Još jedan Nordkapp..u našoj režiji

ivci0207

New member
Kao što sam obećala...evo ga :)

Daklem..svima znani Nordkapp

Tko: Tanja (27), Zoki (27), Robi (29), Jasmina (48), Božo (55), i moja malenkost Iva (27)
Motori: Suzuki V strom 650, Yamaha XYR 1400, BMW GS 1200
Datum: 02.07. 2016 - 21.07.2016.
Koliko: 9456 km  (planirani Cener nije ostvaren jer smo odustali od Lofotena, malo lošije vrijeme koje nama mladima nije smetalo)
Karta: otprilike ovako, probala sam biti skroz skroz detaljna, ali još ću raditi na tome  https://www.motogoloco.com/map/?route=29670&key=d255c75a
Trošak: 1270 € - gorivo, tuneli, trajketi, smještaj, mostarina (ovo je trošak Robija i mene na Stromu koji smo dijelili 50/50, ja nisam mogla bez njega jer me trebalo vozit, a on bez mene da financiram pola puta  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:) ja sam još ovako usputno potrošila 350€ na svoje prohtjeve..McDonalsd u svakoj državi  :mrgreen: :mrgreen:, suveniri, pive  8) itd.

Upoznajte ekipu  :azn:
S naočalama Zoki, zatim Jasmina, Božo, Robi, Tanja (Tanja i Zoki su muž i žena) i moja malenkost skroz desno
9f97YS3.jpg
Pokreeeet

1. dan Cilj Frankfurt
Zokijevi su odselili u Frankfurt je prvi dan bio plan stisnut jako jako dok smo u ogromnoj snazi kod njih u posjetu i tamo prvo spavanje. Dočekalo nas je na kraju cijelo Zokijevo pokoljenje sa pečenim odojkom
PwfBM1k.jpg


Malo švabske prirode i vinograda

pa6ROo7.jpg

iiii Frankufurt
rXh3KY4.jpg

2. dan Cilj kamp Ribe Danska
Nakon napucavanja odojkom i njemačkom pivom, žustro smo krenuli preletjeti Njemačku i doći već u Dansku i uhvatiti lijevu obalu i lijevom obalom nastaviti dalje. Po Hamburgu smo se malo isprevozali da ga vidimo u vožnji, stali u Lousiu, gdje Zoki nije mogao odoliti nedjeljnom popustu na Shubertice pa je kupio novu kacigu  :mrgreen: :mrgreen:

Nedjeljni ručak u Ikeinoj garaži u Hannoveru  :mrgreen: :mrgreen:
UxcndTh.jpg

VHJbPTs.jpg

Ulazak u Dansku sporednom cestom

moHiZWS.jpg

Ovaj pas mi je toliko bio smješan kad sam ga vidjela u kampu, da ga jos danas svima pokazujem pa moram i vama hahaah
8NDaFAP.jpg

B1pan1L.jpg

3. dan Hirtshall Danska

Treći dan je krenuo putem lijeve obala da razgledamo, malo smo se preračunali na karti i silili onda smo skužili da već navečer možda možemo biti u Norveškoj. Danska obala je predivna... slike će reći svoje...
R97MTcy.jpg

xukOQNZ.jpg

8Wo5TCe.jpg

05tzo15.jpg

Uglavnom već u pola 5 smo bili u luci za trajekt. Planirali smo ići na Bergen, trajekt 16 sati, kvalitetan odmor, bunjenje baterija za Norvešku, budući da je cilj proći nju, ostalo kako bude vremena. naime trajekt smo imali u 20.00 ali je koštao 930 € za nas što nam je bilo izuzetno preskupo (što kasnije dođeš trajekt je skuplji ako nisi bukirao. Mi nismo htjeli bukirati ništa, kako ide put snalaziti ćemo se  :cheesy: :cheesy: :cheesy: hazarderi  :cheesy:) Kristiansand je bio oko 400€
Onda je ljubazni Danac u Fjordlineu skužio da ne plivamo u novcima i predložio nam da čekamo jutro i krenemo u 9.00 za Langesund 40€ po motoru, miii onaak waaaaat  :grin: :grin: daj odma 10 karata hahahah
I tako smo se stacionirali u kampu kraj luke, malo prošetali po gradu kada smo složili šatore i čekali jutro i naravno promjena rute. Istraživanje cesti po google mapsu od Langesunda prema našoj ciljanoj lijevoj obali Norveške i fjordova.

