Jel netko koristio ovo?

Joy Rider

New member
Motul Engine Clean

Jel netko probao s ovim čistit stariju mašinu? Ima li neka preporuka od drugog proizvođača tipa Repsol, Total ili Ipone? Kako se ponaša prema lamelama kvačila?

Eto, hvala na odgovorima... :mrgreen:

(y)
 
Ghostrider-SB said:
Ne  :jesus:, ja sam iz broda, meni je ivasol i obična voda sam vrh ponude  :LOL: :LOL: :LOL:

ovo je za unutarnje pranje motora. Tekućina otopi naslage i zatim promjenš ulje. :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=Fdy5iFWF4PY

tip trpa u yamahu ali svejedno volio bi znati dal netko probao "zapravo".  :mrgreen:

EDIT:

eto limit me "prestigao"  :mrgreen: :mrgreen:
 
ovo sam davnih dana nalijal u renault 5.
roktal je i lupal 5 minuta, na auspuh je išlo ni sam neznam kaj ( još i danas su mi vrata od garaže u flekama), ispustil ulje, nalil novo i bilo je super....par kilometara.
otopilo je garež ispod karika i onda više nije imal kompresiju, dimil je k'o parnjača :x, ali je zato poklopac ventila i kanali za ulje bili k'o novi (y)
po mom skromnom sudu to je jedno veliko sranje jer opere i ono kaj netreba.
ako nemaš puno km , a imaš puno gareži onda se isplati, ali ako redovito mjenjaš ulje, gareži nebi trebalo biti prekomjerno i ovo ti netreba :misli:
 
di to ima za kupit, bas tream ovak nekj.  (y)
 
kosta said:
ovo sam davnih dana nalijal u renault 5.
roktal je i lupal 5 minuta, na auspuh je išlo ni sam neznam kaj ( još i danas su mi vrata od garaže u flekama), ispustil ulje, nalil novo i bilo je super....par kilometara.
otopilo je garež ispod karika i onda više nije imal kompresiju, dimil je k'o parnjača :x, ali je zato poklopac ventila i kanali za ulje bili k'o novi (y)
po mom skromnom sudu to je jedno veliko sranje jer opere i ono kaj netreba.
ako nemaš puno km , a imaš puno gareži onda se isplati, ali ako redovito mjenjaš ulje, gareži nebi trebalo biti prekomjerno i ovo ti netreba :misli:

ovaj sam odgovor čekao..jer sam isto mislio napraviti za R4 neki dan ali baš radi gareži ispod prstena nisam (y)
 
ive_xxx said:
di to ima za kupit, bas tream ovak nekj.  (y)

u bilo kojem auto - moto shopu. svatko ko radi sa motulom može ga nabaviti. cijena 108-115 kn kako gdje.

EDIT:

ima i za diesel mašine pa pogledaj koji je kad kupuješ ili naručuješ.  (y)
 
kosta said:
ovo sam davnih dana nalijal u renault 5.
roktal je i lupal 5 minuta, na auspuh je išlo ni sam neznam kaj ( još i danas su mi vrata od garaže u flekama), ispustil ulje, nalil novo i bilo je super....par kilometara.
otopilo je garež ispod karika i onda više nije imal kompresiju, dimil je k'o parnjača :x, ali je zato poklopac ventila i kanali za ulje bili k'o novi (y)
po mom skromnom sudu to je jedno veliko sranje jer opere i ono kaj netreba.
ako nemaš puno km , a imaš puno gareži onda se isplati, ali ako redovito mjenjaš ulje, gareži nebi trebalo biti prekomjerno i ovo ti netreba :misli:

ma ok renault 5, ali neki R motor - nije isto. a koliko km je imala ta 5-ica i kako je održavana. možda si isprao i aditive iz ulja :LOL:. šta ne bi trebalo biti obratno kod uklanjanja gareži? kompresija raste jer prstenovi bolje brtve i naliježu na košuljicu cilindra?  :misli: mislim ako ti cilindar ima toliko lufta i brazdi da garež nadopunjava iste onda je ta mašina ionako za generalku. a ako uklanjaš garež iz kompresione komore i kartera tj. glave ventila i kanala (s time da na čelo klipa ovo nikad ne stigne) onda preventivno održavaš mašinu.
 
Probaj pa nam javi.
Ja sam napisal kaj sam napravil i koji je efekt bio.
Zašto misliš da će oprati uljne kanale, a neće dio ispod karika?
Garež ispod karika dihta i kompresija je takva kakva je, a ako to opereš onda karike imaju puno lufta i slabije dihtaju.
Neću reć' jel isto R5 ili neki RR, ali rade na istom principu.
Kak sam rekel, probaj pa javi  (y)
 
hm... reče neko da ima za dizela  :misli: imam jedan crdi 2005, to bi čak i moglo ne napravit više štete nego koristi  :misli:
 
Ghostrider-SB said:
Ne  :jesus:, ja sam iz broda, meni je ivasol i obična voda sam vrh ponude  :LOL: :LOL: :LOL:

LOOOOOOOOLLLLLLL Potpisujem!