Jonathan Rea WSBK prvak 2015

Tibor

Well-known member
Uz hrpu retardiranih tema i gluposti nitko ne piše o tome što se desilo ovaj vikend u Jerezu, a to je da smo dobili novog WSBK prvaka ... mislim da Jonathan Rea zaslužuje barem da se to spomene 8)

meni osobno je izuzetno drago (y) (y) (y)

Jonathan-Rea-Kawasaki-Racing-Team-World-Superbike-WSBK-Champion-09.jpg


2698.jpg


WorldSBK-2015-Jerez-Jonathan-Rea-Team-1024x761.jpg
 
I Kawic osvojio prvu konstruktorsku titulu  (y)
 
Strasannnn vozac, ali strasan. Pratim ga godinam i gledao uzivo 8) kad se probije naprijed gotovo ga je nemoguce preteci. Zao mi je sto ne vozi apriliu :mrgreen:
 
bome slažem se, kako je peglao onu oldtimer hondu i šta je sve izvlačio iz nje - stvarno odličan vozač (y)

ali realno gledano jedino ga je ta honda i usporavala :? trebao je puno prije preć na zelenka ...

u svakom slučaju drago mi je skoro ko da sam ja osvojio taj naslov :mrgreen:
 
Mocippaldi said:
I Kawic osvojio prvu konstruktorsku titulu  (y)
Pa el nije sykes lani na kawi osvojio titulu.

A ovaj momak je rasturio ovu godinu što je je. Svaka čast.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

 
piljun said:
Pa el nije sykes lani na kawi osvojio titulu.

A ovaj momak je rasturio ovu godinu što je je. Svaka čast.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Jest Sykes osvojio titulu ali nije Kawa konstruktorsku to je Aprilija osvojila.
 
Gledao obe utrke u Jerezu. Ne znam, meni taj Rea nit smrdi nit miriši. Ne mislim da je neka posebna klasa kao što nije ni konkurencija. Haslam penzija, Torres mlad, Davies skoro pa i bolji, Giugliano se sjebo na početku, Sykes čudan lik. Nekako me sve podsjeća na Guintolija i Hodgsona, tzv. slučajne prvake, iako ne mislim time umanjiti njihov uspjeh. :mrgreen:
 
Sajks je ljigava seljačina, Gvintač uistinu slučajni prvak i jedino što tom liku bar malo ide u prilog je ona njegova Karolina :mrgreen:

a Rea je netko tko je stalno bio tu negdje pri vrhu, ali mu je za titulu falilo onih zadnjih par posto šusa koji ima tvornička kawa, a čipi čips honda ne ... to je bilo pogotovo očito prethodne dve sezone :jesus:
 
Ma Rea je bomba, a Honda samo može žaliti što ga je izgubila zbog svoje glupe politike prema vozačima (doduše u SBK voze na oldtimeru pa eto. . . puše li ga puše na sve strane. . .).

Rea (y) (y) (y)
 
mate said:
Gledao obe utrke u Jerezu. Ne znam, meni taj Rea nit smrdi nit miriši. Ne mislim da je neka posebna klasa kao što nije ni konkurencija. Haslam penzija, Torres mlad, Davies skoro pa i bolji, Giugliano se sjebo na početku, Sykes čudan lik. Nekako me sve podsjeća na Guintolija i Hodgsona, tzv. slučajne prvake, iako ne mislim time umanjiti njihov uspjeh. :mrgreen:
Slabo ti to pratiš glava ... prvenstvo je jako i zanimljivo bilo , al Rea je pokazao najviše ... i vožnjom a i taktikom , sve u svemu , do jaja sezona ... kolko mi je onaj Sykes nesimpatičan , tolko mi je više Rea mrak  (y) (y) (y)
 
Niti jednu utrku nisam propustio i ne velim da nije bilo zanimljivo. Rea je odlično iskoristio mrcinu od Kawasakija koja je očigledno bila najbolja ove godine ali u drugom dijelu sezone, s kim god je bio u fajtu, uvijek se prekočio po nekoliko puta i to bez nekih posebnih napada.
 
Konačno Rea champ  (y) (y) (y)

posljednjih godina smo se dosta napisali o njemu  :LOL: ... bilo je tu fajta svakakve vrste od savršenstva do gluparija  :bojimse: koje je mogao izvesti samo Rea....no, taj irac je vjerojatno svima koji vole motore u srcu već duže vrijeme kao jedan od ikona ovog svjetskog sbk prvenstva.

Treba reći da je njegovim dolaskom u Hondu prije par godina najviše dobila upravo Honda ne zato što je skočila na vrh nego zato šta je svojom atraktivnom vožnjom, u borbenim i interesantnim duelima bio stalno u kadrovima prijenosa wsbk-a prvenstva  :yes:.

Mislim da ga jedino mrze u BMW-u jer im je odnio prije par godina titulu kada se u posljednjem zavoju Doningtona zabio i pomeo ko čunjeve na kuglani njihove vedete i kandidate za svjetskog prvaka te godine Haslama i Melandrija ... kasnije se uvidjelo da je ta bedastoća koštala bembaru titule  :bonk: .... no "ludi" Rea kako su ga u medijima prozivali nastavio je dalje svoju borbu na Hondi .... sam ko duh, sjetimo se da je dvije godine Rea bio jedini vozač na Hondi ..sam samcat, ali i onda na toj isluženoj verziji motora pokazivao da je jedan od najboljih vozača današnjice  :naklon:.