k9KwQGp.jpg

5GimhYc.jpg

cK9efa2.jpg
MZ6Gj3N.jpg

4. dan Norveška wuiiiiiiiii Vinje i Telemark

Ustajanje, spremanje za trajekt, uzbuđeni, ushnićeni, panika da ne zakasnimo na ukrcavanje, budući da su n am naglasili da dođemo među prvima, prije 8.00

7kOiN3E.jpg

bEqVkBJ.jpg

3bxWxBr.jpg

rJVCBpE.jpg

KDH77Ib.jpg

Nakon 4,5 sata konačno vidimo Norveško kopno  :0648:
sRbDSpm.jpg

RACTjvL.jpg


Vožnja kroz šume i uz jezera, okvirna točka stajanja i spavanja nam je opčina Vinje i traženje mjesta za spavanje u prirodi kad nas uhvati umor

Popodnevni napping  :grin:
Ručak u prirodi.. Oduševila me činjenica da svako malo su klupe i stolovi i bilo gdje možeš stati i jesti. A da ne pričam o ljubaznosti Norvežana i točenja vode u flaše.
qWhsssn.jpg

dasVqaL.jpg


Mjesto Sønstevann, već je oko 8h navečer..uz jezero tražimo livadu...i našli ju divnu s balama.. malo se umočile noge u jezero (nije bilo hladno, ali ni za veće potrhvate) večera i spavanje!
SUGXG9m.jpg

daBhmOH.jpg

5. dan Lom, Galdesand - Jotunheimen park


Cilj je doći do Jutunheimen nacionalnog parka, podnožje Galdhopinggena. Vozimo kroz lokalne ceste, uz jezera po šumama penjemo se na Aurlandsfjellet.

U5EIMyW.jpg

AfFrjnE.jpg

QRy7jHG.jpg

Li9k5Vg.jpg

UdAVFAF.jpg

Ja u podnožju fjorda  :azn:
joHr8dW.jpg

Pogled s negdje malo više od polovice do "vrha"
WGVVEYv.jpg

WjnDQh4.jpg


GKdbEhe.jpg

Iiii evo nas, najviši dio gdje prolazi cesta, gore još ima snijega pa su djeca se malo poigrala.. Ipak bacati se po snijegu u 7mj nemaš priliku baš svaki 7mj  :grin: :grin: :grin: S mora na planine  :0648:
Wx7Qgb8.jpg

cWR0fxA.jpg

L9N8Dil.jpg


Navečer u 9h smo došli u Lom, gdje smo uzeli kolibe za dvije noći.

6. dan Lom dan odmora

Šesti dan je odmora, ali ne za sve. Robi se išao malo usput prošetati na Galdhopingen  :LOL: mi ostali smo ostali dolje  :LOL:

CDmbwKs.jpg

Koliba je inace za 4 osobe, mi smo bili skupa, Božo i Jasmina su uzeli zasebno sebi jednu. Koliba nas je izasla 200 kn po osobi za dvije noci, što smo smatrali da i nije strašno. Imala je i šporet i sve pa smo se malo raspojasali s objedom  :grin: :grin: :grin:

dvXYaq5.jpg

pxhRmNz.jpg

Robi se vratio oko 5 pa smo krenuli u planiranje puta dalje, budući da smo dolazili kontra smjera nego je prvotno bilo planirano. Inace tu mi  na karti nije i nije nikako dao označiti da smo išli tom cesto Rv55 nego mi ode nekom obilaznicom.
Moja ogromna želja su bili Geihranger fjord (film The Wawe) i Atlanska cesta, ali mi Robi nije dao, da je van rute bla bla bla previše kruženja trajekata simo tamo vamo. IIIIII kako smo došli iz Langesunda, a ne Bergena tu sam ja onda skontala da nam je moj dragi fjord usput ako idemo mojom trasom i Robi  mi je popustio tako da je idući dan dan puta preko mog fjorda  :0648: :0648: :0648:

