...itd..moji osobni podaci) dobije se prometna dozvola na kojoj pise moje ima i ja glasim kao vlasnik vozila i sve je to super lijepo i krasno ali jedina stvar koja me muci je ta ...da hrvatska nije u EU dakle nesmijem voziti aute koji su na stranim tablicama, e sad ali u prometnoj pise da sam ja vlasnik vozila..onda ustvari mogu vozit SVOJE vozilo. e sad...da bi ja mogao to vozilo regat kao svoje svugdje u europi moram imat neki boravak u nekoj zemlji i prebivaliste..ovdje neznam kako je to riješeno. vidio sam sliku prometne i sve..i pise ime osobe i njezino prebivaliste gdje zapravo zivi i sve 5. i jos u tekstu pise da je to nacin kako ta mala siromasna pokrajina osim turizma koji je njen glavni adut pokusava primamit ljude pa da tako na tome zarade. znaci nije neka fora ili neko sranje...