Imao je bljeskova i pizdarija no kad se posložio znao je biti savršen,.... u posljednje vrijeme to je pokazivao u konkurenciji usklađenih Aprilija ,Ducatija i naročito Kawaskija koji su prema kvaliteti odmaknuli korak ispred i ....pobjeđivali.
No, možda baš zato nikada neću zaboraviti Reinu dominaciju prošle godine u Imoli kad je onako agresivno odnio obje pobjede  :wink: ... ma šta pobjede, bila je to takva neviđena dominacija poslije koje su se u ostalim timovima počeli raditi rebalansi , rezati sponzorski ugovori i razmišljati u stilu "gdje griješimo"  :misli:

A onda su bedaci u Hondi uzeli nazovi "bolje " i perspektivnije vozače da bi ove godine dobili "šipak" a Rea se dokopao Kawasakijevog tima koji je znao složiti motor za titulu prvaka. Odmah od početka, gladan pobjeda pokazao je ostatku ekipe na gridu da su i Sykes i Guintoli da dalje ne nabrajam koplje ispod...Čestitam  (y)

Moram priznati da me njegova titula uopće nije iznenadila, dapače da je nije hapnuo smatrao bih to velikim iznenađenjem no druge godine će sve skupa trebati braniti što je u sportu ipak daleko teže.... Davies je pokazao u posljednje vrijeme da je sazrio za sam vrh, Sykes je uvijek tu prisutan i može koristiti tuđe greške, Torres grize itd....naravno netreba zaboraviti i cijeli niz drugih vozača koji mogu nešto napraviti ...
No, u tu ekipu više ne ubrajam jednog Guintolia, Haslama, Canepu, i još neke koji su po meni dosegli limit ... možda griješim , no budemo vidjeli, i kako će se sve skupa slijedeće sezone presložiti, konkurencija zasigurno neće sjediti skrštenih ruku  :no:

U svakom slučaju imamo novog svjetskog prvaka  :peace:, prva titula je osvojena, nadam se ne i zadnja  :wink: :wink:
 
zaboravio sam da su se ovaj vikend vozile utrke, ova pauza u prvenstvu od skoro dva mjeseca me izbacila iz ritma, pa sam zaboravio na njih. Čestitke Rea - i na prvenstvu, imao je jako dobrih utrka do sada, nadam se da se neće previše opustiti u zadnjih par trka  (y) (y)
 
Baxy, kao i obično, jako lijepo zaokruženo (y)

A što se Rea-e tiče, dovoljno je pogledati kako je on vozio Fireblade i koje rezultate je postizao i šta je s tim motorom u ovoj sezoni pokazao Guintoli ... Rea je oduvijek bio atraktivan i "lud" zato mi i je drag i zato definitivno ne spada u "nit smrdi nit miriši" kategoriju, vjerujem i da će vrijeme pokazati da definitivno nije slučajno osvojio titulu najboljeg jer ga se kako god okrenuo u isti koš s jazavcem poput Haydena nemože staviti :mrgreen:

Rea.jpg


Jonny20Rea20winner20race202_1258.jpg
 
Čestitke Rei,drago mi je da je osvojio prvenstvo..
Inače sam fan Sykesa (iako je čudan tip) al mi je i više nego drago to što je Rea osvojio prvenstvo.
Kawasaki također kao konstruktor.Jednostavno predobro!  :mrgreen:
Što se tiče Ree,sviđa mi se to što je agresivan kao vozač i spaljevina opasna.Ide na sve ili ništa.Upravo to sve ili ništa ga je dovelo do titule.  (y)
 
Kraljević Junior said:
Čestitke Rei,drago mi je da je osvojio prvenstvo..
Inače sam fan Sykesa (iako je čudan tip) al mi je i više nego drago to što je Rea osvojio prvenstvo.
Kawasaki također kao konstruktor.Jednostavno predobro!  :mrgreen:
Što se tiče Ree,sviđa mi se to što je agresivan kao vozač i spaljevina opasna.Ide na sve ili ništa.Upravo to sve ili ništa ga je dovelo do titule(y)
I mozda jos jedna zanemariva sitnica kao sto je najbolji motor  :wink:
 
rio said:
I mozda jos jedna zanemariva sitnica kao sto je najbolji motor  :wink:

Mislim da su i Ducati i Aprilia vrlo dobar paket, ako ne i isti kao i Kawasaki. Haslam nije pokazao odlučnost (ili ludost) kao Tores u nekim utrkama, a samo dio Ducati potencijala jedino koristi Welšanin. Vec sada je vidljivo da ce obrana titule za slijedecu godinu biti vraški težak posao... :wink:
 
Kraljević Junior said:
Pa vozi Kawca,zar moram naglašavat da vozi najbolji motor??  :afro:

Kawasaki je trenutno dominantan motor u Superbike prvenstvu, svjetskom, britanskom ili nekom drugom.
No, siguran sam da je Rea na pocetku sezone potpisao za Ducati ili Aprilia team, svaka utrka bi bila jos zanimljivija  (y)