7. dan Geihranger fjord, Atlanska cesta, Trondheim

Krenuli smo put Geihrengera preko Bisma (pogledati na krati, nije mi dalo točno označiti)
Priroda je bila predivna na prijevoju pa smo odlučili stati za jednu skupnu fotkicu

dAQytyx.jpg

Zoki i njegove kacige  :LOL: natovaren maksimalno

fIol6nB.jpg

Predivan prizor odraza planine u jezeru, oduševljena sam bila

2gobsaI.jpg

Spust s prijevoja u grad je predivna cesta za motoriste, oštri zavoji..40 km samo spusta po zavojima i serpetinama- dolazak u sam grad
SmztbxM.jpg
bxODywy.jpg
j0gBmD3.jpg

Prizor koji nikada necu zaboraviti... ono što sam htjela vidjeti. Vidiokovac iznad grada
EkoVzZx.jpg
FQh5OY8.jpg
Već se vide promjene lica od hladnoce i svega, ali nema veze, ne boli ništa i hladnoća se od adrenalina ne osjeća  :0648:
hT0gejo.jpg

Put ka trajektne luke za Molde. Već se vidi taj topliji kraj, nizine. Pogled na Molde s trajekta. Vožnja traje cca 40 minuta.

pRz2tWl.jpg

F3ozBRx.jpg

Atlanska cesta - moja druga želja ispunjena. Neka slike govore same...

3RYskoA.jpg

Lat855r.jpg

780sZMO.jpg

Ao6xBfQ.jpg


WxSDEDL.jpg

dxlWM81.jpg

Nastavak dalje prema Trondheimu gdje ćemo završiti dan i naći isto neko mjesto za otvoriti šatore. Božo i Jasmina će se tu malo rastat od nas i ostat u kampu, nisu bili baš za toliko šatorovanja ko mi hehe

PzkoJvP.jpg

Svinganje s motorima jer na XYJ malo boli rit, pa sam ustupila svoje mjesto tu i tamo na stromu da se Tanja odmori  :grin: :grin:

xBY45vx.jpg

I Norveška ima svoj Vukelićev most  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

ugALcTF.jpg


8. dan Mo i Rane, Artički polarni krug, Setsa

Lagana vožnja, put prema Bodo i Lofotenu, ali ipak odlučujemo nakon dugog viječanja i rasprave Lofoten preskočiti.. Niže temperature su napravile nervozu kod Bože i Jasmine, ali ipak treba im skinuti kapu i za ovo u tim godinama. S time da je za 11.7. bila super prognoza za Nordkapp, a ostalo loša pa smo onda tako odlučili.

Službeno smo ušli i u polarnu klimu wuiiiiiiii  :021:  :mrgreen:
I iznenadili se kad smo došli do spomenika i krenuli čitati...

oBeMkMg.jpg

8aChbNl.jpg

0OjuxoE.jpg

L64sdiJ.jpg

https://www.facebook.com/pages/The-Arctic-Circle/213270698715734

Kad smo već došli na polarnu klimu da si onda popijemo i Artičku pivu  :0648: Kapice vidite  :azn: i to su si djeca kupila. Btw nisam imala u stanu 2 dana grijanja zbog suseda idiota i kapa i čarape iz Norveške su spasile stvar  :LOL:
Ovdje je 23:00 h

A5RUOEe.jpg

Spavanac u šatoru na 8 stupnjeva...laku noć
Bb29fat.jpg

9. dan Narvik, Skibotnfjord

Nenaporan dan, red vožnje, red trajekta
Priroda je lijepa. Puno potoka, sve je rijeđa naseljenost

QyyUhyD.jpg

OSBYy7A.jpg

AgHxxs6.jpg

cgo4VjQ.jpg

Tolko vjerujem svom drajveru da mi nije problem ni spavat na motoru  :021: Ne pitajte kako

10. dan Alta,Olderfjord, NORDKAPP - 5105km

Veseli, danas smo na Nordkappu ako će bit sve ok.
Jutro i vrijeme nam ne ulijeva povjerenje u vremensku prognozu.

Mm30MRG.jpg

jK05KbP.jpg

Qnmdjyx.jpg

IIIII konačno i oniiiiiiiiii!!! 3 tisuće km tabli i tabli sobovi a njih nigdje

ijmQsQn.jpg

se3S0oc.jpg

b54yYee.jpg

dQWOgLF.jpg

Prema sjeveru sve lijepše vrijeme...
e2qk3nI.jpg
Pa onda opet neko tmurno - najbolje malo odspavat
ABuiS1K.jpg

C1XpvDL.jpg


0Oiwyc0.jpg

U Olderfjordu smo uzeli kolibu, ostavili stvari da neopterečeni idemo na Norkapp (130km)

f04CoLI.jpg


I konačno evo ga...nakon 10 dana, 5105km :))  :0648:
myA5L1E.jpg

Dm94JSa.jpg

cukmAhi.jpg

GC7RfFk.jpg

RJw4rcw.jpg

Valja popit i pivu na sjeveru  :0648:
aPXyRbq.jpg

11. dan povratak - Karasjok, Inari, Finska

Pod dojmovima idemo natrag. Finska je dosadna. Finski sob. Spavanje među komarcima  :grin:

zpLjsBB.jpg

t79jL9Y.jpg

12. dan još dosadne Finske, Rovaniemi

MaaPyIL.jpg

13. dan kuća Djeda Mraza (moja inicijativa, bilo je blizu), put Umea, Švedska
Spavanje negdje usputno u šatorima

HG2ZVmh.jpg

wXKuRNt.jpg

GeKt1KC.jpg

CHqTFnJ.jpg

pcxGZot.jpg


14. i 15. Stockholm

Hvatanje Stocklača. Ostali smo dva dana, malo razgledavanje, malo odmora, oprat veš i tako to. Spavanje u kampu Angby, jako lijep i pristupačan.

Zoki i ja uletili u oblak (samo mi), oooogroman pljusak, a ničega na sred autoputa da se skloniš, obučeš kišno..nema šane hahha. Sušenje  :0648: ništa mi odjelo nije pustilo, roba ispod suha.

7eXWlEo.jpg

Taman je počela ponekomanija, u kampu sam instalirala da vidimo za čime to ljudi luduju pa sam eto uhvatila pokemona u Stockholmu  :LOL:

2Sk2KMD.jpg

xrDSANL.jpg

UmEKNzj.jpg


16. dan Copenhagen, Gedser, Danska

Odmoreni smo zagrizli taj dan, prošli smo sve i više od planiranog, s time da smo i izgubili Božu u Copenhagenu. Sat i nešto ga čekali jer je reko da ga čekamo, i njega nikako pa smo ljuti krenuli dalje kao ono Božo u 21.00 u Gedseru, a mi u 22.30  :grin: :grin: :grin: ah

Most Švedska - Danska

Ful je puhalo, baš me bilo strah  :LOL: sad mi je smješno kad se sjetim

5XOkwOA.jpg

d4afuNa.jpg

TKGutYZ.jpg

Dan završavamo u luci Gedser.

17. dan Rostock, Berlin, Njemačka

Ujutro ukrcavanje na trajekt za Rostock. Putovanje oko 2 sata. Taman doručak i kava u miru  :0648:
Putujemo do Berlina, tražimo kamp, kupanje, razgledavanje i lutanje Berlinom.

UhmVgsR.jpg

t1QPnIA.jpg

18. i 19. dan Prag

Oporavak od Skandinavski i Europski cijena  :LOL: Ostajemo dva dana, da se upijemo u hrani i pivi, a na posao se vraćamo tek 25.

YZ11ubD.jpg

au1AcxJ.jpg

aHRwClO.jpg

Najbolja rebarca na svijetu za 50 kn, vodila sam tu ekipu prema preporuci. "U vojvode" tko me opet odvede tamo, dam mu se ženit odma!  :LOL:

lINEwX1.jpg

20. dan Bratislava, Slovačka

Nejde nam se doma, pa smo odlučili jos sđirat i u Bratislavu kad smo već tu  :0648:
Nakon svega 300-400 km je ko sada 20-30km. Spavanac u kampu, čak smo se i kupali na kupalskom  :0648:

Neki mini granični prijelaz iz Austrije u Slovačku  :LOL: :LOL: 2€ za motor  :grin:
se2f8Mf.jpg

J9jbvPd.jpg

xbjV1lG.jpg


21. dan Varaždin, Karlovac via Mađarska

4oBGUGx.jpg


I to je to!!  :021: :021: :021: :021:
 
Bome ste vi to kvalitetno odradili  (y)
Di se Robi išao penjat?
 
einstein said:
Bome ste vi to kvalitetno odradili  (y)
Di se Robi išao penjat?

Na Galdhopingen, najvisi vrh sjeverne Europe

Kad smo dosli do polazista da se raspitamo  kraj nas trcali klinci bosi po asfaltu na 6 stupnjeva, jbg njima je ljeto!
 
Super putopis, ali ste na žalost propustili najveću atrakciju puta ( Lofoten), tako da morate put još jednom ponoviti.  :mrgreen: (y)
 
crni konjanik said:
Super putopis, ali ste na žalost propustili najveću atrakciju puta ( Lofoten), tako da morate put još jednom ponoviti.  :mrgreen: (y)

Znam  :embarrassed: ali eto.. bile su tenzije prisutne dva dana

Rekli smo da idemo za 10 godina opet  :0648: :D

Ja bi sada u Portugal  :0648:
 
Sjajno Ivči! To je taj duh s kojim ništa nije komplicirano i nedostižno i bez kojega bi nam životi bili puno siromašniji!

Živila!

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 
ivci0207 said:
Znam  :embarrassed: ali eto.. bile su tenzije prisutne dva dana

Rekli smo da idemo za 10 godina opet  :0648: :D

Ja bi sada u Portugal :0648:

da i ja o tome razmišljam. (y)
 
Eh Borise, trebao si s nama ovo ljeto!

Inace imam 5000 slika, bilo je zbilja tesko odabrati... nabacit cu ja jos koju  :)
 
Fali mi vremena, jucer sam cijelu vecer izvlacila one slike :LOL: pa ne znas koju bi..svaka ima svoju pricu

Ovo je slika za one koji tek planiraju na sjever...znaci ako sunce ne grije ko kod nas da je 35 stupnjeva, ne znači da ti njonja ne more izgorit kroz vizir  :0648:

8e7f618c884ae6a31cfe74768d886138.jpg


Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

 
Weller said:
Ako sam dobro skužio, po Norveškoj ste dosta dana spavali u šatoru ali NE u kampu?  :?
Da, spavali smo na divlje u prirodi gdje nam se svidjelo. I Finska na divlje i Svedska jedna noc.. Na povratku Danska u Gedseru smo spavali na plazi u satoru. Tamo smo i sreli neke ljude i pitali dal mozemo tu spavat.

Kazem ja...da to u HR napravim...e doletio bi mi istog trena mars s moje zemlje i na sudu bi zavrsili  :D

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

 
Ma svaka čast!  (y)
Treba tu kilometražu odvoziti. Pogotovo s dvoje na motoru i s relativno skromnom lovom.
Malo ljudi se odvaži na takav put.
Bravo!